A Manchester City Haaland nélkül is kivégezte a Liverpoolt

fbl Horizontal
Manchester City's Argentinian striker Julian Alvarez (C) celebrates with teammates after scoring their first goal during the English Premier League football match between Manchester City and Liverpool at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on April 1, 2023. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombat kora délutáni nyitómérkőzésén az Erling Haaland nélkül felálló Manchester City hátrányból fordítva 4-1-re legyőzte hazai pályán a Liverpoolt, így Pep Guardiola csapata életben tartotta bajnoki esélyeit.

A Manchester City úgy léphetett pályára a Liverpool elleni rangadón, hogy akár a bajnoki cím sorsáról is dönthet a szombati találkozó, ugyanis a listavezető Arsenal mögött nyolc ponttal lemaradó Citynek minden botlás sokba kerülhet már. A szezont gyengén kezdő Liverpoolnak ugyan a bajnoki címre nincs esélye, de a BL-t érő helyekért továbbra is harcban van, így Jürgen Klopp csapatának sem volt mindegy, milyen eredmény születik az Etihad Stadionban.

Bár a manchesteriek mély kerete lehetőséget adott Pep Guardiolának a merítésre, a katalán trénernek mégis komoly gondot okozhatott a kezdő kijelölése, ugyanis az angol válogatott Phil Foden vakbélműtét miatt,

a szezonban 37 tétmérkőzésen 42 gólnál járó Erling Haaland pedig sérülés miatt nem volt bevethető.

Mohamed Szalah szerzett vezetést a Liverpoolnak Forrás: AFP/Paul Ellis

Remekül kezdte az egyébként meglehetősen feszült hanguatú mérkőzést a City, amely ugyan dominált és több lehetősége is volt, ám az első negyedóra végén mégis a Liverpool szerzett vezetést. Egy előrevágott labdára a leshatárról kilépő Diogo Jota csapott le, majd tette le lövésre Szalahnak a tizenhatoson belül, az egyiptomi támadó pedig tűpontosan a kapu jobb oldalába lőtt. Szalah sorozatban negyedik meccsén talált be a City ellen és szezonbeli 12. bajnokiját jegyezte.

Nem sokáig örülhettek az előnynek a Vörösök, tíz perccel később egy szép támadás végén kiegyénített a házigazda: Grealish passza után a középen érkező Álvarez lőtt közelről a kapuba.

A folytatásban is a City irányította a meccset, a kontrákra berendezkedett Pool ritkán tudta 2-3 passznál tovább vinni a támadásait, de védekezésben stabil teljesítményt nyújtott, így igazán komoly helyzet Guardiola csapata előtt sem adódott a szünetig.

Julian Avarez remekül pótolta a sérült Haalandot Forrás: AFP/Paul Ellis

Gyakorlatilag egy perc sem telt el a második félidőből, amikor egy káprázatos támadással megfordította a meccset a Manchester City. Grealish készítette le a labdát Álvareznek, aki remekül indította Mahrezt a jobb szélen, a centerezés után pedig Kevin De Bruynének a kivetődő kapus mellett csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát. A City ezt követően sem állt le, és az 53. percben tovább növelte előnyét a City:

Álvarez lövését ugyan Alexander-Arnold még blokkolta, de a labda éppen Gündogan elé pattant, aki közelről a kapu jobb oldalába lőtt.

A folytatásban is nyomasztó volt a hazaiak fölénye, a Liverpool hatvan perc alatt mindössze egyetlen kaput eltaláló lövést tudott produkálni.

A 69. percben Jürgen Klopp négyet is cserélt, hogy felfrissítse csapatát, de a Liverpool nem lett veszélyesebb, a City pedig a 74. percben egy újabb gyönyörű góllal eldöntötte a meccset.

De Bruyne kapott Grealish-tól egy kiugratást a bal oldalon, a belga középpályás az alapvonal környékéről visszatette a labdát a támadást követő Grealish-nek, az angol válogatott támadó pedig nyolc méterről a bal alsó sarokba belsőzött.

Jack Grealish az egyik legjobb meccsét játszotta a Cityben Forrás: AFP/Paul Ellis

Az utolsó percekben a Manchester City-játékosok minden passzát hangos ollézás kísérte, a Liverpool pedig már csak próbálta megúszni újabb bekapott gól nélkül.

Győzelmével Pep Guardiola csapata öt pontra megközelítette a listavezető Arsenalt, a Liverpool pedig hátránya pedig továbbra is hét pont a BL-szereplést érő negyedik helytől.