A szerb labdarúgó-válogatott 2-0-ra győzött Montenegróban hétfőn a magyar érdekeltségű Európa-bajnoki selejtezőcsoportban.

A kvalifikációs sorozatot egyaránt győzelemmel kezdő balkáni együttesek meccsén az első találat a 78. percben született, videózás után adták meg Dusan Vlahovic gólját, majd a 96. percben is ő villant, bebiztosítva így az idegenbeli sikert.

Dusan Vlahovic duplájával nyertek a szerbek Forrás: AFP/Ina Fassbender

Európa-bajnoki selejtező, G csoport, 2. forduló:
Montenegró-Szerbia 0-2 (0-0)
gólszerző: Vlahovic (78., 96.)

Az állás: 1. Szerbia 6 pont/2 mérkőzés, 2. MAGYARORSZÁG 3/1 (3-0), 3. Montenegró 3/2 (1-2), 4. Litvánia 0/1 (0-2), 5. Bulgária 0/2 (0-4)

A világbajnoki ezüstérmes Franciaország 1-0-ra nyert Dublinban, az ír csapat otthonában. A franciák gólját Benjamin Pavard szerezte az 50. percben.

A B csoport másik meccsén a hollandok az első ötven percben csak egyszer találtak be Gibraltár ellen, de aztán további két góllal érvényesítették az emberelőnyüket.

A csütörtökön a Puskás Arénában barátságos meccsen 1-0-ra alulmaradt észtek sokáig győzelemre álltak Ausztriában, ám végül pont nélkül távoztak Linzből.

A svédek a sérült Zlatan Ibrahimovic nélkül is könnyedén verték hazai pályán Azerbajdzsánt.

B csoport:
Hollandia-Gibraltár 3-0 (1-0)
Írország-Franciaország 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Franciaország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Görögország 3/1 (3-0), 3. Hollandia 3/2 (3-4), 4. Írország 0/1 (0-1), 5. Gibraltár 0/2 (0-6)

E csoport:
Lengyelország-Albánia 1-0 (1-0)
Moldova-Csehország 0-0
Az állás: 1. Csehország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Lengyelország 3/2, 3. Moldova 2/2, 4. Feröer-szigetek 1/1, 5. Albánia 0/1

F csoport:
Svédország-Azerbajdzsán 5-0 (1-0)
Ausztria-Észtország 2-1 (0-1)
Az állás: 1. Ausztria 6 pont/2 mérkőzés, 2. Belgium 3/1 (3-0), 3. Svédország 3/2 (5-3), 4. Észtország 0/1 (1-2), 5. Azerbajdzsán 0/2 (1-9)