Döbbenet: megalázták a spanyolokat

fbl Horizontal
Scotland's midfielder Scott McTominay celebrates scoring the opening goal during the UEFA Euro 2024 group A qualification football match between Scotland and Spain at Hampden Park stadium in Glasgow, on March 28, 2023. (Photo by ANDY BUCHANAN / AFP)
A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők második fordulójában a spanyol válogatott idegenben 2-0-ra kikapott Skóciától.

Hatalmas meglepetésre a skótok szereztek vezetést a 7. percben. Pedro Porro hibája után Andy Robertson tette laposan középre a labdát, Scott McTominay pedig a bal alsó sarokba helyezett. Az első félidőben hiába játszottak fölényben a spanyolok, nagyobb helyzeteik a skótoknak voltak.

A második félidő elején jött az újabb hidegzuhany a vendégek számára, ismét McTominay villant. A Manchester United középpályása az 51. percben egy szép kapáslövéssel növelte az előnyt, már 2-0-ra vezetett Skócia.

A folytatásban nem jött össze a szépítés sem a spanyol válogatottnak, amely sima 2-0-s vereséget szenvedett Glasgow-ban.

Az A csoportot újabb győzelmének köszönhetően a százszázalékos Skócia vezeti, Spanyolország jelenleg a második helyen áll.

Az I jelű hatosban Svájc és Románia is hat ponttal áll két kör után. Kedden előbbi Izraelt verte simán, utóbbi pedig a fehérorosz válogatottat győzte le 2-1-re.

Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló:
A csoport:
Skócia-Spanyolország 2-0 (1-0)
Georgia-Norvégia 1-1 (0-1)
Az állás: 1. Skócia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Spanyolország 3/2, 3. Georgia 1/1 (1-1), 4. Norvégia 1/2 (1-4), 5. Ciprus 0

D csoport:
Törökország-Horvátország 0-2 (0-2)
Wales-Lettország 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Horvátország 4 pont/2 mérkőzés (3-1), 2. Wales 4/2 (2-1), 3. Törökország 3/2, 4. Örményország 0/1 (1-2), 5. Lettország 0/1 (0-1)

I csoport:
Svájc-Izrael 3-0 (1-0)
Románia-Fehéroroszország 2-1 (2-0)
Koszovó-Andorra 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Svájc 6 pont (8-0), 2. Románia 6 (4-1), 3. Koszovó 2, 4. Andorra 1 (1-3), 5. Izrael 1 (1-4), 6. Fehéroroszország 0