Labdarúgás / Galériákkal

2022.09.28. 19:34

A Katymár, a Dunagyöngye és a Borota szállította a kupában a meglepetést

Szerdán rendezték meg a Bács-Kiskun megyei Kupa második fordulóját. Ebbe a körbe már a megyei első osztályú csapatok is beszálltak, egy kivételével tovább is jutottak.

Vincze Miklós

Borítóképünk az Ágasegyháza-Kerekegyháza meccsen készült.

Fotó: Gulyás Sándor

A megyei első osztályú csapatok mindannyian idegenben játszottak, a Bácsalmás kivételével mindegyikük továbbjutott, ki könnyebben, ki nehezebben. A Bácsalmás a Borota vendége volt, a rendes játékidő lefújásakor 1–1 volt az eredmény, a büntetőkkel a hazai csapat jutott tovább. A Hartának is meg kellett dolgoznia a továbbjutásért a Foktő vendégeként. Pedig a 30. percben ér eldőlni látszott a meccs, 3–0-ra vezettek a vendégek. A Foktő azonban Markó Renátó mesterhármasával a 49. percre visszajött a meccsbe. A Foktő vezetett még 4–3-ra, majd 5–4-re is, a Harta végül az utolsó tizenegy percben szerzett három góllal kivívta a továbbjutást. Magasabb osztályú, megye kettes ellenfelet vert ki a megyei harmadosztályú Katymár és a Dunagyöngye SK. A Katymár 5–1 arányban győzte le a Nemesnádudvart, a Dunagyöngye pedig 3–3-ra végzett az Érsekcsanád vendéglátójaként, a büntetőket jobban rúgták a hazaiak.

(A zárójelben a csapatok osztálybesorolását jelöltük, római számmal)

Apostag (III.)–TRD Szabadszállás (III.) 6–2

Szentmárton SE (III.)–Solt (II.) 0–6

Ballószög (III.)–Kecskeméti LC (I.) 2–4

Izsák (III.)–Lajosmizse (I.) 1–9

Ágasegyháza (II.)–Kerekegyháza (II.) 1–3

Bugac (III.)–SC HÍrös-Ép (II.) 2–5

Pálmonostora (III.)–Kiskunfélegyháza (I.) 1–8

Nyárlőrinc (II.)–Lakitelek (II.) 2–2, büntetőkkel 3–4