Messi zsenialitása mentette meg az újabb szégyentől a vb-esélyes argentinokat

fbl Horizontal
Argentina's forward #10 Lionel Messi celebrates scoring the opening goal during the Qatar 2022 World Cup Group C football match between Argentina and Mexico at the Lusail Stadium in Lusail, north of Doha on November 26, 2022. (Photo by Kirill KUDRYAVTSEV / AFP)
A katari labdarúgó-világbajnokság C csoportjának rangadóján Argentína Lionel Messi és Enzo Fernandez remekbe szabott góljaival 2-0-ra nyert Mexikó ellen, megszerezve első győzelmét a tornán. A hatalmas küzdelmet hozó mérkőzésen sokáig csak szenvedtek az argentinok, ám a második félidőben a hétszeres aranylabdás egy fantasztikus megmozdulással megnyerte csapatának a meccset, majd a Benfica játékosa egy még látványosabb találattal beállította a végeredményt.

A vb egyik legnagyobb esélyeseként számon tartott argentin válogatott számára élet-halál harc várt Mexikó ellen, ugyanis Lionel Messiék hatalmas meglepetésre 2-1-re kikaptak Szaúd-Arábiától. A mexikóiak egy pontot szereztek a lengyelek ellen, Guillermo Ochoa kapus volt a meccs hőse, aki kivédte Robert Lewandowski büntetőjét. Lionel Scaloni szövetségi kapitány több helyen is módosított a csapatán a győzelem érdekében, és a másik oldalon Gerardo Martino is eszközölt néhány változtatást.

A várakozásoknak megfelelően az argentinok kezdték fölényben a meccset, de a mexikóiak magas letámadással zavarták meg Messiéket. Nem kímélték egymást a két válogatott játékosai, már az első negyedórában kemény belépőket láthattak a szurkolók. 20 perc elteltével sem alakult ki helyzet, leginkább a hatalmas küzdelem jellemezte a találkozót.

A harcosan és keményen futballozó mexikóiak nem sok teret engedtek az argentinoknak, a dél-amerikai sztárcsapat hiába volt eredménykényszerben, nem tudott helyzetig jutni.

Öldöklő küzdelmet hozott az első félidő Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Salih Zeki Fazlioglu

A 41. percben Lautaro Martinez fejelhetett, ám jócskán kaput tévesztett, majd az argentin 16-os előtt rúgta fel brutálisan ellenfelét Montiel. A mexikói szabadrúgást Vega lőtte rá nagyszerűen, Emiliano Martineznek kellett nagyot védenie. Az 5 perces hosszabbítás nem hozott érdemleges eseményt, maradt a 0-0 a szünetben.

A második félidő elején Messit rúgták fel a 16-os előtt, a hétszeres aranylabdás szabadrúgása viszont jócskán a kapu fölé szállt. Az 56. percben jött a legnagyobb argentin helyzet, Di Maria lapos beadása után az utolsó pillanatban mentettek a mexikóiak a lövésre készülő Mac Allister elől. A 64. percben Messi villant meg és vezetéshez juttatta az argentinokat.

A PSG sztárja 23 méterről védhetetlen lövést zúdított a bal alsó sarokba, Ochoa nem érhette el a labdát.

A csapatkapitány ezzel vb-meccsek (21) és vb-gólok (8) számában is utolérte a legendás Diego Maradonát.

Messi fantasztikus góllal szerzett vezetést Forrás: AFP/Kirill Kudryavtsev

A 87. percben Enzo Fernandez végleg eldöntötte a meccset, a Benfica középpályása gyönyörű cselek után varázslatosan csavart a bal felsőbe. Újabb csodás góllal növelték előnyüket az argentinok.

A 6 perces hosszabbítás már nem hozott újabb gólt, az argentin válogatott 2-0-s győzelemmel feledtette a szaúdiak elleni sokkoló vereséget.