Gyémánt Liga: egyéni csúccsal 13. Wagner-Gyürkés Viktória Birminghamben

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2022.05.21. 18:05
null
Wagner-Gyürkés Viktória 15:32.17 perc alatt teljesítette az 5000 méteres távot (Fotó: Török Attila, archív)
Wagner-Gyürkés Viktória 15:32.17 perces egyéni csúccsal a 13. helyen végzett 5000 méteren az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második, birminghami viadalán szombaton.

A viadal honlapja szerint az etióp Dawit Seyaum 14:47.55 perces ideje a világ idei legjobbja, egyben versenycsúcs.

A klasszikus számban, férfi 100 méteren a kanadai Aaron Brown diadalmaskodott 10.13 másodperccel, a kétszeres olimpiai és világbajnok jamaicai Yohan Blake 10.18-cal lett második, a szintén kanadai Jerome Blake pedig a harmadik 10.20-szal. Két esélyest, az amerikai Trayvon Bromellt és a brit Zharnel Hughest rossz rajt miatt kizárták.

A női 100 méter még izgalmasabb csatát hozott. A hazai közönség előtt szereplő Dina Asher-Smith 11.11 másodperccel győzött, a jamaicai Shericka Jackson egyetlen századdal kapott ki tőle, a brit Daryll Neita lett a harmadik 11.14-gyel.

A világ idei legjobb eredménye született női rúdugrásban, ahol az amerikai Sandi Morris 4.73 méterrel, női távolban, amelyet a német Malaika Mihambo 7.09 méterrel, férfi diszkoszban, ahol a szlovén Kristjan Ceh 71.27 méterrel győzött, valamint 110 méter gáton a jamaicai Hansle Parchment (13.09 mp) révén. A nem Gyémánt Liga-számban a brit női 4x100-as váltó 42.29 másodperccel szintén az esztendő legjobb eredményét produkálta.

400 m (nem GYL-szám): Zoey Clark (brit) 51.88
4x100 m váltó (nem GYL-szám): Nagy-Britannia (Dobbin, Lansiquot, Asher-Smith, Neita) 42.29