Marozsán Fábián újabb top tízes játékost vert meg, már negyeddöntős Miamiban!

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.03.27. 03:08
Marozsán Fábián újabb pazar győzelmet aratott, immár negyeddöntős Miamiban! (Fotó: Lengyel Viktória Gréta)
Marozsán Fábián újabb pazar játékkal rukkolt elő magyar idő szerint kedd éjjel, s 6:4, 0:6, 6:1-re legyőzte a világranglistán tizedik ausztrál Alex de Minaurt a Miamiban zajló ATP 1000-es torna férfi egyes versenyében, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Marozsán Fábián három győzelemmel (közte a ranglista hetedik helyén álló Holger Rune 6:1, 6:1-es legyőzésével) jutott a legjobb 16 közé jutott a teniszezők Miamiban zajló mesterversenyén. A három sikernek köszönhetően pályafutása során először ért oda a világranglista legjobb 50 teniszezője közé, de a nyolcaddöntőben ismét komoly feladat várt rá, hiszen ellenfele a 10. helyezett ausztrál Alex De Minaur volt.

Az első szettben mindkét teniszező jól sáfárkodott saját adogatásával (bár 4:3-nál Marozsán kis híján brékelt), így 4:4-re álltak a felek nyolc játék után. A magyar játékos ezt követően hozta saját szerváját, majd elvette ellenfele adogatását, így 6:4-re behúzta a játszmát.

Nos, az ausztrálnak sem kellett több, a második szettben háromszor is brékelt, hozva saját szerváit, így 6:0 után jöhetett a döntő játszma. Ott aztán Marozsán azonnal felállt a „padlóról”, s megint bizonyította elképesztő tehetségét. A magyar játékos pazarul teniszezve alig hibázott, kétszer is brékelt, s 6:1-re behúzta a szettet, így a meccset is.

Marozsán tehát már negyeddöntős Miamiban, az ellenfele pedig a szintén top tízes, Alexander Zverev lesz csütörtökön.