Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar labdarúgó-válogatott kedden este Koszovó ellen játszik újabb felkészülési mérkőzést a Puskás Arénában. Marco Rossi ezúttal tartalékosabb összeállításban küldi pályára immár 13 meccs óta veretlen csapatát, de Szoboszlai Dominikéknak minden esélyük megvan arra, hogy egy győzelemmel folytassák szenzációs sorozatukat.

Kövesse velünk élőben a mérkőzést!

18:26
2024. március 26.

Újra telt ház a Puskás Arénában, ismét pályán Szoboszlai Dominikék

A magyar válogatott pénteken 1-0-ra legyőzte Törökországot, a második Eb-felkészülési meccsén pedig Koszovót fogadja. A Puskás Arénában telt ház előtt lép pályára Marco Rossi együttese, amely már 13 mérkőzés óta veretlen, így tovább folytathatja fantasztikus sorozatát. A nyári foci-Eb előtt júniusban még két meccset játszanak Szoboszlaiék: Dublinban az írek ellen lépnek pályára, az utolsó meccsen pedig Izraelt fogadják, minden bizonnyal Debrecenben.

18:28

Így kezd Marco Rossi csapata Koszovó ellen

A magyar válogatott kezdőcsapata: Dibusz - Lang, Dárdai, Szalai A. - Bolla, Nagy Á., Styles, Nagy Zs. - Gazdag, Szoboszlai - Ádám

18:32

Elképesztő hangulatot csináltak a magyar szurkolók

Másfél órával a magyar válogatott Koszovó elleni barátságos mérkőzése előtt a magyar drukkerek ismét közösen vonultak a Puskás Arénához.

Magyarország, Törökország, labdarúgás, mérkőzés, válogatott
A magyar szurkolók ezúttal is megtöltik a Puskás Arénát
Fotó: Origo - Csudai Sándor

18:53

Folytathatja csodás sorozatát a magyar válogatott

A Koszovó elleni találkozónak egyértelműen a magyar válogatott az esélyese, tekintve, hogy Marco Rossi együttese 13 mérkőzés óta veretlen. Ennél hosszabb sorozatra legutóbb az Aranycsapat volt képes, amely az 1954-es világbajnoki döntő elvesztése után 18 összecsapáson három döntetlen mellett 15 győzelmet aratott. Érdekesség, hogy a magyar válogatott remek szériája 2022 novemberében kezdődött, akkor, amikor Szoboszlai Dominik megkapta a csapatkapitányi karszalagot. A Liverpool sztárjának vezetésével nyolc győzelmet aratott a magyar válogatott, mellette pedig ötször döntetlent játszott.

18:58

Hamarosan kezdődik a meccs

Már pályán a csapatok, szólnak a himnuszok.

Magyarország - Koszovó, 2024. március 26., barátságos mérkőzés, foci, Puskás Aréna, edzés
A magyar válogatottnak a Koszovó elleni az idei második mérkőzése
Fotó: Fotó: Polyák Attila - Origo

19:02

Elkezdődött a mérkőzés

A magyar csapat indította útjára a labdát.

19:05

Jól kezdett a magyar válogatott

Styles szép csellel fordult le, de felrúgták, majd Szoboszlai veszélyes szabadrúgását fejelték ki a vendégek védői.

19:11

Szoboszlaiék majdnem megbüntették a koszovói védelmi hibát

Egy röviden hazatett labdára csapott le a Liverpool sztárja, majd letette lövésre a labdát, ám a koszovóiak felszabadítottak a 16-os vonalánál.

19:12

Lang Ádám nagy mentése

Veszélyes koszovói lövésbe tette bele a fejét Lang, szögletre mentve ezzel.

19:17

Veszélyes magyar helyzet!

Bolla jobb oldali beadására Nagy Zsolt érkezett, akinek kicsit volt csak magas a labda, ezért nem tudott fejelni.

19:23

A koszovói csapat járatja a labdát

A magyar válogatott most némileg átendegi a területet ellenfelének.

19:26

Újabb koszovói lehetőség

Muriqi kapott labdát a 16-oson belül a 23. percben, de lövése nagyon gyengére és erőtlenre sikeredett.

19:30

Ádám Martin fejelt össze az ellenfelével

Rrudhani maradt lenn a földön az összefejelés után, de tudta folytatni a játékot.

19:32

Marco Rossi utolérte Mészöly Kálmánt

Marco Rossi szövetségi kapitány a 61. mérkőzésén irányítja a magyar labdarúgó-válogatottat, ezzel utolérte az örökrangsor harmadik helyén Mészöly Kálmánt.

Football, Foci, Labdarúgás, Telki, sajtótájékoztató, magyar, válogatott, sajtótájékoztató, 2024.03.25., Marco Rossi
Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya utolérte Mészöly Kálmánt
Fotó:  Fotó: Polyák Attila - Origo

19:38

Bolla veszélyes beadása

Szoboszlai egy csel után lövés helyett Bollához passzolt, akinek a veszélyes beadását kivágták a koszovóiak.

19:39

Szoboszlai Dominik akcióban

Szoboszlai Dominik ezúttal is a csapat legjobbja
Fotó: Fotó: Polyák Attila - Origo / Fotó: Polyák Attila - Origo

19:42

Szoboszlai elképesztő cselsorozata

Egymás után két koszovóit csapott be szép cselekkel a válogatott csapatkapitánya.

19:45

Gazdag Dánielt ütközte le durván az ellenfele

Egyikük sem sérült meg, mindketten tudták folytatni a játékot.

19:47

Dárdai lövését blokkolták

Szoboszlai szabadrúgása után Styles játszotta meg a Hertha előrehúzódó védőjét, akinek a lövésébe beleléptek a koszovóiak.

19:52

Véget ért az első félidő!

Ádám Martin még fejjel veszélyeztetni tudott a félidő ráadásában, ám nem talált kaput, így maradt a 0-0. Marco Rossi csapata küzdelmes meccset játszik a keményen harcoló Koszovó ellen.

20:06

Elkezdődött a második félidő!

Rossi a szünetben hármat is cserélt, Schäfer, Varga és Kleinheisler is beállt.

20:09

Hasznosan focizik Callum Styles

Magyarország - Koszovó, 2024. március 26., barátságos mérkőzés, foci, Puskás Aréna, meccs,
Szoboszlai mellett Styles is kiemelkedett a magyar csapatból az első félidőben
Fotó:  Polyák Attila - Origo  /  Polyák Attila - Origo

20:12

Bolla óriási lövése

Styles labdaszerzése után Kleinheisler készítette le a labdát lövésre Bollának, aki nagy erejű löketet eresztett meg, a koszovóiak szögletre mentettek az 51. percben.

20:20

GÓL - Szoboszlai Dominik góljával vezet a magyar válogatott!

Egy labdaszerzés után a jobb oldalon Schäfer tette vissza a labdát Szoboszlainak, a csapatkapitány pedig állítgatás nélkül lőtt a bal alsó sarokba az 58. percben.

20:28

Nagy Zsolt helyzete!

Varga Barnabás szépen tartotta meg a labdát, majd a 16-oson belülre befutó Nagy Zsolthoz passzolt, akinek az estében leadott lövését védte bravúrral a koszovói kapus a 66. percben.

20:30

Negót is behozza Rossi

A remekül futballozó Bolla Bendegúz helyére állt be Loic Nego a 69. percben.

20:32

Koszovói helyzet

Egy szöglet után Szalai fejelte oldalra a labdát, Aliti lőhetett kapásból, ám labdája elkerülte a jobb felső sarkot.

20:37

Szoboszlai szabadrúgása

Varga Barnabás lerántásáért a 16-os előteréből kapott szabadrúgást a magyar válogatott, Szoboszlai középre tartó lövését fogta Muric kapus.

20:41

Megint felrúgták Varga Barnabást

Remekül szállt be a meccsbe a Fradi csatára, ezúttal Aliti állította meg sárgát érően.

20:42

Ez volt Szoboszlai Dominik 12. gólja a válogatottban

Szoboszlai Dominik a 12. gólját lőtte a magyar válogatottban
Fotó: Polyák Attila- Origo / Polyák Attila- Origo

20:48

GÓL - Nagy Zsolt gyönyörű góljával már 2-0-ra vezetünk!

A 85. percben Lang Ádám remek megindulás után visszakapta a labdát a 16-os előterében, nagyszerűen vette észre Nagy Zsoltot, akit kitűnő labdával hozott gólhelyzetbe, a Puskás Akadémia játékosa pedig közelről nem hibázott.

20:51

Újabb cserék Rossitól

Vancsa és Mocsi is beállt, Marco Rossi újoncot avatott a hajrában.

20:55

Véget ért a mérkőzés!

Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt góljaival 2-0-ra nyert a magyar válogatott Koszovó ellen a Puskás Arénában.

20:56

Továbbra is verhetetlen a csodás magyar válogatott

Idei második meccsét is megnyerte Marco Rossi együttese, a magyar válogatott immár 14 mérkőzés óta veretlen.