Labdarúgó megyei II. osztály

2022.05.23. 19:58

Öt góllal ünnepelték a tolnaiak a bajnoki címet

Újabb csonka fordulót rendeztek hétvégén a megyei II. osztályban, ahol egy körrel a vége előtt eldőltek a dobogós helyezések. Magabiztos győzelemmel a Tolna VFC megszerezte a bajnoki címet, az ezüst Nagymányokra, a bronz Mórágyra kerül.

Tudósítóinktól

A börzsönyi gólszerző, Buzás Tamás és Rozgonyi Erik versenyfutása (Fotó: Makovics K.)

Fotó: Makovics Kornél

ASE Paks–Tolna VFC 0–5 (0–3)
Paks, 100 néző. V.: Krajcsovics (Szabó J., Deutschmann).
ASE: Szabó T. (Jankovics, a szünetben) – Németh R., Hajpál, Sánta I., Kiss M. (Dömény, 5.) – Németh V., Tóth Gy. (Orosz J., 78.), Krémer, Glósz (Sulák, 68.) – Timár, Pálfi Á. (Fejes Z., 56.). Játékos-edző: Orosz József.
Tolna: Fazekas T. (Márton J., 68.) – Sós (Oláh B., 63.), Dudoma, Kovács G., Schmidt F. – Frankovszky (Borda B., 70.), Pesti V. (Vadas, 85.), Baros, Pesti D. – Horváth M. (Fögler, a szünetben), Bucher. Edző: Szőcs Richárd.
A tartalékos hazaiak, amíg bírták erővel, megnehezítették a bajnokcsapat dolgát.
Gólszerzők: Bucher (36., 43.), Pesti V. (57., 84.), Pesti D. (9., 11-esből). Jók: Hajpál, Németh R., Timár, Dömény, illetve Dudoma, Sós, Frankovszky, Baros, Bucher. 9–1.

Nagymányoki SE– Madocsa SE 3–0 (2–0)
Nagymányok, v.: Horváth T. (Debreceni K., Csobot L.).
Nagymányok: Komáromi – Bakó Zs. (Harangi, 58.), Gere, Feik, Borbély Cs. – Pál István, Jenei (Losonczi, a szünetben), Kajtár V. (Miklós T., a szünetben), Sztojka Cs. – Kosztancsek, Lajos D. Edző: Hegedűs Péter.
Madocsa: Müller R. – Gondos, Kern T., Vörös F., Magyar I. – Araczki I., Besenczi I., Herger, Nyulasi – Böde I., Eke. Edző: Böde Dániel.
A hazaiak magabiztosan győztek a hősiesen védekező vendégek ellen.
Gólszerzők: Lajos D. (29.), Sztojka Cs. (35.), Harangi (85.). Jók: Pál István, Sztojka Cs., illetve Müller R., Vörös F., Gondos.
Az ifjúsági mérkőzés 6–1-es vendégvezetésnél, a második félidő elején félbeszakadt, miután a tíz emberrel kiálló hazaiaktól a harmadik játékost is kiállították.

Bonyhád-Börzsöny SE–Mórágyi SE 1–3 (0–0)
Bonyhád-Börzsöny, 50 néző. V.: Lengyel S. (Szigeti I., Albert J.).
Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Baranyi, Krájer, Fenyvesi, Eckert – Knipl A. (Bece T., 74.), Schmitz, Tóth R., Bajkai (Ettig, a szüentben) – Buzás T., Mérges (Pechár, 60.). Játékos-edző: Töttős László.
Mórágy: Mányák D. – Juhász A. (Kovács K., 32.), Rozgonyi, Nagy Á., Grassy – Mányák N., Pozsár, Tóth B. (Lestár, 77.), Vecsei V. – Acsádi D., Hadi Z. Edző: Illés Béla.
A szervezett és lelkes hazaiak vezettek és nagyon megnehezítették a jól játszó, biztos dobogós mórágyiak dolgát, akiknek a győzelme csak a mérkőzés legvégén vált biztossá.
Gólszerzők: Buzás T. (57.), illetve Pozsár (60.), Acsádi D. (74.), Hadi Z. (89.). Jók: Ladányi, Fenyvesi, Schmitz, Buzás T., Bajkai, illetve Hadi Zoltán vezérletével az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 5–0.

Dunakömlődi SE– Kisdorogi FC 2–4 (2–3)
Dunakömlőd, 100 néző. V.: Szabó J. (Krajcsovics, Deutschmann).
Dunakömlőd: Bérdi – Widemann, Farkas P., Péger, Horváth J. – Csikós, Orsós M., Györgye E., Rácz D. – Balogh K. (Spiegel, 2.), Szlucska. Játékos-edző: Farkas Péter.
Kisdorog: Miklós I. – Dézsi (Csöglei, 59.), Horváth G. (Óbert, 44.), Páli, Palkó Márk – Palkó Máté, Varga A., Gráber (Koszter, 79.), Pálinkás E. – Schiller A., Kadosa. Edző: Szabó Vendel.
Küzdelmes mérkőzésen a nagyszerű első félidőt produkáló hazaiak a szünet után elfáradtak, a vendégek sikere így megérdemelt.
Gólszerzők: Györgye E. (3.), Farkas P. (5., 11-esből), illetve Horváth G. (17., 33., mindkettő 11-esből), Schiller A. (43., 86.). Jók: Farkas P., Péger, illetve Schiller Adrián vezérletével az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 5–0.

A Simontornya TC–Faddi SE mérkőzés elmaradt, azt egy későbbi időpontban játsszák le. Az Aparhanti SE szabadnapos volt.

Forrás: TN-grafika

Mesterlövészek
A góllövőlista élmezőnye, felnőttek. 22 gólos: Lajos Dávid (Nagymányoki SE). 17 gólos: Bucher Barnabás Attila (Tolna VFC). 16 gólos: Csonka János (Dunakömlődi SE).
Ifjúságiak. 31 gólos: Horváth János Attila és Kern Balázs (mindketten ASE Paks). 26 gólos: Csereklei Tamás Krisztián (Tolna VFC).

Így zárul a bajnokság
A 22. (utolsó) forduló programja. Május 28., szombat: Tolna VFC–Nagymányoki SE 10 óra. Május 29., vasárnap: Kisdorogi FC–ASE Paks, Madocsa SE–Bonyhád-Börzsöny, Mórágyi SE–Aparhanti SE, Faddi SE–Dunakömlődi SE 17 óra. Szabadnapos: a Simontornya TC.