Kajak-Kenu

2022.05.27. 19:32

Kajak-kenu válogató - "Olimpiai" befutó a Maty-éren a győri Kopasz Bálinttal az élen

Kopasz Bálint nyerte a férfi kajak egyesek pénteki 1000 méteres versenyét a kajak-kenusok idei első világbajnoki válogatóján, a Szeged melletti Maty-éren, mögötte pedig ugyanúgy Varga Ádám lett a második, mint tavaly, a tokiói olimpián.

MTI

Kopasz Bálint nyerte a férfi kajak egyesek pénteki 1000 méteres versenyét a kajak-kenusok idei első világbajnoki válogatóján. Fotó: Kajak-Kenu Győr / Facebook

A Graboplast Győri VSE világ- és Európa-bajnok versenyzője magabiztos győzelmet aratott, Varga több mint két másodpercet kapott tőle. A harmadik helyen az ugyancsak olimpikon Béke Kornél végzett.

Ami a többi ötkarikás számot illeti, a férfi kenu egyesek 1000 méteres döntőjében a múlt heti, racicei világkupán bronzérmes Adolf Balázs diadalmaskodott, a nőknél pedig - a nagy nevek távollétében - az újpesti Rendessy Eszter nyerte a kajak egyes 500 métert, míg C-1 200-on Takács Kincső ért elsőként a célba.

Az olimpiai műsorból kikerült férfi K-1 200 métert a Tokióban negyedik Csizmadia Kolos nyerte nagy fölénnyel, a táv páros számában pedig a 2018-ban vb-aranyérmes Birkás Balázs, Balaska Márk duó volt a leggyorsabb. K-2 1000 méteren Noé Bálint és Kulifai Tamás győzött - a háromszoros olimpiai bajnok, 44 éves Kammerer Zoltán ötödik lett Gál Péterrel -, a kenusok hasonló versenyében pedig a Kollár Kristóf, Slihoczki Ádám kettős szerezte meg az első helyet.

A nőknél a kenu kettesek sprinttávú versenyében Bragato Giada és Nagy Bianka legyőzte a Balla Virág, Takács Kincső párost.

A Maty-éri verseny vasárnapig tart. A második, egyben utolsó válogató egy hónap múlva lesz. Az idei vb-t augusztus 3. és 7. között a kanadai Halifaxben rendezik, a kontinensviadalra pedig a müncheni multisport Eb keretében kerül sor augusztus 18-tól 21-ig.