Kiütötte riválisát az Almádi

2022.09.25. 19:07

A hatodik fordulóban kapott gólt először a futball megye I éllovasa

Először kapott gólt ebben a szezonban az Úrkút SK, amely ezúttal szoros meccset játszott, de megőrizte hibátlan mérlegét a labdarúgó megye I-ben.

Horváth Gábor

A zöld mezes tihanyiak elhozták a pontokat Devecserből

Fotó: Penovác Károly/Napló

Az éllovas úrkútiak a Várpalota vendégei voltak, s bár a második félidő elején vezetést szereztek, a VBSK néhány perc múlva egyenlített. A 75. percben jött a győztes gól Papp Adriántól, az Úrkút SK továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezet, a gólaránya hat forduló után 32-1. Ezzel előzi meg a szintén hibátlan tihanyiakat (20 lőtt, 3 kapott találat), akik ezúttal a Devecsert fektették két vállra.
Várpalotai BSK–Úrkút SK 1-2 (0-0)
Várpalota. Jv.: Ákos D. Várpalotai BSK: Kerekes – Szabó P. (Kaufmann), Szenyéri, Szurok, Gerák (Szántó), Reznyák, Borbás, Kustán, Udvardi, Sanda, Zsupek.
Úrkút SK: Kádár – Lang, Uj, Kalapács (Nagy Á.), Zágor (Papp A.), Barcza, Horváth Á., Szedlacsek (Király), Boromisza (Bognár), Kovács G. (Márton), Udvardi. Edző: Orbán Tamás.
Gólszerzők: Kaufmann, ill. Papp A., Horváth Á.
Péti MTE–Ajka Kristály 1-2 (1-1)
Pétfürdő. Jv.: Nedvesi R. Péti MTE: Kenyér – Gyurcsek, Pálfi, Bóka P., Horváth P., Horváth B. (Varga B.), Marton, Rados, Szőke (Nagy R.), Tar, Bóka M. Edző: Nagy Krisztián.
Ajka Kristály SE: Bognár – Gergócs, Szabados, Szabó K., Pápai, Ujvári, Varga B. (Szabó Z.), Kungl, Bakó, Adorján, Lajtos. Edző: Szabó Zoltán.
Gólszerzők: Bóka P., ill. Szabó K., Gergócs.
Devecser SE–Tihanyi FC 0-3 (0-1)
Devecser. Jv.: Keszthelyi T. Devecser SE: Károlyi – Szabó D. (Hauser), Nagy Sz., Bukovics (Keringer), Sipos Felícián, Korpos (Szabó B.), Király, Paksai, Sáringer, Móger, Keller (Venczel). Edző: Cserna Róbert.
Tihanyi FC: Illés – Dévényi, Németh K., Fehér, Nemes G. (Laki), Henn (Liebhauser), Sudár M., Vojnity, Nemes Á., Sudár Á., Kovács Á. (Stáhl). Edző: Szabó László.
Gólszerzők: Laki, Kovács Á., Nemes Á.

FC Zirc–TIAC VSE 1-1 (0-1)
Zirc. Jv.: Lovasi I. FC Zirc: Dobai – Bíró, Mári, Hornyacsek R. (Tehel), Antal, Hegyi (Hornyacsek E.), Stupián, Óvári, Jakab, Kopházi, Somogyi. TIAC VSE: Für – Szabó Á., Szabó L., Mékli, Farkas P., Vers, Szekér, Dobján A., Szabó M. (Piros), Orbán, Ódor. Edző: Dobján Krisztián.
Gólszerzők: Bíró, ill. Dobján A. Kiállítva: Mékli (82.).
BSE–Fűzfői AK 10-0 (4-0)
Balatonalmádi, 100 néző. Jv.: Karsai R. Balatonalmádi SE: Borda – Burdi (Hartman), Horváth B. (Halmos), Babos, Petróczi, Husvéth (Kovács K.), Mátyás (Schäfer), Hoffer, Bencsik (Mester), Balatoni, Jánó. Edző: Kozma Csaba.
Fűzfői AK: Király – Kovács L., Müller (Szalai), Horváth A. (Bévárdi), László, Inzsöl, Parrag (Rapatyi), Füle, Babai, Szentmártoni, Tóth K. (Nagy M.).
Gólszerzők: Babos (7), Jánó, Schäfer, Petróczi.
Szemerkélő esőben kezdődött a szomszédvári találkozó, amin a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, szép találatokkal négygólos előnyt szerzett a szünetig. Fordulás után továbbra is a BSE akarata érvényesült, tovább növelte két számjegyűvé az eredményt. A vendégek nem tudtak kibontakozni.
Jók: az egész BSE, ill. senki.
Tudósított: Jandrasics Gábor.
Balatonfüredi USC–Sümeg VSE 0-0
Balatonfüred. Jv.: Kozma T.
Balatonfüredi USC: Filipánics – Knausz, Szente (Benedek), Takács, Török, Laurinyecz (Szakáll), Koltai, Radács, Poráczki (Jekler), Szücs, Cser (Plander).
Sümeg VSE: Kovács B. – Nimsz, Markó, Bujtor, Sabjanics, Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan, Kovács A. (Varga T.), Görhes A., Görhes T. Edző: Lázár Szilveszter.
Pápai Perutz–Gyulafirátót 4-1 (2-1)
Pápa. Jv.: Nagy J. Pápai Perutz FC: Varga P. – Karácsony, Farkas B. (Pető), Ruzsás (Tihanyi), Erdősi (Bolla), Rohály (Budavári), Nagy K., Nagy B., Horváth T., Varga B., Bognár (Rozman). Edző: Kun Szabó Attila.
Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N. (Magyar), Vörös, Vajda (Zsámboki), Beke, Balta G. (Gertner), Marton (Vaczola), Varga D., Tímár, Bekker, Gulyás (Solymosi).
Gólszerzők: Erdősi, Budavári, Bognár, Varga B., ill. , Karácsony (öngól).
Szentantalfa NVSE–Magyarpolány SE 4-3 (1-0)
Szentantalfa. Jv.: Bódi A. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Tóth K. (Horváth R.), Nagy Zs., Molnár K. (Steierlein), Szigeti (Muchychka), Molnár B., Szűcs, Csillag, Stadler, Németh B., Vári Kovács. Edző: Fischer Norbert.
Magyarpolány SE: Paksi – Veisz, Schönberger, Döbrösi G. (Vass), Polt B. (Benedek), Bencsik, Polt P., Talabér (Sárkány), Döbrösi M., Hardi, Kardos. Edző: Piri Ottó.
Gólszerzők: Szigeti (3), Nagy Zs., ill. Polt P., Bencsik, Hardi.
Talán az eső, talán más miatt, de két kissé dekoncentrált, pontatlanul játszó csapat küzdelmes, sportszerű meccsét hozta az antalfai délután.
A hazaiak ugyan többet birtokolták a labdát, azonan a pontatlanságok és a Polány 10 emberes védekezése miatt csak a félidő végén sikerült ezt gólra váltani egy szögletet követően.
A második játékrész már több hazai helyzetet hozott, melyek közül a 60. percben érett góllá egy újabb. Ennek azonban fél percig sem örülhettek az antalfaiak, mivel a kezdés után rögtön gólt szerzett a Polány. Úgy tűnt, a 75. perc körül eldől a mérkőzés, mivel újra kétgólos lett az előny, de újra hibázott a hazai hátsó alakzat, 3-2. A legvégére ismét antalfai gól következett, de így sem volt nyugodt a végjáték, hiszen a Polány ismét szépített,4-3...
Jók: Szűcs, Vári-Kovács, Szigeti, ill. Kozma, Bencsik.
Tudósított: Oláh Gergely.

Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!