Kosárlabda

2022.11.27. 20:07

Hengerelt a Körmend - Már az első félidőben eldöntötték a meccset Ferenczék - fotók

Az NB I.-es férfi kosárlabda-bajnokság 9. fordulójában magabiztosan győzött hazai pályán a Körmend.

Sütő Dániel

Fotó: Szendi Péter

Egis Körmend–HÜBNER Nyíregyháza BS 93-76 (35-12, 22-12, 18-20, 18-32)

Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Nagy V., Fodor A.

Körmend: Chambers 16/6, Mitchell 20/12, Ferencz 12/6, Moore 22/3, Omenaka –. Csere: Cakarun –, Kiss M. 5/3, Herczeg –, Durázi 6/3, Balogh M. 8, Parrish 4/3, Doktor –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Nyíregyháza: Perry 21/6, Fazekas –, Kass B. 4, Mokánszki Má. 2, J. Williams 16. Csere: Henderson 7, Dickerson 22/3, Kiss B. 2, Szobi 2, Vaskó –. Mb. edzők: Szollár Gergő, Alberto Ona.

A hétközben edzőjétől megváló Nyíregyháza kispadján a Szollár-Ona edzőpáros küldte csatába kissé felforgatott csapatát. Hazai oldalon Omenaka és Ferencz is a kezdőben kapott helyet.

Esélyeshez méltóan indította a meccset a Körmend, amely a nyírségiek gyenge védekezését és erőtlen támadásait kihasználva négy perc elteltével kilenc ponttal lépett el (11-2). Az időkérés sem sokat segített a vendégeken, akik egyre nagyobb hátrányba kerültek. Moore, Chambers, majd Kiss Mátyás is hintett 1-1 hármast, így már 22-3-ra távolodtak Ferenczék. Mintha nem is egyazon bajnokságban szerepelt volna a két csapat. Herczeg Kristóf úgy ültette be a hintába Dickersont, hogy még talán most is keresi a labdát, majd Mitchellhez passzolt, aki harmadik tripláját is elsüllyesztette (35-12) – ez volt az első negyed záróakkordja. 13 percnyi játékidőt követően még nem szerzett triplát a Nyíregyháza, míg a Rába-partiak 12 kísérletből nyolcszor betaláltak – nem meglepő módon már a 30-at súrolta a differencia (47-18). A dobószázalék aránya 70-31 volt a Körmend javára. Ferencz újabb távolijával pedig már több mint 30 ponttal előzte a házigazda a nyírségieket (54-22). Az első félidő után erősen úgy tűnt, eldőlt a találkozó (57-24).

Térfélcserét követően Kass közelijével a 27. percben benézett 30 alá a Nyíregyháza (67-39). Henderson továbblopta a távot, ám a negyed végére ismét 30 fölé kúszott a különbség (75-44). A 33. percben Perry megszerezte a nyírségiek első hármasát, majd Dickerson és Williams pontjaival egy 10-0-ás szériát futott az ellenfél (82-58). A végére ugyan kozmetikáztak az eredményen a vendégek, de a vasiak győzelmét ez már nem veszélyeztette.

A másik vasárnapi találkozón a KTE hazai pályán 69-74-re kikapott a Pakstól.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!