Győzelem a sereghajtó ellen

2022.12.07. 18:01

Női kézilabda NB I – A listavezető Audi ETO llegyőzte a sereghajtó Békéscsabát - fotók

Az első félidőben még nagyjából tudta tartani a lépést a győriekkel a Békéscsaba.

kisalfold.hu

Fotó: Nagy Gábor

Audi ETO-Békéscsaba 36-24 (15-11)

Percről percre

60. perc: Borbély Mártának is összejön a gól, ha előbb nem, hát az utolsó perc legelején. 36-24. Hansen lövése pontatlan. Gyimesi lövése sem ér gólt, Solberg pedig már nem indít senkit, hiszen véget ér a mérkőzés.

59. perc: Ogonovszky belövi a büntetőt. 35-23. Faluvégi labdát szerz, Farkas Júliát indítja: ez is gól. 36-23.

58. perc: Vámos lövését Solberg hárítja. Ogonovszky harcol ki hétméterest, ő is fogja dobni.

57. perc: Lapos lövés Borbélytól, Solberg véd. Gyors gól jön a túloldalon Hansentől. 33-23. Farkas Eszter szerez labdát, Ogonovszky Eszter az indítás után pedig megszerzi első gólját. 34-23.

56. perc: Ogonovszky lövését védi bravúrral Szabó Dóra. Farkas E. a bal szélről próbálkozik, de nem talál kaput.

55. perc: A vendégek támadása hétméteressel ér véget. Letelik közben a kiállítás, Vámos Panna pedig értékesíti a büntetőt. 32-23.

54. perc: Támadóhiba Töröknél. Farkas J. lövése pontatlan.

53. perc: Farkas Júlia lő a kapuba, miközben lerántja őt Bencsik Bojána. 32-22. Bencsik ahogy beáll, máris kap egy kétperces kiállítást.

52. perc: Vámos eredményes. 31-22. Farkas Júlia mellett Farkas Eszter is játéklehetőséget kap, vele újoncot avat a bajnokságban a győri együttes. Mindjárt időt is kér Martín, hogy egyeztessen a csapattal az új játékhelyzetről

51. perc: Nze Minko labdát szerez, Győri-Lukács pedig feliratkozik a kapufát is eltalált győri játékosok közé. Aztán Vámos Panna rossz passza után megint Győri-Lukács Viktória indul meg, ezúttal kapu mellé lő.

50. perc: Broch nehezen, de összeszedi a labdát, és a léc alá hajítja azt. 31-21.

49. perc: Broch marad üresen. 30-21

48. perc: Broch góljára Andróczki válaszol gyorsan góllal. 29-21.

47. perc: Török Fanni eredményes. 28-20.

46. perc: Termány a kapufát találja el. Oftedal betalál. 28-19.

45. perc: Lanistanin lövését védi Solberg, tűpontos indítását Schatzl váltja gólra. 26-19. Termány lövését is hárítja Solberg. Nze Minko iramodik most meg, ennek is gól a vége. 27-19. Békéscsabai időkérés.

44. perc: Solberg jön a győri kapuba. Schatzl szerez gólt a bal szélről. 25-19.

43. perc: Lanistanin lövésénél Toftot segíti ki a kapufa. Fodor szerz gólt a lefordulás végén. 24-18. Termány eredményes. 24-19.

42. perc: Könnyed gól Nze Minkótól egy labdaszerzés után. 23-18

41. perc: Blohmnak megint csak a kapufa jön össze. Gyimesi szerez gólt. 22-18. Hansen is telibe trafálja a kapufát.

40. perc: Hansen lövését védi Razum. Kicsit bele is sérül ebbe a békéscsabai kapus, de talán nincs komolyabb baja, és tudja folytatni a játékot. Andróczki szorongatott helyzetből lő, de nem tud túljárni Toft eszén.

39. perc: Blohmnak aztán összejön az újabb gól. 22-16. Kukely már góllal is bekerül a meccs jegyzőkönyvébe. 22-17.

38. perc: Andróczki Flóre megszerzi az első gólját. 21-16. Blohm a kapufát találja telibe, miután befordul Oftedal passzával. A labda marad a győrieknél.

37. perc: Kilenc méterről talál a kapuba Lanistanin. 20-15. Nze Minko hatodik gólja a válasz a vendégek góljára. 21-15.

36. perc: Blohm a negyedik gólját szerzi. 20-14

35. perc: Mayer góljával ér véget a csabai támadás. 19-14

34. perc: Gyimesi passzívból, emberhátrányból talál a kapuba. 18-13. Győri-Lukács eredményes újra. 19-13.

33. perc: Kukely Klára jut a kiállítás sorsára. Hansen büntetőjét védi Razum.

32. perc: Fodor eredményes egy lerohanás után. 18-12. Bucsi lövi a labdát Toft kezébe.

31. perc: Győri-Lukács góljával indul a második félidő, amire Mayer válaszol. 16-12. Blohm is betalál. 17-12.

1027 fő a hivalos nézőszám.

30. perc: Egy kavarodásból a lilamezesek jönnek ki jól, Horváth Gréta szerez gólt. 14-11. Nze Minkótól jön a válasz. 15-11. Időt kér a csabai szakvezetés 14 másodperccel a félidő vége előtt. Időn túli szabaddobás a végén, de Lanistanin inkább el sem dobja a labdát. Szünet jön.

29. perc: A harmadik győri büntetőt már sikerül gólra váltani, Hansen ejti a labdát a kapuba. 14-10.

28. perc: Lanistanin már hat gólnál jár. 13-10. Farkas J. harcol ki hétméterest.

27. perc: Ogonovszky passza nem jut el Blohmhoz. Nze Minko szerez labdát, majd gyors gólt. 13-9

26. perc: Támadásban most Nze Minko helyett Farkas Júlia a pályán, Broch is csak védekezik, őt Oftedal váltja támadásnál. Lépéshiba a vendégeknél.

25. perc: Faluvégi a kapufát találja el, ám Borbély Márta szabálytalankodik vele szemben. Hétméteres és kiállítás az ítélet. Ez a hetes is kimarad, Farkas Júlia lövését védi Razum.

24. perc: Toft védi Termány erős lövését.

23. perc: Kétszer indulás Termánynál. Schatzl betalál ismét. 11-7. Termány góljára Blohm felel gyors góllal. 12-8.

22. perc: Blohm lövi a tizediket. 10-7

21. perc: Ogonovszky ütközi le Lanistanint keményen, de szerencsére nem kell ápolni a vendégek játékosát. Aztán Ogonovszky iramodik meg a Giricztől megszerzett labdával, de Razum védi a ziccerét. Lanistanin eredményes ismét a másik oldalon. 9-7.

20. perc: Nze Minko lövésébe beleér ugyan Razum, de védeni nem tud. 9-6.

19. perc: Toft védi Termány Rita lövését, ám a labda oldalt elhagyja a játékteret, így marad támadásban a Békéscsaba. Passzívból jön össze a szépítés Lanistaninnak. 8-6.

18. perc: Faluvégi ejtését lekapja a levegőből Razum. Gyimesi passzát lefüleli Blohm, Schatzl indul meg a kapu felé, és be is dobja a ziccert. 8-5.

17. perc: Lanistanin passza pontatlan.

16. perc: Blohm harcol ki büntetőt. Ő végzi el a hetest, lábbal véd Razum.

15. perc: Passzívban lő Bucsi, a blokkon hal el a próbálkozás. Nze Minko szerez gyors gólt a túloldalon. 7-5. Toft védi Gyimesi próbálkozását.

14. perc: Fodor lohol a labdával a kapuig. 6-5. Toft védi Bucsi lövését, de marad a labda a vendégeknél.

13. perc: A hosszú békéscsabai támadás eredmény nélkül ér véget.

12. perc: Gyimesi Kitti egyenlít. 5-5. Nze Minko szabálytalan támadásban, Gyimesi lövése pontatlan, Toft indítása elérhetetlen Faluvégi számára.

11. perc: Broch pattintja a labdát a kapuba. 4-4. Toft védi Lanistanin próbálkozását. Broch kap labdát ismét, ezt is gólra váltja: először vezet a meccsen az Audi ETO. 5-4.

10. perc: Faluvégi szabálytalansága után újabb hétméterest ítélnek a játékvezetők. Lanistanin értékesíti ezt is. 3-4.

9. perc: Gyors győri gól a másik oldalon, Hansen egyenlít. 3-3.

8. perc: Oftedal lövi a második győri gólt. 2-3. Talpról, félmagasan próbálkozik Bucsi, Toft véd.

7. perc: Megint gól nélkül zárul az ETO támadása, Hansen lövését védi Razum. Gyimesi lövését Toft védi, a kipattanó Oftedalé.

6. perc: Újabb támadóhiba a győrieknél, ezúttal Nze Minke ellen fújnak. Mayer Szabina eredményes a túloldalon. 1-3.

5. perc: Lanistanin értékesíti a hétméterest. 0-2. Nze Minko talál helyet a csabai védők között. 1-2. Rossz a vendégek passza, Gyimesi labdája Fodor kezében köt ki.

4. perc: Hansen lövése elszáll a kapu fölött. Toft védi Giricz lövését, de a játékvezetők büntetőt ítélnek a Békéscsaba javára.

3. perc: Bucsi Lili lövése nem talál kaput.

2. perc: Nze Minko lövését védi Razum. Gyimesi próbálkozását Toft hárítja a másik oldalon. Támadóhiba Hansennél.

1. perc: Toft kezd a győri kapuban.A két szélen Fodor és Faluvégi, középen Hansen, Oftedal, Nze Minko és Broch. A mérkőzést a lilában játszó vendégek kezdik. Az első támadás végén Lanistanin gólt szerez. 0-1.

Előzetes -A két csapat ellentétes előjelekkel várhatja a találkozót, hiszen míg a címvédő győriek mind a nyolc meccsüket megnyerték, ezzel pedig a tabella élén állnak, addig a viharsarkiak mérlege ötből öt vereség és utolsó helyezés.

A zöld-fehérek szombaton a Bajnokok Ligája-rangadót megnyerték a román Rapid Bucuresti ellen, így mindenképpen optimistán várhatják az EB-szünet utáni első bajnoki összecsapást is. Viszont komoly nehézségekkel kell szembenéznie Ambros Martín vezetőedzőnek, aki több játékosára sem számíthat, a hétvégi keretből kidőlt Ana Gros is, akinek az orra tört el, ami miatt három-öt hetet ki kell hagynia.

Ennek ellenére a győztes kiléte aligha lehet kérdéses, a győrieknek tartalékosan is biztosan le kell győzniük a sereghajtót.

Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!