Az NB I 17. fordulójában a Kecskemét 2–1-re nyert a Mol Fehérvár ellen.
Kikapott Kecskeméten a Fehérvár (Fotó: Török Attila) – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK!

Kecskemét–Mol Fehérvár 2–1 (1–1)
Kecskemét, Széktói Stadion, 2 614 néző. Vezette: Pintér
Gólszerző: Nagy K. (33.), Szuhodovszki (78.), ill. Larsen (35.)

KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Szerény, alázatos szenvedélyes játékra van szükség, amelyet az ősszel mutattunk – többek között ezt is nyilatkozta még a mérkőzés felvezetésében a hazaiak vezetőedzője, Szabó István, akinek a felkészülés hajrájában már arra is figyelnie kellett, hogy a Mol Fehérvár elleni rajton két alapemberét, Vágó Leventét és Banó-Szabó Bencét is nélkülöznie kell sárga lapos eltiltás miatt. A két középpályás teljesítménye az ősszel alapjaiban határozta meg a KTE futballját (a csapatkapitány, Vágó Levente mind a tizenhat bajnokin kezdett, tizenhármat végigjátszott, a vezetőedző fia pedig egyetlen találkozót hagyott ki, és négy gólt szerzett), éppen ezért a helyettesítésük nehéz feladatnak ígérkezett. Bonyolította a helyzetet, hogy az első számú bal oldali védő, Zeke Márió a felkészülés alatt sérüléssel küzdött, így csak a kispadra ülhetett le, de a védelemben pótolni kellett Szalai Gábort is, aki az ősszel egyetlen meccset sem hagyott ki.

A vendégeket irányító Huszti Szabolcs korábban többször is elmondta, a fehérvári keret jelentős átalakításra szorul, ennek következményeként Bohdan Lednev visszatért a Dinamo Kijevhez, de rajta kívül Claudiu Bumba, Artem Sabanov, Jevhen Makarenko és Budu Zivzivadze is távozhat(ott) a klubtól. Nem jelentett meglepetést, hogy a téli átigazolási időszakban megszerzett Tobias Christensen rögtön a kezdő tizenegyben kapott helyet, ellenben a másik igazolás, Deybi Flores csak a cserék közé lett nevezve. A vendégek vezetőedzője kisebb sérülés miatt nem számíthatott Loic Nego játékára, és a felkészülési meccsek nagy részét kihagyó Fiola Attila is csak a padra ült le. A találkozó kezdete előtt a hazai szurkolók képviselői megajándékozták Nagy Krisztiánt, akit az őszi szezon legjobb játékosának választottak meg – ekkor még nem tudhatták, hogy a nagy munkabírású labdarúgó emlékezetes góllal teszi szebbé a napot.

A 12. percben Horvát Krisztofer jobb oldali szabadrúgása után csak üggyel-bajjal tudtak a vendégvédők szögletre menteni, majd Katona Bálint megindulása és Nagy Krisztián lövésszerű beadása jelezte, inkább a KTE akarata érvényesül a pályán. Egyértelműen a hazai együttes játszotta a jobb futballt, ugyanakkor Lirim M. Kastrati két elfutása a jobb oldalon jelezte, vigyázniuk kell, hiszen ha fellazul a védelem, abból a Mol Fehérvár is eljuthat helyzetig. Majdnem fél órája zajlott a mérkőzés, amikor Marcel Heister bal oldali beindulása, ritmusváltása már-már helyzetet eredményezett, ám a védő pontatlanul lőtte középre a labdát. Nem sokkal később Szuhodovszki Soma lövése elkerülte a fehérvári kaput, bizony közel járt a vezetés megszerzéséhez a KTE. A 33. percben aztán bal oldalon próbálkozott a házigazda, és a beadást követően Nagy Krisztián tanári mozdulattal, jobb külsővel a jobb felső sarokba zúdította a labdát. Megérdemelten vezetett a Kecskemét, ám szinte azonnal egyenlítettek a fehérváriak, miután Kasper Larsen a jobb sarokba csúsztatta a labdát Dárdai Pál jobb oldali szögletéből.

A szünetet követően Dárdai Pál lövése volt az első lehetőség, majd Horváth Krisztofer távoli bombáját tolta szögletre Kovács Dániel. Egy órája sem tartott a mérkőzés, amikor Fiola Attilát, Deydi Florest és Szabó Leventét is becserélte Huszti, ami azt is eredményezte, hogy az ősszel még éppen Kecskeméten kölcsönben szereplő Szabó lett a csúcsék, Kenan Kodro pedig kicsit mélyebbről indult.

Az volt az ember érzése, hogy bármelyik csapat nyerhet. Kisebb-nagyobb lehetőségek mindkét kapu előtt adódtak, aztán a 78. percben Szuhodovszki Soma remek mozdulattal a kapu jobb oldalába bombázta a labdát – újabb szép kecskeméti gól született, az eredmény már nem változott, a KTE továbbra is remekel a bajnokságban. 2–1