Fontos meccs várt a magyar női vízilabda-válogatottra a hazai rendezésű világbajnokságon a Margitszigeten. Bíró Attila csapata utolsó csoportmeccsén Kanada ellen az volt a tét, hogy második vagy harmadik helyen jut tovább a csoportjából. A magyar csapat végül 11-7-re nyert és megszerezte a második helyet a csoportban.

Az első negyedet a magyar csapat kezdte jobban, Keszthelyi Rita vihette kapura a labdát, de visszahúzták, így jött az ötméteres, amit Szilágyi Dorka váltott gólra. Gurisatti Gréta is gólt szerzett nem sokkal később, szintén egy gyors akciót zárt le. Kanada csak szépíteni tudott az első negyedben.

Gurisatti Gréta öröme Fotó: Csudai Sándor - Origo

A második negyedben Gurisatti Gréta szerzett egy gyors gólt, de jött a gyors válasz is, ahogy Rybanska találatára is. Nem sokkal később Leimeter Dóra lövése a kapufáról, majd a kapus hátáról szédült be a kapuba, videózás után adták csak meg. Erre is volt válasza Kanadának, egy szép ejtés után 5-4-es hazai előnnyel fordultak a csapatok.

Keszthelyi Rita küzd a labdáért Fotó: Csudai Sándor - Origo

A harmadik negyed elején indult be a magyar henger, Keszthelyi Rita gólja után Szilágyi is lőtt két gyors gólt, ami után időt is kért az ellenfél. 8-4-nél, emberelőnyben Bíró Attila is időt kért, aminek Keszthelyi gólja lett az eredménye, így

szinte le is zárta a meccset a magyar válogatott, 5-4-ről lett pár perc alatt 9-4.

Bíró Attila a legjobbkor kért időt Fotó: Csudai Sándor - Origo

A negyed további részében inkább a védekezésre koncentrált a válogatott, meg is tartotta ötgólos előnyét az utolsó negyedre.

Az utolsó percekben Vályi Vanda lőtt gólt, majd Kanada is betalált, viszonylag hosszú idő után ismét, ahogy nem sokkal később egy emberelőnyös helyzetből is, de három perccel a vége előtt 10-6 volt ide.

Újabb fél perc elteltével megint egy emberelőnyös gólt lőtt Kanada, Bíró attila pedig újra időt kért a mi emberelőnyünknél. Ez megint bejött, Leimeter szép gólt lőtt, 11-7 után pedig már nem kellett izgulni.

Szilágyi figyel Fotó: Csudai Sándor - Origo

11-7 lett a vége, így csoportmásodik lett az olaszok mögött a magyar csapat. Vasárnap Argentína ellen játszik majd a magyar válogatott a nyolcaddöntőben, ami után Ausztrália lehet majd az ellenfelünk.

Női vízilabdatorna, A csoport, 3. forduló:
Magyarország-Kanada 11-7 (2-1, 3-3, 4-0, 2-3)
gólszerzők: Keszthelyi 3, Gurisatti, Szilágyi, Leimeter 2-2, Rybanska, Vályi 1-1, illetve McKelvey 3, Crevier 2, Bakoc, Christmas 1-1

Magyarország: Magyari Alda - Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda, Keszthelyi Rita, Máté Zsuzsanna, Parkes Rebecca, Gurisatti Gréta, cserék: Gangl Edina (kapus), Garda Krisztina, Mahieu Geraldine, Leimeter Dóra, Rybanska Natasa, Faragó Kamilla

A magyar válogatott négyesében az olaszok mögött a második helyen zárt, a nyolc közé jutásért vasárnap 18.30 órától játszik az argentin válogatottal a Margitszigeten.

Korábban:
Olaszország-Kolumbia 31-5 (5-2, 7-0, 6-2, 13-1)
Az A csoport végeredménye: 1. Olaszország 5 pont, 2. MAGYARORSZÁG 4, 3. Kanada 3, 4. Kolumbia 0

B csoport (Debrecen):
Hollandia - Dél-afrikai Köztársaság 22-1 (5-1, 4-0, 7-0, 6-0)
Egyesült Államok-Argentína 23-3 (6-0, 5-0, 6-2, 6-1)
A végeredmény: 1. Egyesült Államok 6 pont, 2. Hollandia 4, 3. Argentína 2, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0

C csoport (Sopron):
Új-Zéland - Kazahsztán 15-11 (4-3, 2-5, 5-2, 4-1)
Ausztrália-Brazília 17-5 (5-1, 4-0, 5-1, 3-3)
A végeredmény: 1. Ausztrália 6 pont, 2. Új-Zéland 4, 3. Kazahsztán 2, 4. Brazília 0

D csoport (Szeged):
Görögország-Franciaország 15-4 (4-1, 4-1, 3-1, 4-1)
Spanyolország-Thaiföld 30-2 (5-0, 7-0, 11-2, 7-0)
A végeredmény: 1. Spanyolország 5 pont (58-20), 2. Görögország 5 (53-15), 3. Franciaország 2, 4. Thaiföld 0

A csoportgyőztesek a keddi negyeddöntőbe jutnak, a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőbe kerülésért játszanak vasárnap, míg a negyedikek az alsóházban (13-16. hely) folytatják.