Megint kikapott a Hertha, Sallaiékat nagyon megverte a Dortmund, Szoboszlaiék sem tudtak nyerni

1. FC Cologne - RB Leipzig Sports Bundesliga Jonas Hector Dominik Szoboszlai soccer Horizontal
04 February 2023, North Rhine-Westphalia, Cologne: Soccer: Bundesliga, 1. FC Köln - RB Leipzig, Matchday 19, RheinEnergieStadion. Cologne's Jonas Hector (l) and Leipzig's Dominik Szoboszlai fight for the ball. Photo: Marius Becker/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by MARIUS BECKER / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga 19. fordulójában szombaton mindhárom magyar érdekeltségű csapat pályára lépett, decsak az Union Berlin járt sikerrel.

A legnehezebb dolga a Freiburgnak olt, amely a második helyezett Dortmund otthonában lépett pályára. Salla Roland csereként állt be a 60. percben, de ekkor már 3-1-re vezetett a Dortmund. A hazaiak végül 5-1-re nyertek, ami annak i köszönhető, hogy Kilian Sildillia már a 17. percben megkapta második sárga lapját, így szinte a teljes meccset emberhátrányban töltötte a Freiburg.

A Dortmundban egy szöglet után megszerezte első bajnoki gólját ebben a szezonban a hererákból felépült Sebastian Haller.

A Lipcsében Szoboszlai Dominik és Willi Orbán is kezdett, de a csapat nem bírt a Kölnnek, 0-0 lett a meccs vége. Timo Werner több helyzetet is kihagyott és lőtt egy lesgólt is. Szoboszlait kapott egy sárga lapot és a 68. percben lecserélték.

Szoboszlai Dominik nagyott küzdött a a kölni Jonas Hectorral Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Marius Becker

Az Union Berlinben nem játszott sérülés miatt Schäfer András, de csapata 2-1-re nyert, a győztes gólt a cserkeént beállt Siebatcheu szerezte a 84. percben. Ekkor már a Fraditól igazolt Aissa Laidouni is a pályán volt, ő a 69. percben ált be. Az Union ezzel átvette a vezetést a tabellán a címvédő Bayern Münchentől, amely majd vasárnap este lép pályára Wolfsburgban.

Újabb csúfos vereséget szenvedett a Hertha, amely ezúttal a Frankfurt otthonában kapott ki 3-0-ra és továbbra is utolsó előtti.

Borussia Dortmund-Freiburg 5-1 (1-1)
1. FC Köln-RB Leipzig 0-0
Union Berlin-Mainz 2-1 (1-0)
Eintracht Frankfurt-Hertha BSC 3-0 (2-0)
VfL Bochum-Hoffenheim 5-2 (3-0)
Borussia Mönchengladbach-Schalke 04 0-0