Labdarúgás

2022.08.17. 22:03

Eger SE: jó védekezés, jó összpontosítás és Jónyer-gól

A Békéscsabán elért háromgólos sikert egytalálatos győzelem követte az egriektől az NB III. Keleti csoportjának 4. fordulójában.

Bódi Csaba

Jónyer Kristóf a 15. percben még nem tudta, hogy győztes gólnak örülhet

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

EGER SE–FÜZESGYARMATI SK 1–0 (1–0)

Eger, Szentmarjay stadion, 120 néző. V.: Gál Péter (Czeglédi, Végh).

EGER: Szalay – Burger, Papp K., Juhász G. – Hegedűs D. – Dobler (Rébék, 54.), Kispál, Jónyer, Kovács D. (Berki, 91.) – Nagy G. (Hadnagy, 46.), Simon A. Vezetőedző: Szekeres Adrián.

FÜZESGYARMAT:  Fildan – Urbanowski (Bajor, 46.), Raducu, Oltean, Achim Á. – Achim S. (Orovecz, 66.) – Bódis (Szabó B., 46.), Kis Sz., Cigan (Bánfi, 77.) – Popescu, Virág (Kiss G., 77.). Vezetőedző: Szabados Tamás.

A 17.30-as kezdés ellenére tikkasztó hőségben kezdődött mérkőzésen Juhász Gergő hazaadása jelentette az első feladatot Szalaynak, méghozzá a 3. percben. Röviddel ezután, az 5. percben a füzesgyarmati Cigan veszélyeztette a hazai kaput, ám a folyatatásban a lényeget jelentő gól az egri Jónyer Kristóf nevéhez fűződött. A 15. percben jobb oldali támadás végén Juhász Gergő passzát követően a 19 éves középpályás 11 méterről, jobbal a jobb sarokba helyezte a labdát (1–0). Füzesgyarmati részről Cigan további két helyzet kihagyásában jeleskedett, de Virág és Kis is elhibázta a „tutit”. Ezek után nem is jöhetett jobbkor a szünet a házigazdáknak.

A fordulás után két cserével frissített Békés megyeiek azonnal kezdeményezően léptek fel, az első nagyobb helyzet mégis Nagy G. előtt adódott. Az 52. percben hat méterről kapura szánt lövés azonban nem talált célt. A 60. percben viszont Kovács Dávid előretörése utáni, 16-oson belül elkövetett szabálytalanság lábat ért, de 11-est nem... A játékvezető műesésért az egri szélsőnek mutatott fel sárga lapot. Az ivószünetet Szalay bravúros védése előzte meg, miután Kis 18 méteres szabadrúgását kitolta a bal felső sarok elől. A 80. percben a játékvezető „tolta ki” Szabó Bencét, a gyarmatiak csereként beállt fiatalja az előretörő Juhász Gergőt állította meg, amiért joggal járt a piros lap.

A megfogyatkozott vendégek nem adták fel a küzdelmet, sőt veszélyt is jelentettek, ám ahogy korábban, a pontossággal ezúttal is akadt gond. A 89. percben aztán Hadnagy Bence „villantotta meg a balosát”, Fildan azonban szögletre ütötte a jobb felső sarokba tartó labdát.

Az egriek két bajnoki vereség után a Magyar Kupában elért továbbjutást követően sorban második győzelmüket elsősorban összeszedett védekezésünknek, no a meg a góljuknak köszönhetik.

Gól: Jónyer (15.).
Kiállítva: Szabó B. (80.).
Jók: Szalay, Hegedűs D., Juhász G., Jónyer, Kovács D.,  ill. Kis Sz., Virág, Achim Á.
Szekeres Adrián: – Szerettük volna hazai pályán megszerezni az első győzelmünket és ez ma sikerült is. Ez annak tudható be, hogy a játékosok maradéktalanul betartották azokat a taktikai elképzeléseket, amelyeket terveztünk erre a meccsre még úgyis, hogy nem egészen ezt vártuk az ellenfelünktől. Az első nyolc-tíz perc után visszaálltunk arra a játékrendszerre, amit már Békéscsabán is alkalmaztunk. Úgy látszik, ez komfortosabbnak tűnik a csapatnak, eltérően a korábbi hetektől. Ezen kívül jó egyéni teljesítmények is kellettek, hogy feljavuljunk. A füzesgyarmatiaknak is voltak lehetőségeik, Szalay Alex többször is jól védett, vagy a védőink tudtak blokkolni. Ezen javítani kell, hogy ennyi lehetőséget a jövőben ne adjunk az ellenfelünknek,vagy pedig azt, hogy hamarabb zárjuk le a meccset.

Boros Tibor, az FSK szakmai koordinátora: – Negatív spirálba kerültünk az elmúlt két-három hétben. A mai mérkőzéssel kapcsolatban nem voltak magas szintű szakmai elvárásaink, leegyszerűsítettük a felállási formánkat, a taktikánkat és próbáltuk egygólos mérkőzés medrébe terelni az egész találkozót. Azonban ebből sajnos nem jól jöttünk ki. A hazaiak a győztes gólt érően és az utolsó pillanatban lőttek csak kapura. Mi hat-nyolc helyzetet alakítottunk ki, de a legképzettebb játékosainknak is megremegett a lábuk. Így nincs mit tenni, meg kell hajolni a hazai csapat előtt és gratulálni a győzelemhez.

A Tiszaújváros–FC Hatvan mérkőzés tudósítása itt tekinthető meg.