Labdarúgás

2022.05.16. 21:28

Tovább üldözi a címvédő a listavezető Tolnát

Hozta a kötelezőt a Nagymányok a megyei II. osztály hétvégi, csonka fordulójában. Ezzel a címvédő továbbra is nyomás alatt tartja az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, listavezető Tolnát. A Madocsa újabb szomszédvári rangadót nyert meg, ezúttal az ASE Paks ellen, míg a Fadd a végeredmény ellenére megizzadt az aparhantiak ellen.

Megyei II. osztály, a 20. fordulóban.

Nagymányoki SE–Bonyhád-Börzsöny SE 5–1 (0–0). Nagymányok, 100 néző. V.: Pekoli (Tóth T., Szigeti).
Nagymányok: Pakurár – Garai (Harangi, 15.), Bakó Zs., Feik, Borbély Cs. – Pál István, Jenei (Miklós T., a szünetben), Kajtár V., Sztojka Cs. – Kosztancsek, Lajos D. Edző: Hegedűs Péter.
Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Baranyi, Bajkai, Gáspár B., Fenyvesi – Tóth R., Ettig, Bece, Schmitz, Buzás T. – Mérges (Pechár, 67.). Játékos-edző: Töttös László.

A hétközi kupameccs még éreztette hatását a hazaiaknál, akik a második félidőben szerkezetet váltottak, s felőrölték az első játékrészben szervezetten játszó vendégeket.

Gólszerzők: Lajos D. (69., 73.), Kajtár V. (59.), Miklós T. (86.), Pál István (87.), illetve Buzás T. (62.).
Jók: Borbély Cs., Lajos D., Pál István, illetve Ladányi, Gáspár, Schmitz, Fenyvesi, Tóth R. Ifi: 0–3.

Madocsa SE–ASE Paks 3–2 (0–1). Madocsa, 150 néző. V.: Álló (Szabó J., Deutschmann).
Madocsa: Müller R. – Gondos (Böde I., a szünetben), Hahn, Vörös F., Karszt L. (Madár, 70.), Magyar I. – Vörös G. (Araczki I., 70.), Herger (Kern T., 80.), Éger – Varga L., Eke (Besenczi I., a szünetben). Edző: Böde Dániel.
ASE: Krizák – Németh R., Füredi F. (Krémer, a szünetben), Hajpál, Lengyel A. – Németh V. (Szász T., 85.), Karszt A. (Propszt, 80.), Mayer, Blága – Pálfi Á. (Dömény, 88.), Glósz (Kern B., a szünetben).

Az első félidőben lefárasztották vendégeiket a hazaiak, a másodikban pedig a gólvágók eldöntötték a három pont sorsát.

Gólszerzők: Besenczi I. (65., 85.), Böde I. (91.), illetve Blága (19.), Pálfi Á. (70., 11-esből).
Kiállítva: Mayer (91.).
Jók: Magyar I., Herger, Besenczi I., Böde I., illetve Krizák, Blága, Hajpál. Ifi: 1–9.

Faddi SE–Aparhanti SE 3–0 (1–0). Fadd, 300 néző. V.: Pekoli (Maczik, Debreceni K.).
Fadd: Szabó D. – Csányi O. (Antus, 71.), Gerendai G., Kiss B. (Sörös J., 83.), Gász – Fehér K., Szabó B. (Hostyánszki A., 24.), Szabó M. – Szatmári, Farkas K. (Acsádi P., 86.), Beda (Udovisits, 54.). Edző: Vida Tamás.
Aparhant: Seregi – Hegyi, Jakab Z. (Batta, 81.), Kovács M., Beszterczán – Gyalog, Kajtár I., Molnár D., Miklós L. (Jakab R., 21.) – Sárközi S., Jakab A. (Loósz, 66.). Edző: Minker Endre.

Sok néző előtt lejátszott, közepes színvonalú mérkőzésen a szervezetten játszó vendégcsapat nagyon megnehezítette a hazaiak győzelmét.

Gólszerzők: Farkas K. (13.), Csányi O. (60.), Hostyánszki A. (82.).
Kiállítva: Hegyi (73.).
Jók: Szabó D., Gász, Szabó M., Farkas K., Szamári, illetve Kovács M., Hegyi, Molnár D. Ifi: 5–3.

A Kisdorogi FC–Simontornya TC (ifi: 11–1) és a Tolna VFC–Dunakömlődi SE (ifi: 7–0) mérkőzés a vendégcsapatok létszámhiánya miatt elmaradt.

Mesterlövészek
A góllövőlista élmezőnye. 21 gólos: Lajos Dávid (Nagymányoki SE). 16 gólos: Csonka János (Dunakömlődi SE). 15 gólos: Bucher Barnabás (Tolna VF). 14 gólos: Acsádi Dániel (Mórágyi SE).