2022.08.08. 09:30

A legtöbb esélyes továbbjutott a megyei kupa első fordulójában

Két párharcból is az alacsonyabb osztályú csapat lépett a következő körbe.

Herczeg István

A Környe és a Vértesszőlős (fehér mezben) nem bírt egymással az első félidőben, a büntetőket a Környe rúgta jobban

Forrás: 24 Óra

Fotó: Dallos István

A megyei kupa első fordulóját rendezték vasárnap, ezzel újrakezdve a megyei futball körforgását. A Koppánymonostor hozta a papírformát, hiszen az előző szezonban még kétosztálynyi különbség volt közte és a Bakonysárkány között – azóta a hazaiak feljutottak a megyei másodosztályba. Az első félidőben még szolid, a térfélcserét követően aztán már lehengerlő volt a visszatérő Vigh László csapata, amely hét gólt szerezve jutott tovább.

Az egyetlen olyan mérkőzés a Környe–Vértesszőlős-összecsapás volt, ahol két első osztályú csapat csatázott. Nem is bírtak egymással a felek, a vendégek találatára a hazaiak válaszoltak, így jöhettek a büntetők, amiben pedig a Környe volt a jobb, így tovább is jutott. A másod­osztályú Ács sikere sem volt meglepetés a harmadosztályra frissen nevező Réde ellen. A döntés itt is a szünet utánra maradt, Ozoróczi Norisz mesterhármasával lépett tovább a Kinizsi.

A Sárisáp Vértestolnán aratott magabiztos sikert, itt egyébként kétosztálynyi a differencia a győztes csapat javára. Az egyetlen meglepetést a Kisbér okozta, hiszen bár kétgólos hátrányba került a szünetre az egy osztállyal magasabb szinten szereplő Bábolna ellen, egyenlíteni tudott, ez pedig továbbjutást ért. A Lábatlan is első osztályú csapatot búcsúztatott, méghozzá a Vértessomlót. A vendégek ugyan a 94. percben egalizáltak, de Karcagi Pálék továbbjutását ez sem veszélyeztette, ugyanis döntetlennél az alacsonyabb osztályú csapat jut tovább. A találkozót egyébként egy súlyos sérülés árnyékolta be, a vértessomlói Nagy Bencét a mentők szállították el.

Megyei Kupa, 1. forduló
Bakonysárkányi SE (megyei II. osztály)–Koppánymonostor SE (megyei I. osztály) 1-7 (0-2)
Bakonysárkány, vezette: Erdélyi D. (Marosi M., Kiss D.).

Bakonysárkány: Wohl – Merkl, Büki (Rakita, 68.), Pirs­li (Ritter, 46.), Nagy, Wolf, Lakatos, Kokas, Horváth M., Geczinger (Fülöp, 60.), Koncz (Bögös, 68.).
Koppánymonostor: Vicena (Ujszászi, 70.) – Egyed (Venczel, 46.), Hegedűs, Rába, Sinkó, Valkó M. (Egyed, 65.), Valkó G. (Zsapka, 65.), Kalla, Dombi (Tímár, 46.), Simonka (Sallai, 53.), Fodor. Vezetőedző: Vigh László.
Gólszerzők: Büki (48.), illetve Sinkó (11.), Valkó M. (23., 60.), Simonka (50.), Rába (58.), Fodor (63., 85.).

Környe SE (I.)–Vértesszőlősi SE (I.) 1-1 (1-1), büntetőkkel 3-1
Környe, vezette: Szeibert P. (Jászberényi M., Lovas G.).

Környe: Bódis – Jónás (Bilisánczki, 66.), Míg, Zelenai, Szerencse, Kántor (Bihari, 70.), Patyi (Sztojka Bihari, 66.), Babai (Békefi, 46.), Szabó, Kósa, Stefán. Vezetőedző: Gulyás Tamás.
Vértesszőlős: Kovács B. – Szőke (Magyarics, 82.), Horváth, Fekete (Kocsis, 46.), Bognár, Dombai, Jónás (Bata, 80.), Vaczula, Hideg R. (Hideg Zs. D., 67.), Bencsik, Polyák. Vezetőedző: Kiprich József.
Gólszerzők: Kántor (45.), illetve Szőke (30.).

Réde KSE (III.) –Ácsi Kinizsi SC (II.) 1-3 (0-0)
Réde, vezette: Patai B. (Ormándi A., Huszka D. L.).

Réde: Balogh G. – Lipcsei, Buda Erdélyi L., Erdélyi M., Horváth Z., Major, Horváth M., Kiss, Balogh D. (Vankovics, 47.), Szántó. Technikai vezető: Kovács Attila.
Ács: Kádár – Ozoróczi, Kun (Kohár M., 75.), Bögi, Kollár, Mihaliszkó, Görözdi, Székelyhidi (Molnár, 50.), Sáling, Varga, Taár. Vezetőedző: Póczik József.
Gólszerzők: Budai (81. – tizenegyesből), illetve Ozoróczi (60., 67., 70. – az elsőt tizenegyesből).

Vértestolnai TE (III.)–Sárisápi BSE (I.) 1-5 (1-2)
Vértestolna, vezette: Udvardi K. (Faragó Gy., Szajkó Á. A.).

Vértestolna: Juhász – Horváth, Hartai (Vigh, 75.), Piff (Váradi, 46.), Iványi K. (Buzási, 75.), Csóh, Iványi J., Erdős, Goldschmidt (Bach, 71.), Áprili, Steiner (Scheib, 81.). Technikai vezető: Nacsa Péter.
Sárisáp: Tőzsér – Cserven, Guzsik, Berkeszi (Janetka, 61.), Manger, Papp, Yousif, Karcagi, Marczinkó (Jurásek J., 46.), Válent, Bojtor (Hamza, 46.). Vezetőedző: Csapó Károly.
Gólszerzők: Csóh (45.), illetve Juhász (12. - öngól), Berkeszi (14.), Yousif (54.) Válent (58., 87.).

Kisbéri SSE (II.)–Bábolnai SE (I.) 2-2 (0-2)
Kisbér, vezette: Hegedüs R. (Derecskei B., Mihályi M.).

Kisbér: Porcelán – Csima, Takács K., Szappanos, Takács B., Horváth D. (Molnár, 46.), Merkl (Spohn, 90.), Nyári Z., Nyári A., Szabó M., Nagy F. (Farkas Z., 60.).
Bábolna: Szabó B. – Karvaj, Soha, Takács B., Czeglédi, Szabó Á., Németh (Horváth T. G., 66.), Hajnal P. (Soós, 80.), Kiss, Bognár, Végh (Farkas R., 55.). Vezetőedző: Józsa Péter.
Gólszerzők: Szappanos (61.), Farkas Z. (78.), illetve Soha (10.), Hajnal P. (40.).

Lábatlani ESE (II.)–Vértessomlói KSK (I.) 2-2 (0-0)
Lábatlan, vezette: Linn K. (Farkas B., Uracs R.).

Lábatlan: Török Dominik – Ölveczky, Rozmán (Varga, 55.), Mann (Teiter, 62.), Janusz (Lőrincz, 76.), Váli, Nagy A., Deme (Gimesi, 88.), Sári (Kecskés, 64.), Szenes, Török Dávid. Vezetőedző: Karcagi Pál.
Vértessomló: Sztán – Tóth L. R., Éliás, Koller, Pető, Nagy B. (Eigner, 38.), Batin, Kovács K., Csernák (Erl, 64.), Kovács S., Petőcz. Vezetőedző: Nagy Géza.
Gólszerzők: Nagy A. (67.), Deme (87.), illetve Batin (59. – tizenegyesből), Pető (94.).

Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!