Női kézilabda NB I - Solberg három gólt is szerzett. Audi ETO-MTK 31-25

Solberg nemcsak jól védett, három gólt is szerzett.

kisalfold.hu

Silje Solberg

Audi ETO-MTK 31-25 (17-10)

Percről percre

60. perc: Emberhátrányban fejezi be a meccset az MTK, megint Kobelát állítják ki. Győri-Lukács a kilencediket dobja. 31-24. Időt kér az MTK, fél perccel a vége előtt. Hétméteres a végén, Pál T. ezt is bedobja. 31-25. Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmüket.

59. perc: Eddig játszott két beállóval az ETO. Blohm lövését Suba kivédi, a túloldalon Mészáros-Mihállfy eredményes. 30-27.

58. perc: A labda ezúttal pontatlan Blohmnak, Suba Sára dobja a labdát az üres győri kapuba. 30-21. Farkas J. passza nem jó, ismét üres kapus gólt szerez az MTK, ezúttal Szabó K. 30-22.

57. perc: Blohm lövi a harmincadikat. 30-21. Schatzl labdát szerez.

56. perc: Jó a győri blokk, aztán már passzívból lő a kapuba Dakos. 29-21. Martín időt kér. Hét a hat ellen a győriek az időkérés után.

55. perc: Blohm lövését védi Suba.

54. perc: Passzív már az MTK akciója, amikor Mészáros-Mihállfy lövését védi Solberg.

53. perc: Szabó Kitti szerez gólt. 29-20. A középkezdés után azonnal labdát veszít az ETO Farkas J. hibája miatt.

52. perc: Farkas Júlia most az ETO irányítója. Despotoic labdát veszít, Pál Tamara büntet egy gyors góllal. 29-19.

51. perc: Másodszor dobhat hétméterest az MTK, Pált ezt is értékesíti. 29-18.

50. perc: Győri-Lukács nem áll le, immár emberelőnyből talál a kapuba. 29-17

49. perc: Ogonovszky lövését Suba védi, aztán nem jön össze az üres kapus gól a vendégeknek (Dakos próbálkozott). Kobela alig a beállása után le is kell, hogy üljön a kispadra kiállítás miatt. Nze Minko eredményes. 28-17

48. perc: Nem jön be a Győri-Lukács-Nze Minko légi figura. Pál Tamara gólját megint győri kiállítás követi, Grosnak ez a második büntetése. 27-17.

47. perc: Győri-Lukács labdát szerez, és a lerohanás végén betalál - ez a hetedik gólja. 27-16. Időkérés az MTK-nál. Passzívban nem lőnek végül a vendégek, így ér véget az időkérés utáni támadásuk.

46. perc: Solberg védése után visszakerül a labda az MTK-hoz Nze Minko lépéshibája miatt.

45. perc: Broch tud befordulni. 25-16. Fodor találatával már tízzel megy az ETO. 26-16.

44. perc: Dakos ziccerből nem találja el a kaput. Ambros Martín időt kér.

43. perc: Lövés nélkül ér véget a győri támadás.

42. perc: Pál Tamara betalál, ezt a gólt is egy kiállítás követi, méghozzá Oftedalé. 24-16

41. perc: Nem jut el Simon P. passza a bal szélsőig.

40. perc: Nze Minko is megszerzi a harmadik gólját. 23-14. Szabó K. góljára Broch felel góllal. 24-15.

39. perc: Győri-Lukács növeli a góljai számát. 22-14.

38. perc: Szabó K. eredményes. 21-14

37. perc: Szabó Laura gólja után Grost is kiállítják. 21-13

36. perc: Gros hétméteresből növeli a győri előnyt. 20-12. Solberg ismét az üres kapuba lő. 21-12.

35. perc: Simon P. ellen fújnak a játékvezetők támadásban.

34. perc: Fodor lerántása két percnyi kiállítást ér. Pál Tamarát is kiküldik két percre.

33. perc: Gros eredményes büntetőből. 18-11. Talpról, középről lő a kapuba Simon P. Azonnal jön a győri válasz Oftedaltól. 19-12. Solberg védését tapsolja meg a győri szurkolótábor, Simon P. próbálkozott ismét.

32. perc: Gros a kapufa tövét találja el. A kipattanó Grosché, ő hajítja a labdát az üres kapuba. 17-11.

31. perc: Indul a második félidő. Pál T. passzolja a labdát az oldalvonalon kívülre.

A hivatalos nézőszám 1907.

30. perc: Despotovic is kap két percet, így az ETO emberhátrányban kezdi majd a második félidőt. Megint támadóhiba a vendégeknél, ezúttal Mazák-Németh volt szabálytalan. Időn túli szabaddobás a félidő végén, Gros lövése a sáncról megy kapu mellé. Szünet következik.

29. perc: Második gólját szerzi Haugsted. 17-10.

28. perc: Passzívig támad az ETO, de nincs lövés, így elveszik a labdát a hazaiaktól a játékvezetők. Támadó szabálytalanság Mészáros-Mihállfynál.

27. perc: Juhász Eszter szerzi meg az első gólját. 15-10. Hazai időkérés. Győri-Lukács kap labdát a szélen, és ezt a lehetőséget is gólra váltja. 16-10.

26. perc: Lépéshiba Haugstednél. Mészáros-Mihállfy rossz passza után Győri-Lukács szerez lerohanásból gólt. 15-9.

25. perc: Jó a győri blokk. Aztán Oftedal lövését védi Győri B., a hazai szurkolók szerint lökték a győri kapitányt. Dakos szabálytalankodik támadásban, aztán kiküldik két percre.

24. perc: Szabó K. növeli a góljai számát háromra. 14-9

23. perc: Pályán Jelena Despotovic. Haugsted lő a bal alsóba. 14-8.

22. perc: Szabó K. talál rést a győri falon. 13-7. Kapu fölé száll Gros lövése. Pelczéder O. eredményes. 13-8

21. perc: Gros passzával Blohm fordul be. 12-6. Belemenés a fővárosiaknál. Győri-Lukács ejti a labdát a kapuba a gyors ellentámadás végén. 13-6.

20. perc: Haugsted lövésénél a kapufa segíti ki a MTK-t. Solberg védi Mészáros-Mihállfy megpattanó lövését.

19. perc: Az MTK dobhatja a meccs első hetesét, Solberg nem tudja védeni Pál T. lövését. 11-6.

18. perc: Schatzl adja a bal szélről a gólpasszt Brochnak. 11-5

17. perc: Passzívban az MTK, Mészáros-Mihállfy lövését védi könnyedén Solberg.

16. perc: Pál T. ismét betalál. 10-5. Nze Minko bejátszása nem jut el Blohmhoz. Sallai Nikolett a kapufát találja el, de a labda marad a vendégeknél.

15. perc: Előbb Gros találja el a kapufát, majd a másik oldalon Pál T. Nze Minko lövi a tizedik győri gólt. 10-4.

14. perc: Pál Tamara mellőle szerez gólt. 9-4. Román D. ellen fújnak a játékvezetők.

13. perc: Támadóhiba a hazai oldalon. Amíg Győri-Lukács pihen, Ana Gros a jobbszélső.

12. perc: Nze Minko balról szerez gólt. 9-3

11. perc: Román Dorina lövi a vendégek harmadik gólját. 8-3.

10. perc: Solberg védése után Fodor indul meg, Győri B. ugyan visszaér a kapujába, de hárítania nem sikerül. 8-2

9. perc: Az újabb üres kapus gól már nem jön össze, Nze Minko nem találja el a kaput. A vendégek maradnak annál, hogy lehozzák támadásban a kapust. Vesztükre, hiszen Szabó K. kapufája után Solberg megint a kapuba talál. 7-2

8. perc: Időkérés a vendégeknél. Hét a hat ellen az MTK, Solberg azonban, miután védi Szabó K. lövését, az üres kapuba dobja a labdát. 6-2.

7. perc: Oftedal lövi az újabb győri gólt. 4-2. Pál T. lövését is hárítja Solberg, Győri-Lukács szerez gyors gólt a letámadás végén. 5-2.

6. perc: A hosszú MTK-támadás végén Simon P. lövését üti kapu fölé Solberg.

4. perc: Szabó Kitti talpról, test mellől veszi be a győri kaput. 2-2. Oftedaltól jön a válasz. 3-2.

3. perc: Solberg védi Pál Tamara lövését, Fodor kapja az indítást, és ő szerzi a meccs első gólját. 1-0. Gyorsan jön a válasz Simon Petrától. 1-1. Győri-Lukács eredményes. 2-1.

2. perc: Jobb szélső próbálkozik a túloldalon is, Győri-Lukács lövését hárítja Győri Barbara.

1. perc: Zöldben a hazaiak, feketében a vendégek. Nemcsak Faluvégi hiányzik a győri keretből, hanem Hansen is, így az ETO csapatkapitánya ma Stine Oftedal. A kapuban Solberg kezd, a két szélső Győri-Lukács és Fodor, a beálló Broch, középen Oftedal, Nze Minko és Gros. Az ETO kezdi a meccset.Gros bejátszása nem jut el Borchig. Solberg védi a másik oldalon a jobb szélső, Grosch lövését.

Előzetes - Szombaton 18 órakor az Audi-ETO az MTK-t fogadja bajnoki mérkőzésen. A győrieknél biztosan nem játszik Faluvégi Dorottya, aki a Metz ellen megsérült, 7–8 hetet kell kihagynia. A győriekkel kapcsolatos hír, hogy Yvette Broch egy évvel meghosszabbította nyáron lejáró szerződését.

Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!