Felkészülés: ketten is dupláztak, az Újpest hatot vágott az MTK-nak

CS. M.CS. M.
2022.07.02. 13:18
Nagy különbségű győzelmet aratott az Újpest (Fotó: MTK Budapest)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest 6–2-re legyőzte szombaton az NB II-es MTK Budapestet az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A Mezőkövesdtől elszenvedett 5–4-es vereséget követően az élvonalbeli Újpesttel is gólzáporos mérkőzést játszott Bognár György csapata, ám ezúttal jóval nagyobb zakóban volt része. Az újpestiek az elmúlt napokban azzal kerültek középpontba, hogy meghiúsult a klubnál régóta beharangozott tulajdonosváltás, a csapat játékán azonban ez egyáltalán nem látszott.

A lila fehérek az első félidő hajrájában már 3–0-ra vezettek, s ugyan a második játékrészben visszajött egy gólra az MTK, az utolsó negyedórában három újabb újpesti gól következett – Junior Tallo és Miroszlav Bjelos is duplázott. 2–6

Az Újpest nyári szerzeménye, a szerb Matija Ljujics kezdőként lépett pályára, és – mint mindenki más a kezdő tizenegyben – egy félidőn át volt a pályán.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
MTK Budapest (II.)–Újpest FC 2–6
(1–3)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion
MTK Budapest:
Balázs (Csenterics, 46.) – Miknyóczki (Szépe, 60.), Varju (Kovács Mátyás, 71.), Nagy Zsombor, Medgyes – Lehoczky (Horváth Artúr, 60.), Kata, Bognár – Németh, Futács (Barkóczi, 68.), Kovács Máté (Mezei, 60.) Szakmai igazgató: Bognár György
Újpest FC:
Pajovic – Pauljevic, Csongvai, Diaby, Fehér – Mack, Ljujic, Boumal – Yahaya, Tallo, Croizet. Vezetőedző: Milos Kruscsics
Gólszerzők: Bognár (45.), Kovács Mátyás (71.) illetve Croizet (13.), Tallo (30., 44. tizenegyesből), Bjelos (78, 82.)

Újpest–SV Ried (osztrák)
Július 12., Ausztria: Újpest–Bohemians Praha (cseh)
Július 16., Ausztria: Újpest–Slovan Liberec (cseh)

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ÚJPEST FC-NÉL
Érkezők:
Matija Ljujics (szerb, Hapoel Haifa – Izrael), Vincent Onovo (nigériai, Randers FC – Dánia, kölcsön után végleg)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérhetnek: Máté Zsolt (Tiszakécske), Mucsányi Márk (Szentlőrinc), Junior Tallo (elefántcsontparti, Samsunspor – Törökország)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: –

Távozók: Giorgi Beridze (grúz, Ankaragücü – Törökország, szabadon igazolhatóként), Jorgosz Kutrumbisz (görög, szabadon igazolható), Nikola Mitrovics (szerb, Honvéd – szabadon igazolhatóként), Szakály Péter (szabadon igazolható), Fernando Viana (brazil, szabadon igazolható)