PL: egymás után hatodik bajnokiját nyerte meg az Arsenal

2023.03.19. 16:58
Könnyedén verte a Crystal Palace-t az Arsenal (Fotó: Getty Images)
Könnyed győzelemmel folytatta menetelését az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén az Arsenal, amely hazai pályán verte meg a héten edzőt váltó Crystal Palace-t.

Patrick Vieira menedzser már nem tudott visszatérni az Arsenalhoz (legalábbis látogatóba), hiszen a héten a gyenge szereplés és a tizenegy mérkőzés óta tartó nyeretlenség miatt menesztette a tabella 12. helyén álló Crystal Palace.

A csapatot a korábbi kapitány, Paddy McCarthy készítette fel a bajnokságot vezető, legutóbbi hat bajnokiját megnyerő Arsenal elleni idegenbeli mérkőzésre.

Mikel Arteta együttese már az első percektől kezdve uralta a londoni derbit, s a 27. percben Bukayo Saka jobb oldali beadása után Gabriel Martinelli vezetést szerzett, majd a szünet előtti percekben Ben White átadása után Saka duplázta meg az „ágyúsok” előnyét.

GABRIEL MARTINELLI GÓLJA

BUKAYO SAKA ELSŐ GÓLJA

A második félidőben tíz perc elteltével Leandro Trossard passza után Granit Xhaka növelte a különbséget, s bár nem sokkal később Jeffrey Schlupp szépített, újabb bő tíz perc elteltével Saka második góljával visszaállította a háromgólos differenciát, az Arsenal pedig esélyeshez méltóan győzött 4–1-re.

GRANIT XHAKA TALÁLATA

JEFFREY SCHLUPP SZÉPÍTÉSE

BUKAYO SAKA MÁSODIK GÓLJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Arsenal–Crystal Palace 4–1
(Martinelli 28., Saka 43., 74., G. Xhaka 55., ill. Schlupp 63.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Nottingham Forest–Newcastle United 1–2 (Dennis 26., ill. Isak 45+2., 90+3. – a másodikat 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Chelsea–Everton 2–2 (Félix 52., Havertz 76. – 11-esből, ill. A. Doucouré 69., Simms 89.)
Aston Villa–Bournemouth 3–0 (Douglas Luiz 7., J. Ramsey 80., Buendía 89.)
Brentford–Leicester 1–1 (Jensen 32., ill. Barnes 85.)
Kiállítva: Baptiste (
90+2., Brentford)
Southampton–Tottenham 3–3
(C. Adams 46., Walcott 77., Ward-Prowse 90+3. – 11-esből, ill. Porro 45+1., Kane 65., Perisic 74.)
Wolverhampton–Leeds United 2–4 (Jonny 65., M. Cunha 73., ill. Harrison 6., Ayling 49., Kristensen 62., Rodrigo 90+7.)
Kiállítva: Jonny (84.), Matheus Nunes (90+10., Wolverhampton)