Először

2023.06.03. 19:29

Hagyománnyá tennék a Rádóci Vágtát - fotók

Az Egyházasrádóci Faluszépítő és Hagyományőrző Egyesület hagyományteremtő szándékkal szervezte meg az I. Rádóci Vágtát. A futóversenyen negyvenhárman indultak, három kategóriában.

Tóth Judit

Fotó: Szendi Péter

A 400 méteres futamot óvodásoknak hirdették meg, az 1823 méteres távval a kétszáz éve született Petőfi Sándor előtt tisztelegtek, a 6 kilométeres távot - a Gyöpszer- futamot - pedig rutinosabb futóknak ajánlották.

Negyvenhárman álltak rajthoz a versenyen, az óvodások versenyét Németh Marcell nyerte, második lett Kecskés Zsófia, harmadik pedig Markó Ida. A Petőfi-futamban Pecsics Barnabás bizonyult a legjobbnak, a második helyet Kocsis Nilla szerezte meg, a harmadik helyen holtversenyben Polyák Anna és Derdák Fruzsina végzett.  Hat kilométeren Kállai Patrik volt a leggyorsabb, második lett Rába Gáborné, a harmadik pedig Baki Gyula.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!