MU: Ten Hag szerint a játékosai nem vállaltak felelősséget a teljesítményükért

MTI/L. M.MTI/L. M.
2022.08.14. 10:55
Erik ten Hag nem kímélte a játékosait (Fotó: AFP)
Erik ten Hag menedzser szerint kiábrándító volt a Manchester United első két mérkőzése az angol labdarúgó-bajnokság új idényében – írja a Magyar Távirati Iroda.

A nyári szünetben az Ajaxtól érkezett holland szakvezető csapata előbb hazai pályán 2–1-re kikapott a Brighton & Hove Albiontól, majd szombaton 4–0-s vereséget szenvedett a Brentford otthonában. Legutóbb John Chapman rajtolt két vereséggel a Manchester United vezetőedzőjeként – ez 1921-ben történt…

„Reménykedtem a jobb kezdésben, és bár a hitemet nem veszítettem el, mert láttam jó dolgokat, de ez a két meccs kiábrándító volt. A mi szintünkön nem lehet ilyen hibákat elkövetni” – értékelt Ten Hag.

Hozzátette, mindig meglepő számára, ha egy csapat ilyen rosszul kezd egy mérkőzést, hiszen szombaton a Brentford a 35. percen már 4–0-ra vezetett. Meglátása szerint egyéni hibákból kapták a gólokat, másrészt ellenfelük éhesebb volt a sikerre.

„Jó játékosaink vannak, akiknek felelősséget kell vállalniuk a pályán csapatként és egyénileg is, de ezt nem tették meg. Megkértem őket, hogy játsszanak hittel és vállalják a felelősséget a teljesítményükért, de ezt sem tették meg” – magyarázta Ten Hag.

Megjegyezte, a történteknek semmi közük a taktikához, mert a játékosai követik az utasításait, de rossz döntéseket hoztak, márpedig „a futball a hibák játéka, és aki hibázik, azt megbüntetik”.

Hangsúlyozta, csak akkor tudnak kilábalni a jelenlegi helyzetükből, ha összetartanak és keményen dolgoznak.

„Félreértés ne essék, a vezetőedző is felelős, sőt az övé a legfőbb felelősség, és ezt vállalom is. Hitet kell adnom nekik, de nekik is hinniük kell saját magukban” – mondta a játékosairól.

A United sorozatban a hetedik idegenbeli mérkőzését veszítette el a Premier League-ben, és hatodik alkalommal kapott négy vagy több gólt vendégként az előző szezon kezdete óta.

Erik ten Hag elismerte, hogy minőségi játékosokat kell szerződtetniük, de megjegyezte, a jelenlegi keretük is elég jó ahhoz, hogy legyőzzék a Brightont és a Brentfordot.

A klub idén nyáron körülbelül 50 millió fontért szerezte meg az Ajax középhátvédjét, Lisandro Martínezt, akit szombaton már a szünetben le kellett cseréni, míg a Brentfordtól ingyen érkezett Christian Eriksennagyot hibázott a második gól előtt.

A Manchester United a következő körben a Liverpoollal találkozik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Brentford–Manchester United 4–0
(Dasilva 10., M. Jensen 18., Mee 30., Mbeumo 35.)
Aston Villa–Everton 2–1
(Ings 32., Buendía 86., ill. Digne 87. – öngól)
Arsenal–Leicester City 4–2(Gabriel Jesus 23., 35., Xhaka 55., Gabriel Martinelli 76., ill. Saliba 53. – öngól, Maddison 74.)
Brighton & Hove Albion–Newcastle United 0–0
Manchester City–AFC Bournemouth 4–0
(Gündogan 19., De Bruyne 31., Foden 37., Lerma 79. – öngól)
Southampton–Leeds United 2–2(Aribo 72., Walker-Peters 81., ill. Rodrigo 46., 60.)
Wolverhampton Wanderers–Fulham 0–0