NB I.

2022.05.15. 18:05

Ezüstérmet szerzett a Kisvárda Master Good!

A szabolcsi csapat a labdarúgó NB I. utolsó fordulójában sokáig döntetlenre állt a ZTE ellen, az utolsó másodpercben aztán gólt szerezve győzelemmel zárta a szezont. A klub megyénk első egyesületeként érmet szerzett az élvonalban, méghozzá ezüstöt!

Fotó: Kovács Péter/Nemzeti Sport

Fotó: KOVACS PETER

Labdarúgás: NB I., 33. forduló

Kisvárda Master Good–ZTE 2–1 (1–1)

Várkerti Stadion, 2400 néző, v.: Pintér (Szalai, Márkus).
Kisvárda: Odincov – Peteleu (Hej, 87.), Prenga, Kravcsenko, Leoni – Melnik (Zlicsics, 88.), Karabeljov – Asani, Ötvös (Makowski, 76.), Bumba (Navrátil, 76.) – Camaj (Mesanovic, 65.). Vezetőedző: Erős Gábor.
ZTE: Demjén – Huszti, Szerafimov, Mocsi, Gergényi – Lesjak, Szankovics – Meshack (Szalay, 78.), Tajti, Bedi – Spoljaric (Halilovic, 67.). Megbízott edző: Molnár Balázs.
Gól: Leoni (13.), Karabeljov (90+2.), illetve Tajti (37. –11-esből).

Percek, események
13. perc: Ötvös jobbról, laposan passzolt a kapu elé berobbanó Bumbának, aki lába alatt elment a labda, a hosszún érkező Leoni azonban öt méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1–0.
37. perc: a 16-oson belülre ívelt labda Kravcsenko karjára pattant, amiért Pintér játékvezető videózás után tizenegyest ítélt. A büntetőt Tajti középmagasan a kapu jobb oldalába lőtte, 1–1.
90+2. perc: Asani tökéletes passz kanyarított Karabeljov elé, aki négy méterről a kapuba pöckölte a labdát, 2–1.

Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!