FA-kupa: a Sheffield Utd drámai meccsen jutott a négy közé

2023.03.19. 15:11
null
Tommy Doyle lett a Sheffield United hőse (Fotó: Getty Images)
Az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjében a Sheffield United 3–2-re legyőzte a Blackburn Roverst és bejutott a legjobb négy közé, ahol a Manchester City lesz az ellenfele.

A vendég Blackburn kezdte jobban a másodosztályú csapatok negyeddöntős ütközetét: a 21. percben Brereton Díaz értékesített egy tizenegyest. 0–1

A hazaiak válasza hét perccel később érkezett: egy szöglet után Lowe távoli lövésébe a blackburni Gallagher tette bele a lábát, a labda pedig védhetetlenül pattant a saját kapujába. 1–1

A 60. percben ismét Jon Dahl Tomasson gárdája került előnybe: Sammie Szmodics a leshatárról indulva került ziccerbe és szemben a kapussal nem hibázott. 1–2

A mérkőzés hajrájába fordulva a dán szakember védekező jellegű cserékkel törekedett az előny megőrzésére, de elszámolta magát: a 81. percben Oliver McBurnie egy szemrevaló akció végén másodszor is kiegyenlített. 2–2

Már mindenki a hosszabbítást várta, amikor hazai oldalról Thomas Doyle gondolt egyet és 19 méterről egy sistergős bombával az elődöntőbe lőtte csapatát. 3–2

A Sheffield United ellenfele az elődöntőben a Burnleyt búcsúztató Manchester City lesz.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Sheffield United (II.)–Blackburn Rovers (II.) 3–2 (Gallagher 28. – öngól, McBurnie 81., Doyle 90+1., ill. Brereton Díaz 21. – 11-esből, Szmodics 60.)

KORÁBBAN
Manchester City–Burnley (II.) 6–0 (Haaland 32., 35., 59., J. Álvarez 32., 73., Palmer 68.)