Vasi derbi

2023.03.25. 20:20

Diadalmas Körmend! Hazai pályán bukta el a vasi rangadót a sárga-fekete gárda - fotók, videó

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 25. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy előnyét eltékozolva vesztett vasi rangadót a vendég Egis Körmend ellen.

Tóth Gábor

Fotó: © Unger Tamás

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 80-87 (21-14, 26-14, 15-29, 18-30)

Szombathely, 3070 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., dr. Mészáros B., Minár L.

Falco: Pot 12, Brown 13/3, Kovács B. 8/6, Tiby 10/6, Keller 2. Csere: Perl 15, Barac 9, Cowels 7/3, Krivacevic 2, Sövegjártó 2. Edző: Milos Konakov.

Kömend: Chambers 16/6, Mitchell 15/3, Takács K. –, Durázi 13/3, Cakarun 7. Csere: Edwards 4, Omenaka 15, Ferencz 14/9, Adams –, Doktor 3/3. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8-4. 8. perc: 19-8. 13. perc: 30-16. perc: 38-23. 20. perc: 47-28. 24. perc: 53-38. 28. perc: 60-51. 30. perc: 62-57. 33. perc: 68-66. 37. perc: 74-77. 39. perc: 78-83. Kipontozódott: –.

A listavezető, címvédő Falco már régen megnyerte az alapszakaszt, nyugodtan léphetett pályára. Míg a nyolc közé jutásért harcoló Körmend számára komoly téttel bírt a találkozó.

Óvatosan kezdtek a felek, szerényen csorogtak a pontok. Kovács két triplája után került némi előnybe a Falco (4. perc: 8-4). És kezdett belelendülni – 12-4-es állásnál kért időt a vendég. Valamelyest rendezte sorait, főleg a védekezését a Körmend, de továbbra is rosszul dobott – ellentétben a Falcóval. Kezdett állandósulni a stabil hazai előny (8. perc: 18-8). A Körmend nagy küzdelemben próbálta látótávolságban tartani ellenfelét – végül 7 ponttal nyerte meg első etapot a Falco. Omenaka látványos zsákolása vezette fel a második játékrészt. Futottak és rohantak a csapatok –  Falco mintha kevésbé ügyelt volna a megszokott kemény védekezésére.

A Körmend nem tudta büntetni a kissé kaotikus hazai játékot, nem tudott zárkózni – sőt (13. perc: 30-18). Harcolt a Körmend, de sem sebességben, sem szervezettségben, sem pontosságban nem tudta felvenni a versenyt. Doktor szerezett hármast, a nyolcadik távoli kísérlet bizonyult sikeresnek a vendégek részéről. Kezdett kiszállni a meccsből a Körmend, időt kért Kocsis Tamás (16. perc: 38-23). Hiába, nem változott a játék képe, 19 pontos előnye birtokában vonulhatott nagyszünetre a Falco (20. perc: 47-28).

Nagy rohamokkal nyitotta a harmadik negyedet a vendég – Konakov mester időt kért, hogy felrázza félgőzzel játszó csapatát (24. perc: 53-38). Mitchell és Chambers szállította a pontokat – továbbra is gyengén védekezett a Falco. Egyre fogyott a hazai előny. Olyannyira, hogy Durázi triplájával a Körmend benézett 10 pont alá (28. perc: 60-51). Minden mindegy alapon rohant, rohamozott az MTE – emellett jól védekezett, jól lepattanózott – és visszajött a meccsbe. Sőt, Chambers dudaszós triplája zárta az etapot, 5 pont marad a Falco nem is olyan régen még tetemes előnyéből (30. perc: 62-57). 6-2-es menettel nyitotta a záró játékrészt a házigazda, amire Ferencz válaszolt egy 3+1-es akcióval. És Omenaka is belelendült (33. perc: 68-66) – 2 pontos különbségénél kért időt a hazai kispad. De nem tudta lerázni a Durázi és Omenaka által vezérelt extázisban játszó Körmendet. Sőt, Ferencz triplájával egyenlített az MTE, majd Chambers hármasával fordított (36. perc: 74-77). És nem úgy tűnt, hogy lendületet tud vinni a játékába a Falco. Az utolsó perc 78-83-ról kezdődött, eldőlt a meccs. Második félidei teljesítménye alapján megérdemelten nyert a Körmend.

Milos Konakov: - Két teljesen ellentétes félidőt produkáltunk. Az elsőben megmutattuk, hogy mit tudunk. Amit azonban a másodikban produkáltunk, az értékelhetetlen volt. Gyenge tempóban, puha védekezéssel kosaraztunk, egyénieskedtünk – elnézést kérek a szurkolóinktól.

Kocsis Tamás: – Rosszul kezdtük a meccset. És az egész első félidőben gyengén teljesítettünk. Fordulás után viszont nagyot küzdöttünk, csapatként játszottunk, bíztunk egymásban, és értékes győzelmet arattunk – szurkolóink segítségével. Ezzel a győzelemmel viszont még csak megteremtettük magunknak a lehetőséget arra, hogy kiharcoljuk a play off-szereplést – jövő héten újabb fontos meccs vár ránk!

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!