2023.05.29. 15:40

Csonkáék nagy meccse volt a gerjeniek elleni rangadó

A Németkéri SE-t erősítő Csonka Tibor és Csonka János mesterhármast szerzett, de Csonka László is betalált a Gerjeni SK ellen a megyei III. osztályú focibajnokság keleti csoportjában.

B. S.

A pusztahencsei Ranga Adrián (labdával) négy gólt szerzett az Őcsény elleni alsóházi rangadón

Fotó: Molnár Gyula

A szedresiek kétszer is hátrányba kerültek, de végül elvitték a három pontot Izményből, így bebiztosították ezüstérmüket Keleten. A Kajdacs a 90. percben szépített, a ráadás negyedik percében pedig pontot mentett otthon a Dunaszentgyörgy ellen, de a döntetlennel a hazaiak kiszálltak a dobogóért folyó harcból. A vendégek mellett még a Németkér érhet oda a bronzéremre, mely tizenegy gólos meccsen verte a gerjenieket. A Gyapa Derbi győzelemmel búcsúzott el a szezontól, a Pusztahencse decembert követően, tizenhat vereség után ünnepelhetett győzelmet.

Megyei III. osztály, Kelet, 25. forduló
Izmény SE–Szedresi SE 4–5 (1–0). Izmény, v.: Tóth T. (Albert J., Kiss J.). Gólszerző: Minker (6., 58.), Sebestyén T. (56.), Herger (64.), illetve Baksai (51., 53.), Rikkers (62., 81.), Szalonna (85.)
Kajdacsi SE–Dunaszentgyörgyi SE 4–4 (1–2). Kajdacs, v.: Kiss G. (Hauck, Csobot L.). Gólszerző: Zsinkó (90., 94.), Dienes G. (17., 11-esből), Farkas A. (52.), illetve Holweiger Z. (29., 39., 53.), Badics (72.). Kiállítva: Pál M. (54., Dunaszentgyörgy), Antalka (83., Dunaszentgyörgy)
Németkéri SE–Gerjeni SK 9–4 (2–2). Németkér, v.: Berengyán B. (Pekoli, Kardos B.). Gólszerző: Csonka T. (44., 67., 86.), Csonka J. (53., 76., 78.), Kovács I. (13.), Csonka L. (88.), Majoros Sz. (90.), illetve Kövesi B. (3., 80.), Erdélyi P. (6.), Csikós (65.)
Sióagárdi SE–Nagydorog KSE 4–0 (2–0). Sióagárd, v.: Szabó P. (Hauck, Bányai). Gólszerző: Győrfi G. (18.), Sümegi Zs. (30.), Schaffler B. (50.), Horváth P. (70.)
Györköny SE–Gyapa Derbi SE 2–5 (1–2). Györköny, v.: Czagány (Szabó J., Zászlósi). Gólszerző: Micskei (11.), Honti R. (54.), illetve Kiss A. (20., 11-esből), Berger (41.), Ledneczki A. (72.), Glósz (90.), Tinnyei (93.). Kiállítva: Horváth J. (68.), Köhler (72.), illetve Frast (79.)
Pusztahencsei KSE–Őcsény SK 7–2 (5–1). Pusztahencse, v.: Mihálovics (Zászlósi, Heitzmann). Gólszerző: Ranga A. (26., 28., 36., 59., az első 11-esből), Rostás Gy. (34., 40.), Kiss P. (61.), illetve Fekete Z. (15.), Konrád V. (90.). Kiállítva: Kepl (85., Pusztahencse)