Létrehozva: 2023.05.31.
Módosítva: 2023.05.31.

Bődületes rekord, Fucsovics erre büszke lehet Djokovics ellen

Fucsovics Márton szerda este Novak Djokoviccsal találkozott a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában.

Fucsovics Márton sikerrel kezdte a francia nyílt teniszbajnokságot, majd a második fordulóban a 22-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokovic várt a magyar sportolóra. A 31 éves játékos remekül kezdte az összecsapást annak ellenére, hogy Djokovic 4:1-re, majd 5:2-re is vezetett. Fucsovics nyolc breaklabdát is kiharcolt, amiket elrontott, a kilencedik azonban a szerb kettőshibája miatt sikerült, így 5:4-re felzárkózott. Az első szettet végül tie-breakben elvesztette, azonban rendkívül megnehezítette ellenfele dolgát, főleg tenyereseivel tört borsot Djokovic orra alá.

Az idei Roland Garros leghosszabb szettjét játszotta Fucsovics Márton és Novak Djokovic Fotó: AFP

Az első szett 1 óra 29 percig tartott, ami az idei Roland Garros eddigi leghosszabb szettje volt, vagyis rekord született! A vesztes rövidítés azonban megérződött a 31 éves játékoson, a második szettben Djokovic esélyt sem adott neki és 6:0-val behúzta a játszmát. A harmadik szett egy oda-vissza breakeléssel kezdődött, 2:1-es állásnál először vezetett Fucsovics az összecsapáson. 2:2-nél azonban a korábbi világelső másodszor is elvette az adogatását, ezzel pedig újra előnyre tett szert, amit be is osztott. A második mérkőzéslabdáját kihasználta, így végül 2 óra 47 játékperc után 7:6, 6:0, 6:3-ra legyőzte magyar riválisát.

Fucsovics számára ezzel véget ért az idei Roland Garros, ő volt a legtovább jutó magyar a tornán, a hölgyeknél Bondár Anna, Gálfi Dalma és Udvardy Panna is kiesett az első fordulóban, a Rómában Carlos Alcarazt is legyőző Marozsán Fábián pedig nem jutott be a főtáblára. Djokovicra a spanyol Alejandro Davidovich Fokina vár a legjobb 32 között.