Női U20-as kézi-vb: a horvátok elleni sikerrel nyolc között a mieink

M. D.M. D.
2022.06.28. 20:01
Kukely Annáék készülhetnek a negyeddöntőre (Fotó: MKSZ – archív)
A magyar válogatott 29–17-re nyert Horvátország ellen a Szlovéniában zajló U20-as női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy bejut a negyeddöntőbe, amelyben Dániával mérkőzik meg csütörtök este.

A magyar csapat az első csoportkörben Egyiptomot (39–20), az Egyesült Államokat (46–5) és Lengyelországot (30–16) is magabiztosan legyőzte, majd a középdöntő első mérkőzésén Svájc (40–23) ellen is fölényesen nyert, így Horvátországgal szemben már úgy léphetett pályára, hogy ha nem kap ki, akkor biztosan bejut a legjobb nyolc közé.

A találkozó elején nem potyogtak a gólok, a hetedik perc közepén például még csak 2–1-re vezettek a mieink, de aztán 6–5 után sikerült lerázniuk a horvátokat, és a szünetre ötgólos előnyt építettek ki (13–8). A második játékrészben a magyar csapat már erőt demonstrált, 23–13-nál alakult ki először tízgólos különbség a felek között. Ifjabb Kiss Szilárd együttese a hajrában sem vett vissza a tempóból, s végül 29–17-es győzelmet aratott. Ez volt a mieink eddigi legszorosabb meccse az idei vb-n…

A találkozó legjobbjának a mieink kapusát, Zsigmond Pannát választották meg. A mezőny legeredményesebb játékosa Farkas Johanna volt hét találattal.

A magyar csapat tehát bejutott a legjobb nyolc közé, a negyeddöntőben Dánia lesz az ellenfél csütörtök este.

Az ifj. Kiss Szilárd által irányított 2002-es korosztály 2019-ben az U17-es, 2021-ben az U19-es Eb-n szerzett aranyérmet.

KÉZILABDA
U20-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
KÖZÉPDÖNTŐ

Horvátország–Magyarország 17–29 (8–13)
Celje

HORVÁTORSZÁG: Brkaljic, Sladic (kapusok), Birtic 6, Brkic 3, Buric, Cvitanovic 1, Francic, Fures 1, Josipovic, Krezo 2 (1), Krizmanic, Nemcic, Pehar, Skaric 3, Vuljak, Zrnic 1. Szövetségi edző: Dean Vucic
MAGYARORSZÁG: Bukovszky, Zsigmond (kapusok), Ballai B. 1, Besszer, Faragó, Farkas J. 7 (4), Ferenczy 2, Juhász 1, Kajdon 3 (1), Kiss Zs. 1, Koronczai 5 (1), Kukely 5, Mérai 1, Mlinkó Zs. 1, Török, Vámos M., Vártok 2. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/6