Sportgazdaság

Egy évre eltiltották és az érmét is elvették az orosz tornásznak

Egy évre eltiltotta és a bronzérmét is elvette a Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) az orosz Ivan Kuljaktól, amiért egy márciusi, Dohában tartott világkupaversenyen a hírhedtté vált Z szimbólumot viselte a mezén és abban is állt dobogóra.

A FIG döntése értelmében a húszéves orosz tornászt

megfosztották a korláton szerzett bronzérmétől, és vissza kell fizetnie az 500 svájci frankos (185 ezer forintos) pénznyereményét is.

Kuljaknak 21 nap áll rendelkezésre, hogy fellebbezzen.

Fotó: gymnovosti.com

Kuljak a versenyen és a dobogón is olyan mezt viselt, melyen rajta volt a Z jel, az orosz háborúpárti szimbólum, melyet a civilek az invázió támogatásának jelképeként használnak.

Az elmarasztalt tornász elmondta, nem volt rossz szándék benne, amikor a mezére ragasztotta a szimbólumot.

Amikor megláttam, hogy az orosz katonák a Z betűt használják, megnéztem, mit jelent. Miután megállapítottam, hogy az a győzelmet és a békét szimbolizálja, ki akartam fejezni az álláspontomat az ügyben, de azzal nem akartam senkinek rosszat