PL: győzelemmel indított a Chelsea Lampardék ellen

2022.08.06. 20:45
Jorginho büntetőből szerzett gólja döntött (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójának szombati záró mérkőzésén a Chelsea 1–0-ra legyőzte idegenben a Frank Lampard által irányított Evertont.

A Chelsea is megkezdte a Premier League 2022–2023-as idényét, a londoniak a tavalyi évadban csalódást keltő teljesítményt nyújtó Everton ellen léptek pályára a Goodison Parkban.

A mérkőzést beárnyalta Ben Godfrey bokasérülése, a 24 éves Everton-védőt hordágyon vitték le a pályáról. A Chelsea uralta az első félidőt, melynek végén tizenegyest kapott. Jorginho állt a labda mögé, s higgadtan értékesítette büntetőt (0–1).

Az új igazolások közül Kalidou Koulibaly és Raheem Sterling is kezdett, a pénteken szerződtetett Marc Cucurella csereként lépett pályára, de a magyar válogatott ellen kétszer is győztes gólt rúgó albán támadó, Armando Broja is lehetőséghez jutott Conor Gallagherrel egyetemben a vendégeknél.

A második játékrész már kiegyenlítettebb játékot hozott, újabb gólt nem láthattunk. Győzelemmel rajtolt a Chelsea.

A második félidő hajrájában egy rendőr ment fel a pályára és állította meg a meccset, mert a lelátón az egyik szurkoló orvosi segítségre szorult. Néhány perc múlva folytatódott a mérkőzés (Fotó: Getty Images)

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

Everton–Chelsea 0–1 (Jorginho 45+8. – 11-esből)
Korábban
AFCBournemouth–Aston Villa 2–0 (Lerma 2., Moore 80.)
Leeds United–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Rodrigo 24., Ait-Nouri 74. – öngól, ill. Daniel Podence 6.)
Newcastle United–Nottingham Forest 2–0 (Schär 58., C. Wilson 78.)
Tottenham Hotspur–Southampton 4–1 (Sessegnon 21., Dier 31., Salisu 60. – öngól, Kulusevski 63., ill. Ward-Prowse 12.)

Fulham–Liverpool 2–2 (A. Mitrovics 32., 72. – 11-esből, ill. Núnez 64., Szalah 80.)