Létrehozva: 2023.03.23.
Módosítva: 2023.03.23.

Sikeres főpróba: 40 ezer nézőnek okozott örömet a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtök este Észtországot fogadta felkészülési mérkőzésen a Puskás Arénában.

Az év első válogatott mérkőzésén 40 ezer néző volt kíváncsi Marco Rossi együttesére, amely sokáig képtelen volt feltörni az észtek védelmét. Aztán az első félidő hajrájában két gólt is szereztünk. Fájdalom, csak az egyik volt érvényes: a 37. percben Vécsei passzolt az észt védelem mögé, Bolla startolt a labdára, majd jobbról, 11 méterről a rövid felső sarokba bombázott. Parádés találat volt, de hiába ünnepelt a publikum, a VAR les miatt érvénytelenítette.

Kalmár Zsolt
Kalmár Zsolt Fotó: Polyak Attila / origosport

Négy perccel később ismét hangrobbanást okozott a csapat a lelátón, de ekkor már érvényes gólt szerzett a magyar válogatott: Szoboszlai szöglete után Kalmár 17 méterről, kapásból a kapu felé küldte a labdát, Ádám Martin pedig a jobb sarokba fejelt (1-0). A szünet után a 71. percben büntetőből növelhette volna előnyét a magyar csapat: a Kerkez buktatásáért megítélt 11-est Sallai végezte el, de a kapus védte. Több gól nem esett, a magyar csapat 1-0-ra nyert.