Megrázta magát a Sárbogárd

2023.03.20. 13:30

Kikapott a Főnix FC, kilenc pontra nőtt a Gárdony előnye (galéria)

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 20. fordulójának rangadóit a pályaválasztó csapatok nyerték, és ettől némileg átalakult a tabella. A Sárbogárd tavasszal először nyert, ezt a Főnix FC bánhatta, míg a Tóvill Kápolnásnyék a 93. percben lőtt góllal taszította le a dobogóról a Tordas R-Kord csapatát. A Sárosd folytatta hadjáratát, zsinórban negyedszer győzött, és feljebb lépett, az alsóházi csatában pedig nem tudtak dönteni a felek Bodajkon.

Káldor András

Nagy csatában, a hosszabbításban győzte le a Tordast (kék) a Kápolnásnyék csapata Fotó: Fehér Gábor

Fotó: Fehér Gábor / FMH

Bodajk SE – Csór Truck-Trailer 2–2 (1–1)
Bodajk, 100 néző
Vezette: Závotka Csongor.
Bodajk: Nagy M. – Molnár Antal, Rozembaum R., Kurcz (Molnár Alex.), Kis (Deme) – Katóka M., Joó, Kovács T., Molnár M. - Farkas K. (Ambrus), Magosi. Vezetőedző: Kocsis Jenő
Csór Truck-Trailer: Molnár B. – Csapcsár (Báles I.), Dreska, Báles A., Kásler Bence  (Makai) - Flavio (Bognár M.), Tolnai, Szemenyei, Báles Zs. - Cserna, Ács. Vezetőedző: Pécsi László
Gól: Joó (39., 60.), ill. Ács (34.), Cserna (82.)
Jók: Nagy M., Joó, ill. Ács,

Az alsóházi rangadón hazai győzelem esetén helyet cserélhetett volna a két csapat egymással, ennek ellenére nem heves bodajki rohamokkal indult a mérkőzés. Sőt, az első lövés is a vendégeké volt a 22. percben Ács Krisztián lőtt alig mellé, erre csak a 34. percben jött válasz Molnár Antal egy beadás után a kapusba lőtt. Váratlanul vezetést szerzett a Csór, a 34. percben Da Silva Flavio lépett ki lövését bravúrral védte Nagy M., de az ismétlésre jókor érkezett Ács, és szép gólt lőtt, 0-1. A 39.percben Joó Gergő remekül lépett ki a védők közül, és 14 méterről a hosszú sarokba csavart, 1-1. A második félidőben a Bodajk ragadta magához a kezdeményezést, és a 60.percben Joó lőtt a kapuba egy kipattanó labdát. 2-1. A Csór mindent egy lapra feltéve rohamozott az egyenlítésért, amely a 82. percben Cserna Barnabás fejesével sikerült is, 2-2. A lefújás előtt még a vendéglátók szerezhették volna meg a három pontot, de a 85. percben Joó lövése a kapufán csattant.
Tudósított: Kovács Zoltán

Sárbogárd – MÁV Előre FC Főnix 3–1 (1–0)
Sárbogárd, 250 néző
Vezette: Góbi Soma Gábor.
Sárbogárd: Nyári – Kindl (Deák), Kovács J., Vagyóczki, Mayer – Szalai Á., Gráczer B., Tóth P., Gráczer G. (Bruzsa, Glócz Z.) - Farkas G., Fodor Máté (Glócz H.). Szakmai igazgató: Pajor László
MÁV Előre FC Főnix: Barsch – Kónya, Borombós, Kertész (Jófejű), Bolla Barnabás (Klémán P.) – Király B., Krán, Zoboki Á. (Rubos Bence), Pápai (Gruber) - Andróczi (Rubos Barnabás), Balogh L. Vezetőedző: Pavlik József
Gól: Mayer (44., 71.), Fodor M. (52.), ill. Jófejű (48.)
Jók: Nyári, Mayer, Szalai Á., ill. Krán, Király B.

Az elmúlt hetek gyenge szereplését igyekezett feledtetni a hazai csapat, amely a hétközi átbeszélgetett előzmények után elszántan kezdett. A vendégek jól szűrtek meg a bogárdi támadásokat, így a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A lövések célt tévesztettek, vagy mindkét oldalon a kapusok hárították lövéseket. A 44. percben sikerült feltörni a Főnix FC védelmét, jobb oldalról Kovács János ívelt egy szabadrúgást a büntetőterületen belülre, Tóth Patrik a rövid oldalon kifejelt labdát lekészítette Mayer Dávid elé, aki 14 méterről megcélozta a kaput, és egy védőn megpattanó labda a jobb felső sarokba vágódott, 1-0. A második játékrészre a Főnix FC „érkezett meg", és a 48. percben Jófejű Sándor 18 méterről ellőtt labdája a védők között utat talált a bal alsó sarokba, 1-1. A bekapott gól nem törte meg a házigazdák támadási kedvét, és az 52.percben ismét előnyhöz jutottak. Egy, jobb oldali beívelt labdát a védők elhibáztak, Fodor Máté elé került, és 15 méterről nagy erővel lőtte a jobb alsó sarokba, 2-1. A vezetés birtokában a szervezetten védekező Sárbogárd sorra visszaverte a Főnix FC gólszerzési kísérleteit, és Nyári Bence több alkalommal magabiztosan hárította a beívelt és kapura tartó labdákat. A 71. percben Kovács J. jobboldali szabadrúgása került középre, a kaputól 16 méterre helyezkedő Glócz Zoltán fejjel juttatta Mayerhez, aki szorongatott helyzetben 15 méterről nagyszerű lövést zúdított a kapu jobb alsó sarkába, 3-1. A mérkőzés hátralévő idejében a fehérváriaknak már nem sikerült változtatniuk az eredményen, és a Sárbogárd, a rangadó jelzőt is kiérdemlő találkozón megérdemelt győzelmet aratott.
Tudósított: Szántó Gáspár

Sárosd – Ikarus-Maroshegy 3–2 (1–1)
Sárosd, 110 néző
Vezette: Rózsa József.
Sárosd: Rigó Á. – Susa, Gráczer M., Hushegyi, Majláth - Schnierer (Vachler), Buza (Reicheld), Pribék, Szekeres - Vámosi (Dvéri II. Zs.), Szabó N. (Vida). Vezetőedző: Rauf Dávid
Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kókány, Kecskés (Schmuck B.), Schmuck A., Varga Z. (Kovács L., Patkós Á.) - Szamarasz, Csuti, Gimes (Garai), Falusy - Drexler, Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin
Gól: Gráczer M. (46.), Vachler (85.), Reicheld (94.), ill. Drexler (34.), Csuti (50.)
Jók: Gráczer, Hushegyi, Majláth, ill. Csuti, Drexler, Szamarasz

A mérkőzés kezdetét követően a vendégek kerültek gólhelyzetbe, ám Csuti Márton   kihagyta ziccerét. A sárosdi brigád is több lehetőséget alakított ki, de rendszeresen a labdafogóhálóban landoltak a lövéseik. Előbb Pribék Patrik jó helyzetbe került, de beadását Szabó Norbert kapu fölé vágta, majd Majláth Henrik szöglete remekül kanyarodott a kapu felé, de fehérváriak hárították a próbálkozást. A 34. percben aztán Drexler Lóránt remekül játszotta be magát sárosdi védők közé, és lőtt a hálóba, 0-1. A vendéglátók továbbra sem adták fel a támadási kísérleteket, Majláth lőtt 16 méterről, de Matócza Dániel kapuja mellé, viszont a következő szögletet szintén ugyanő végezte el, beadására Gráczer Máté érkezett a legjobb ütemben és a hálóba fejelt, 1-1.
Az egyenlítésre szinte azonnal válaszoltak a vendégek, ahol megint csak nagyszerű összjáték után a védők közé férkőző Csuti a hosszú sarokba gurította a játékszert, 1-2. A Sárosd természetesen nem fogadta el a vereséget, és az utolsó percekben nagy hajrájába kezdett. A 85. percben az frissen beállt Vachler Barnabás lőtte el a labdát Matócza mellett a kapuba, majd a 94. percben Hushegyi Csaba 16-oson belülre kűzdötte magát, beadására Reicheld Alex a lehető legjobban érkezve talált a hálóba, megszerezve ezzel a győztes gólt, 3-2.
Tudósított: Németh Réka

Ercsi Kinizsi – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 0–2 (0–1)
Ercsi, 100 néző
Vezette: Jakab Máté Attila.
Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Mónus, Juhász B. (Koncz), Buzás - Kun (Váradi), Lak (Kondreska), Rebők (Petrás), Hujber – Hodula M. (Orzat), Csányi. Vezetőedző: Lieber Károly
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Molnár S., Paget, Szabó B., Radács (Tóth B.) - Bezerédi, Balogh Á., Tóth T. (Klauz), Szellák - Gere (Balogh B.), Koronczi. Vezetőedző: Balogh Zsolt
Gól: Balogh Á. (46., 75.).
Kiállítva: Hujber (5.).
Jók: Rebők, Tóth K., ill. Szellák, Szabó B., Balogh Á.

Sajnos gyenge minőségű gyep várta a csapatokat, ami az 5. percben egy szerencsétlen kiállításba a került a hazai csapatnak. Egy visszagurított labdát Hujber Ádám elvétett, amivel Gere Zoltán lépett ki, ám a védő hátulról szabálytalankodott, és egyből villant a piros lap. Állta a sarat a Kinizsi, de 45. percben Balogh Ádám 20 méteres szabadrúgása a hosszú sarokban kötött ki, 0-1. A második félidő elején feljött az Ercsi, eljutottak öt szögletig, de a 73. percben Balogh Ádám ismét betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést, 0-2. A nagyobb játékerőt képviselő Gárdony megérdemelten nyert a 85. percig emberhátrányban játszó Kinizsi ellen.
Tudósított: Flórián Gábor

Enying – Martonvásár 2–1 (1–0)
Enying, 100 néző
Vezette: Cseh Roland.
Enying: Kovács Z. (Elek) – Dudar K., Kalló, Nyikos, Csepregi – Szalai K., Halász, Vass, Németh Sz. (Király D.) - Keszler (Paluska K.), Varga P. Vezetőedző: Molnár Ferenc
Martonvásár: Farkas Cs. – Szél, Busák, Füzér, Jordáki M. (Dezső) - Kádár, Jordáki N. (Varga L.), Gábor Á., Varga Gy. - Szántó, Patkós K. Vezetőedző: Kriston Attila
Gól: Csepregi (27.), Nyikos (68.), ill. Füzér (89.)
Jók: Csepregi, Németh Sz., ill. Füzér

Már a mérkőzés elejétől irányította a játékot a hazai csapat. Az első szakaszban ziccert hibázott Csepregi Imre, aki ezúttal center pozícióban tűnt fel, 12 méteres lövését szépen hárította a Farkas Csaba. A 27. percben Németh Szabolcs nagyszerűen ugrasztotta ki Csepregit a középpályán, aki egészen az ötös vonaláig kivárt, majd Farkas keze alatt lőtt a kapuba, 1-0. Lendületben maradt az Enying, amely Nyikos Martin, Németh Sz., valamint Csepregi révén is növelhette volna előnyét. Előbbiek esetében a vendégvédők, Csepregi lövésénél a kapufa segítette ki a Martonvásárt. A második félidő derekán Halász Gergő nagy bedobásába Kalló Szabolcs csúsztatott bele, és ebből került ajtó-ablak helyzetbe Németh Sz. ismét. A fiatal támadó önzetlenül tálalt a hosszú oldalon érkező Nyikos elé, aki védhetetlenül vágta a labdát a bal felső sarokba, 2-0. A kétgólos előny birtokában kicsit átadta a kezdeményezést a hazai csapat. A végjátékban a Marton Füzér Zoltán találatával szépíteni is tudott.
Tudósított: Mohai Norbert

Tóvill-Kápolnásnyék – Tordas R-Kord 3–2 (1–1)
Kápolnásnyék, 100 néző
Vezette: Wittner József.
Tóvill-Kápolnásnyék: Palásthy – Őz, Lipóth, Varga József, Pigler - Molnár G., Eipl (Peng), Varga D. (Venczel), Csörge – Czottner Á., Ódor (Zsigmond L.). Vezetőedző: Höltzl Richárd
Tordas R-Kord: Cseresnyés – Danis, Tolnai P., Kovács A. (Jancsó), Balogh B. (Deli Zs.) - Csizmarik, Horváth B., Dely D., Szilágyi - Hernádi, Ilyés.
Vezetőedző: Horváth Sándor
Gól: Czottner Á. (91., 93.), Varga J. (45.), ill. Csizmarik (8.), Dely D. (90.)
Kiállítva: Szilágyi (93.).
Jók: Őz, Varga József, Lipóth, Czottner Á., ill. Cseresznyés, Horváth B.

Aktívabban kezdte a hazai csapat a mérkőzést, azonban az első gólnak a vendégek örülhettek, miután a nyéki csapatkapitàny Czottner Ádàm gólpasszt adott Csizmarik Lászlónak, 0-1. Az első félidő végén egy jogosan megítélt büntetôt Varga József értékesített, 1-1. A fordulást követően egykapuzott a Nyék, azonban a Tordas zártan és jól védte kapuját. Sorra jöttek a helyzetek, azonban rendre kimaradtak. A 87.percben szöglethez jutottak a vendégek, Dely Dániel ugrott a legmagasabbra, és bólintott a kapuba, 1-2. Szinte már a győzelmet ünnepelte a vendégcsapat, azonban a hazaiak nem adták fel. A 90. percben Czottner Á. 25 méterről talált a kapuba, 2-2. Minden feltettek egy lapra a csapatok a győzelem érdekében, a 93. percben egy kavarodás után Czottner Á. volt a legjobb helyen, és lőtt a hálóba, 3-2. Abszolút megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Kápolnásnyék.
Tudósított: Höltzl Richárd

A Lajoskomárom – Bicske II. összecsapásra 2023. május 3-án 17 órakor kerül sor.
Szabadnapos: Mányi TK