Férfi kézi BL: a Kiel legyőzte a Nantes-ot a nap rangadóján

2022.12.08. 21:18
Nykola Bilyk 10 góllal vette ki a részét a Kiel Nantes elleni sikeréből (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán hullajtott pontokat a Telekom Veszprém csoportriválisa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A jelű nyolcasában, hiszen a román Dinamo Bucuresti szoros mérkőzésen 27–27-es döntetlent játszott a horvát PPD Zagrebbel, míg a B-csoportban a német rekordbajnok THW Kiel simán, 37–33-ra legyőzte a francia Nantes-ot.

A házigazda Dinamo kezdte valamivel jobban a zágrábiak elleni mérkőzést, de mindkét csapat teljesítménye hullámzó volt. Hol a román, hol a horvát csapat állt jobban. A második játékrészben Aleks Kavcic gólja után már 19–15-re is vezetett ugyan a PPD, de előnyét csak a hajráig tudta megtartani. A Dinamo pedig 23–25-ről bár fordított (26–25), végül csupán egy pontot tudott szerezni (27–27).

A B-csoportban fordulatos első félidőt produkált a német THW Kiel és a francia Nantes, de a játékrész hajrájában kétgólos előnybe kerülő házigazda a második harminc percben már magabiztosan őrizte a vezetést és a tíz góllal záró Nykola Bilyk vezérletével végül 37–33-ra győzött.

A B-csoport másik mérkőzésén a dán Aalborg jól kezdett Barcelonában és többször vezetett két góllal is. A hazaiak ugyan fordítani tudtak, de a szünetben még az Áron Pálmarsson fémjelezte dánok voltak előnyben (15–16). A fordulás után viszont a Barca 23–23-nál beérte ellenfelét és meglépett négy góllal, végül pedig jól hajrázva 32–26-ra győzött.