BL, H-csoport: Messi parádés gólt lőtt, de ikszelt a PSG

D. Á.D. Á.
2022.10.05. 23:04
Messi káprázatos gólt szerzett (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 3. fordulójában a Juventus 3–1-re legyőzte a Maccabi Haifát hazai pályán, a PSG 1–1-es döntetlent játszott a Benficával idegenben.

BENFICA–PARIS SAINT-GERMAIN

A H-csoport rangadóját vívta a Benfica és a Paris Saint-Germain az Estadio da Luzban, két kör után mindkét csapat százszázalékos mérleggel állt. A portugálok veszélyesen kezdték a találkozót, Goncalo Ramos és David Neres próbálkozásánál is Donnarummának kellett védeni.

Ami nem ment az egyik oldalon, az igen a másikon – a félpályánál Sergio Ramos szerezte meg a labdát, ami néhány másodperccel később Lionel Messihez került. Az argentin szabadon vezethette előre, majd Mbappé passzolt Neymarnak, ő lekészítette Messinek, aki zseniálisan tekert húsz méterről jobb felső sarokba. 0–1

Sokáig nem történt semmi, majd a 41. percben jött a válasz – Enzo Fernandez a bal szélről tekert középre, a beadásba éppen csak beleért a vendégek védője, Danilo, de ez is elég volt ahhoz, hogy a kapuban kössön ki a labda. 1–1

A második félidőben jóval többet támadott a francia együttes – a kapura lövések aránya 3:11 volt –, s a labdát is többet birtokolta, ám így sem tudta megszerezni a győztes találatot, be kellett érni a feleknek az egy ponttal.

Ez azt jelenti, hogy a tabellát továbbra is a Paris Saint-Germain vezeti, a Benfica ugyanannyi ponttal, ám kevesebb rúgott góllal a még továbbjutó második helyen áll.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

JUVENTUS–MACCABI HAIFA

Élet-halál meccsre készültek Torinóban a Juventus hívei és játékosai, hiszen a harmadik forduló előtt nulla ponttal álltak a „zebrák”. A Maccabi Haifa tökéletes ellenfél volt ahhoz, hogy végre pontokat gyűjtsön a Juve, mert eddig az izraeliek sem ünnepelhettek sem győzelmet, sem döntetlent a H-csoportban.

Talán többet kellett várni az első hazai gólra, mint azt elsőre az Allianz Stadiumban gondolták volna, ám a 35. percben Di María remek kiugratása után Adrien Rabiot remek befejezéssel csak megszerezte a vezetést a Juventusnak. 1–0

A második félidő elején gyors kontránál ismét csak Di María volt az előkészítő, fantasztikus átadással hozta ziccerbe Dusan Vlahovicsot, aki egy az egyben rendkívül higgadtan gurított a kapus mellett az alsó sarokba. 2–0

A 75. percben a vendégek életjeleket mutattak, Dean David használta ki, hogy Szczesny borzalmas ütemben rohant ki 25 méterre a kapujától – a csatár elvitte a lengyel kapus mellett, s az üres kapuba lőtt. 2–1

Sokáig azonban nem élt a remény a vendégeknek. Di Maríának két gólpassz nem volt elég, a 83. percben a pazar szögletéből ismét csak Rabiot volt eredményes, ezúttal fejjel. 3–1

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
H-CSOPORT
Juventus (olasz)–Maccabi Haifa (izraeli) 3–1 (Rabiot 35., 83., Vlahovics 50., ill. D. David 75.)
Benfica (portugál)–Paris Saint-Germain (francia) 1–1 (Danilo 41. – öngól, ill. Messi 22.)