Labdarúgás a hétvégén

2023.03.20. 07:24

Megyei foci - Foci helyett pankráció volt a hegykői edző szerint Győrújbaráton + eredmények, fotók, nyilatkozatok, tabella

A Koroncó továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

kisalfold.hu

Az idény legrosszabb játékát nyújtotta a piros mezes soproni csapat. Fotó: Csapó Balázs

Lipót Pékség–Caola SC Sopron 1–0 (0–0)
Lipót, 150 néző. V.: Fuhrmann.

Lipót: Takács B. – Kapa Martin, Andrusch, Szabó Sz., Kapa Márkó, Nyakas (Detrik), Pankotai, Széles, Posta (Béli), Benkovich, Veller. Edző: Cseri Mihály.

SC Sopron: Luiser – Bokor, Szabados, Kovács O. (Kaszás), Kovács A., Illés, Csonka, Németh E. (Sulyok), Balogh F., Fendrik (Bokán), Auer. Edző: Bücs Zsolt.

Gsz.: Benkovich

Kitűnően előkészített játéktéren, két egyforma képességű csapat egy-egy helyzettel zárta az első félidőt. Szünet után szinte azonnal Szabados nagy lövését Takács bravúrral ütötte ki a bal alsó sarok elől. Aztán a 75. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Nyakas átadását Benkovich 16 méterről a jobb felső sarokba bombázta. 1–0. A második félidei huszáros hajrát bemutató lipóti csapat megérdemelten nyerte a találkozót. Jók: az egész hazai együttes, ill. senki.

Cseri Mihály: – Mérsékelt, de fegyelmezett első félidő után a második játékrészre jó felfogásban jöttünk ki, ennek köszönhetően megérdemelten nyertük a mérkőzést.

Körmendi Tamás megbízott edző: – A Lipót teljesen megérdemelten nyert. Az idény legrosszabb játékát nyújtottuk. Egypár embernek el kell gondolkodni, hogy Sopronban akar-e játszani tovább.

Kapuvár–Üstökös FC Bácsa 2–2 (1–2)
Kapuvár, 200 néző. V.: Horváth M.

Kapuvár: Sánta – Árbik (Bogdányi), Szalai Cs. (Reizer), Szabó T., Matetits, Czanik, Horváth K., Varga T. (Schillinger D.), Póczik, Rózsavölgyi, Németh B. Edző: Mayer János.

Bácsa: Kürnyek – Bakus, Szabó Z., Schillinger R., Rigó, Kalmár, Serfőző (Bányai), Nagy M., Sipos, Bauer (Gerencsér), Ferenczi (Józsa). Edző: Rozmán László.

Gsz.: Rózsavölgyi, Matetits, ill. Serfőző, Kalmár.
Az első félidőben két gólt ajándékozott ellenfelének a Kapuvár. Rengeteg pontatlanság jellemezte a játékot hazai részről, reális eredmény született.

Jók: senki, ill. Schillinger R., Szabó Z., Kalmár, Ferenczi.

Mayer János: – Rengeteg hibával, de nagy lelkesedéssel játszottunk. A mérkőzés képe alapján reálisnak mondható a végeredmény.

Rozmán László: – Bravúrra készültünk, s a végén két óriási lehetőségünk is megvolt ehhez.

Pannonhalma-Horn–Abda-VVFK Bau 1–2 (0–1)
Pannonhalma, 100 néző. V.: Baán.

Pannonhalma: Turi – Fülöp (Csányi), Kállai (Tölgyesi-Gál), Németh L., Buruzs, Németh A., Enyingi, Bergendi, Korsós (Kiss G.), Bene, Fördős. Edző: Karácsony Tamás.

Abda: Polócz – Tóth K., Korsós (Gál), Éri, Kerékgyártó (Magyar), Maidics (Vígh N.), Kantó, Szűcs G. (Bodor), Wágenhoffer, Balogh L., Varga P. (Peczár). Edző: Knauz Csaba.

Gsz.: Bergendi, ill. Balogh L., Maidics.

Egy „döntetlenszagú” mérkőzésen, két, mezőnyben egyenrangú csapat csatáján az Abda jobban használta ki a helyzeteit, így megérdemelten győzött.

Jók: Enyingi, Németh L., Kállai, Bene, ill. Balogh L., Kantó, Korsós, Kerékgyártó, Éri.

Karácsony Tamás: – Végig fegyelmezetten játszottunk, és egy nagyon stabil, jól felkészült ellenféllel szemben próbáltuk felvenni a ritmust, ami a meccs egyes részeiben jól sikerült. A korai gól meghatározta játékunkat, mivel ezután kockáztatnunk kellett.

Végh Miklós szakosztályvezető: – Gratulálok a csapatunknak. Úgy gondolom, egy góllal jobbak voltunk. Az utolsó tíz perc kicsit izgalmasra sikerült. Köszönjük szurkolóink biztatását.

SFAC 1900–Credobus Tehetségközpont 0–2 (0–0)
Sopron, 100 néző. V.: Bohács J.

SFAC: Giczi – Kelemen D., Varga Sz. (Csóka), Honyák M., Garda, Novacek (Majoros), Ratatics, Baranyai, Barkovics, Németh V., Dancsecs. Edző: Ágoston Zsolt.

Mosonmagyaróvár II: Molnár M. – Baróti, Tifán-Péter B. (Kocsis G.), Svarda (Tankovics), Buglyó, Gaál-Horváth K., Szimhardt, Gergely N., Artner (Tál), Pandur, Nagy Kevin Zs. (Borsodi Zs.). Edző: Laczkó János.

Gsz.: Borsodi (2).
Kiállítva: Garda (58.), ill. Gergely (24.).

A hazaiak a találkozó 24. percétől emberelőnyben játszottak, ennek ellenére három nagy helyzetüket sem tudták kihasználni. A folytatásban a vendégek megnehezítették a soproniak dolgát, s végül kétgólos vendéggyőzelem született.
Jók: mindenki, ill. Gaál, Buglyó, Baróti, Borsodi.

Ágoston Zsolt: – Egy nagyon jó csapatot fogadtunk, az óvári fiatalok nagyon jól is játszottak. Ezzel együtt úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget. Sajnos nem volt szerencsénk, de ha a továbbiakban ilyen mentalitással játszunk, akkor nem lesz probléma.

Laczkó János: – Masszív ellenféllel játszottunk, s a korai kiállítás is megnehezítette a dolgunkat, teljesen megváltoztatta a játékot. Taktikus futballal sikerült megszerezni a három pontot.

Győrújbarát–Hegykő 1–1 (0–0)
Győrújbarát, 120 néző. V.: Köves K.

Győrújbarát: Koncz – Varga Á., Rácz Z., Varga R., Kertész, Pintér M., Varga Zs., Kugler, Buza (Kövecses), Tóth M. (Szabó M.), Gere (Dávid L.). Edző: Tenk Balázs.

Hegykő: Fentős – Kóczán M., Kóczán B., Nyerges M. (Halász), Mészáros D. (Szabó K.), Szántó, Kishegyi, Nyerges G., Horváth F., Holzmann (Márk B.), Varga D. Edző: Finta Zoltán.

Gsz.: Varga Zs., ill. Varga D.
Igazi tavaszi időben a hazai csapat idei legjobb játékával sem tudta győztesen elhagyni a pályát. Küzdelmes, néhol keményebb ütközésekkel tarkított mérkőzésen igazságosnak mondható pontosztozkodás született.

Jók: Pintér M., Varga Zs., Varga R., Varga Á., ill. Fentős, Kóczán B.

Farkas László elnök: – Hatalmas akarással, elfogadható játékkal veszítettünk pontokat, nem hiba nélküli, de korrekt játékvezetés mellett.

Finta Zoltán: – Úgy érzem, hogy nem foci, hanem pankráció volt ez a mérkőzés, amelyen sajnos nem tudtuk megtartani a vezetésünket.

Gönyű–Koroncó 1–4 (1–2)
Gönyű, 150 néző. V.: Csirke R.

Gönyű: Rom – Kovács-Gadanecz, Balog Z., Sovány, Vedres, Fodor (Bodó), Böcz, Kertész, Szilágyi, Puter, Rimele (Sipőcz). Edző: Harcz István.

Koroncó: Kiss G. – Bodó (Herold), Molnár M., Venczel (Horváth R.), Nagy B., Bieder, Lampert (Horváth D.), Böröczky, Orbán, Molnár T. (Vörös Torma), Csizmadia. Edző: Jäkl Antal.

Gsz.: Kovács-Gadanecz, ill. Venczel (2), Orbán, Horváth D.

A mérkőzés első percében egy szép távoli lövéssel megszerezte a vezetést a hazai csapat, de a vendégeknek sikerült gyorsan kiegyenlíteniük. A jól küzdő hazaiak ellen csak a második félidőben tudta eldönteni a mérkőzést a bajnokesélyes Koroncó.

Jók: Kertész, Fodor, Puter, ill. Molnár M., Böröczki, Orbán, Csizmadia.

Harcz István: – Ebben a mérkőzésben ismét sokkal több volt, az eredmény túlzó. Gratulálok a Koroncónak, viszont a szezon gólját ma mi szereztük.

Jäkl Antal: – Szívós hazai csapat ellen csak a második félidőben tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést.

DAC Nádorváros–Vitnyéd 1–0 (0–0)
Győr, 100 néző. V.: Erdélyi.

DAC: Szebényi – Virág (Németh B.), Varga J., Kurucz (Koczner), Tóth P., Pintér, Samodai, Forgó (Bárdosi), Németh Á. (Pata­­ki), Keszei, Gál. Edző: Germán Ferenc.

Vitnyéd: Görög – Hécz, Tamás, Zombó (Szalai), Kleizer, Gaál, Varga G., Papp (Purt), Kalmár, Bata (Sajtos), Simon. Edző: Horváth Norbert.

Gsz.: Varga J.

Gyönyörű napsütésben küzdelmes mérkőzésnek lehettek szemtanúi az alsóházi rangadóra kilátogató szurkolók. Az idegek csatáját a DAC bírta jobban, amely egy tizenegyessel húzta be a három pontot.

Jók: Szebényi, Samodai, Keszei, ill. senki.

Germán Ferenc: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Sajnos a játékunk elmaradt attól, amit szerettem volna látni, de a küzdeni akarás három pontot ért.

Horváth Norbert: – Fontos három pontot hagytunk Győrben.