Kosárlabda

2023.02.04. 20:21

Egy félidőig tudott a Körmend partnere lenni a Honvéd - fotók

Az NB I.-es férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában magabiztos győzelmet aratott hazai pályán az Egis Körmend a Budapesti Honvéd gárdája ellen.

Sütő Dániel

Fotó: © Szendi Péter

Egis Körmend–Budapesti Honvéd Sportegyesület 81-64 (18-20, 19-11, 25-15, 19-18)

Körmend, 1920 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tőzsér D. K., Söjtöry T., Kapusi G.

Körmend: Chambers 24/3, Edwards 9, Ferencz 13/9, Durázi 15/3, Omenaka 8. Csere: Cakarun 10, Kiss M. –, Adams 2, Geröly –, Herczeg –, Nagy P –. Edző: Kocsis Tamás.

Honvéd: Simon K. 5/3, Tanoh Dez 16/3, Sherman 5/3, Crawley 9, Peringer 2. Csere: Mijovic 16/12, Hajdu P. 3/3,Völgyi M. 5, Kopácsi –, Csomós 3/3, Reizinger –. Edző: Baksa Szabolcs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-5. 7. perc: 14-11. 10. perc: 18-20. 13. perc: 22-22. 16. perc: 26-24. 20. perc: 37-31. 23. perc: 53-33. 27. perc: 55-41. 30. perc: 62-46. 33. perc: 67-52. 36. perc: 76-55. 39. perc: 81-61.

Kipontozódott: –.

Több ismerős arc is felbukkant a mérkőzést megelőző bemelegítés során a Honvéd oldalán. Ismét a körmendi katlan oldalvonala mellett tűnt fel a Rába-partiak korábbi trénere, Sabáli Balázs, aki jelenleg a Honvéd felnőtt gárdájának másodedzője, valamint az akadémia U19-es csapatának vezetőedzője, illetve a vasi piros-feketék egykori játékosa, Fodor Márton, aki a fővárosiak vezető játékosmegfigyelőjeként ténykedik. 20 évvel ezelőtt óriási rangadónak minősült a két együttes csatája. A 2000. október 15-én lejátszott utolsó Körmend–Honvédon közel 50 pontos vereséget mért a Rába-parti alakulat a Farkas Attila által dirigált fővárosi gárdára. Az előzetesen beharangozott hazai hiányzók – Takács és Doktor – mellett Mitchell szolgálataira sem számíthatott Kocsis Tamás.

Sok hibával indult az összecsapás, nehezen akart megszületni az első hazai kosár. A második perc legvégén egy szép akció zárásaként egyenlített Omenaka (2-2). Nem lehet azt mondani, hogy ez beindította a körmendi pontgyárat, ugyanis a Honvéd maradt az üldözött, egészen az ötödik percig, ekkor fordított először a házigazda Omenaka közelijével (6-5). Felváltva vezettek a felek, mígnem a hetedik percben Durázi triplájával már öttel ment a hazai együttes (14-9). A negyed végére ledolgozta hátrányát a Honvéd, majd a vezetést is visszavette az utolsó másodpercekben Tanoh Deznek köszönhetően (18-20). A folytatásban is teljesen kiegyenlített volt a meccs, Cakarun szemfüles labdaszerzésével és zsákolásával, majd Durázi duplájával lépett el 28-24-re a hazai alakulat a 17. percben. Állandósulni látszott a körmendi 3-4 pontos fór, ami az utolsó minutumban hatra duzzadt Omenaka újabb kettesével (37-31).

A harmadik negyedet kiválóan kezdte az Egis Körmend, amely 5-0-ás rohanással már 10-et számolt a Honvédra (42-31). Tanoh Dez középtávolijával igyekezett kapaszkodni a vendég gárda, de ezután jött csak az igazi sokk: 11-0-ás szériával folytatták a vasiak, teljesen szétesett a főváros alakulat, miközben a 23. percben már 20-szal mentek a Rába-partiak (53-33). Baksa Szabolcs rövid időn belül kétszer is időt kért, majd szépen lassan elkezdte csökkenteni hátrányát a Honvéd. A 27. percben Mijovic távolijával 53-41-re zárkózott a piros-fehér csíkos mezes együttes. Nem sokkal később Crawley lépett oda csúnyán Adamsnek, aki a földre kerülve azonnal a bokájához kapott, és mivel ráállni sem tudott a lábára, ketten támogatták az öltözőbe, számára ezzel véget ért a találkozó. A játékrész végére 16 pontra tudták visszatornászni előnyüket a vasi piros-feketék (62-46). A záró negyedet nagy elánnal kezdte a Honvéd, amely ismét 12 pontra zárkózott (63-51). Az 52. pontjuk után hosszú percekig nem született újabb, miközben a Körmend 9-0-ás sorozattal nyúlt el a 36. percre (74-52). Baksa Szabolcs harmadik időkérése már nem osztott, nem szorzott. Az utolsó percben a körmendi fiataloké volt a színpad, végül 17 ponttal nyert a házigazda.

Kocsis Tamás: - Elégedett vagyok a csapat mai teljesítményével, elsősorban a védekezésünket tudnám kiemelni. Támadásban követtünk el hibákat, de így is magabiztosan nyertük meg a mérkőzést, mert 64 pontot engedtünk az ellenfelünknek. Akadályozza a felkészülésünket, hogy folyamatosan vannak sérült játékosaink.

Baksa Szabolcs: - Az első félidőben jó energiával kosárlabdáztunk, volt kontroll a játékunkban. Sajnos a második játékrészben sok hibát követtünk el, nem találtuk a ritmust, puhábban védekeztünk, ellenfelünk könnyű kosarakat szerezhetett. Körmenden egyébként sem könnyű nyerni, élmény volt ilyen hangulatban kosárlabdázni.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!