NB III-as foci

2022.09.24. 16:00

A kupameccsből meríthet erőt a Fradi ellen az UFC

Egy hét szünet után folytatódik az NB III-as focibajnokság. A Közép csoportban a Szekszárdi UFC, a Majosi SE és a Paksi FC második gárdája is alsóházi csapattal találkozik.

B. S.

A szekszárdiak (sárga-feketében Rácz Ferdinánd) a Ferencváros második csapatát fogadják

Fotó: Makovics Kornél

A múlt heti Magyar Kupa-forduló után folytatódik a pontvadászat a harmadosztályban. A szünetben így is volt miről beszélni a Közép csoportban, mivel anyagi problémák miatt visszalépett a bajnokságtól a Balassagyarmati VSE. A megyei csapatok közül ez a Szekszárdi UFC-t is érinti, az MLSZ a klub visszalépésével törli a klub eredményeit, így a sárga-feketéktől is elveszi a második fordulóban szerzett három pontot (1–0).

Turi Zsolt együttese azzal az augusztusi találkozóval együtt már tizenegy tétmérkőzésnél jár a szezonban. A bajnokságban nyolc találkozót játszott, a MOL Magyar Kupában pedig három fordulót ment, ahonnan múlt héten a Mezőkövesd búcsúztatta (0–3). Laczkó Krisztiánék a szakadó esőben helytálltak élvonalbeli ellenfelükkel szemben, s ahogy azt a csapat vezetőedzője a találkozót követően elmondta, ezt a bajnokságban kamatoztathatják.

Erre hazai pályán a Ferencváros II ellen lesz lehetőségük. Arena Árminék három vereséget követően (Iváncsa 0–2, Újpest FC II 0–1, PTE-PEAC 0–1) a paksiak második csapata ellen szerezték meg első pontjukat hazai pályán (2–2). Az UFC formájára egyébként nem lehet panasz, hiszen három forduló óta veretlen a csoportban (előtte Monoron 2–1-re, legutóbb pedig az MTK II otthonában 1–0-ra nyertek). A zöld-fehérek ezzel szemben csupán egy pontot szereztek idegenben, viszont két hete megszakították négy meccsből álló vereségsorozatát.

20.Bánk-Dalnoki80176–261

A Majosi SE azzal, hogy két hete 2–1-re legyőzte hazai pályán a Szolnokot, nyolc forduló után az elmúlt évek legjobban rajtoló megyei csapata lett az NB III-ban. A megszerzett tizennégy pontjánál legutóbb csak a Szekszárdi UFC gyűjtött többet, a 2013/2014-es idényben tizenötöt.

Kardos Ernőékhez hasonlóan az újonc Kecskemét II-nek eredményei eddig kiszámíthatóak: két vereség után mindig jött egy győzelem. A völgységieknél – akik szerdán edzőmeccset játszottak a megye egyes Dunaföldvár otthonában, s kaptak ki 4–2-re – bíznak abban, hogy ez a trend megszakad, hiszen a legutóbbi két meccsét elveszítették a lila-fehérek. A válogatott szünet árnyékában most még nagyobb tényező lehet, hogy az NB I-es csapatból kik játszanak majd vissza.

Szintén kérdés, hogy Kindl István kikre számíthat a Paksi FC-nél. A generációváltáson átesett, de Böde Dániellel megerősödött atomvárosiak az első idegenbeli sikerükre hajtanak Makón.