Kézilabda

2022.05.18. 19:28

Ligakupa döntő: egygólos a hátrányban a Gyöngyös

A remek hajrának köszönhetően minimális hátrányból várhatja a Ligakupa döntőjének budakalászi visszavágóját a HE-DO B. Braun Gyöngyös férficsapata.

Sike Károly

Ubornyák Dávidék (a labdával) remek hajrát produkáltak

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

Fotó: CZIMER TAMAS

A férfi Ligakupa döntőjének első mérkőzésén:

HE-DO B. Braun Gyöngyös – Schieszl Budakalász 29–30 (13–16)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 500 néző. V.: Horváth P., Marton B.

Gyöngyös: Nagy Benedek – Gábori, Papp B. 5, HEGEDÜS M. 3, Gerdán, VARSANDÁN M. 8 (6), Ubornyák 3. Csere: Merkovszki, Gyánti B. (kapusok), Vaszics 1, Nkousa 2, Jaros 2, Vilovszki 1, GRÁF 4. Edzők: Sándor Ákos, Kiss Dániel
Budakalász: VÁCZI D. – Varjú M. 1, SINKOVITS 5, TYISKOV 5, Schmid 2, KONCZ 11 (6), Holpert 2. Csere: Bíró B. (kapusok), Kovács D., Fórizs, Vrhovina, Kiss B. 4, Maracskó, Dávid M. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3, 12. p.: 3–4, 18. p.: 7–7, 24. p.: 9–11, 36. p.: 15–19, 42. p.: 19–21, 48. p.: 22–24, 54. p.: 24–27.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 7/6.

Kalászi gólokkal indult a találkozó, a gyöngyösiek Hegedüs Márk révén a 7. percben szerezték az első találatukat (1–3). Negyedóra játék után 6–6-s állásnál sikerült egyenlíteni a hazaiaknak, majd Hegedüs harmadik találatával a vezetést is átvették (7–6). A válasz azonban nem maradt el a vendégektől: három Koncz András-találattal ismét lépéselőnybe került a Budakalász (7–9). A mátraaljaiak igyekeztek ragadni ellenfelükre, de a szünetig érdemi változást nem tudtak elérni.
A második félidőt is eredményesebben kezdte a vendégcsapat, a háromgólos előny a 40. percre ötre duzzadt (16–21). A kalásziak ezúttal már magabiztosan őrizték előnyüket, egészen a végjátékig állandósul a két-három gólos különbség. A paprikás hangulatú összecsapáson végül Varsandán Milán időn túli hétméteresével csökkentette minimálisra hátrányát a Gyöngyös.

Kiss Dániel: – Nem találtuk az ellenszert a vendégek hatos falával szemben és a védekezésünk sem volt kellően feszes.  A vendégek hosszú lefolyású támadásokat vezettek, amit nem tudtunk jól kezelni. Ennek ellenére továbbra is nyílt a továbbjutás.
Csoknyai István: – A védekezésben sikerült előre lépni. Végig uraltuk a mérkőzést, továbbra is reális esélyünk van a kupagyőzelemre.
A visszavágót június 1-én, szerdán 17 órától Budakalászon rendezik.

Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!