Kecskeméti fricska – már nem veretlen a Ferencváros

2022.10.02. 16:22
A Kecskeméti TE alaposan meglepte a Ferencvárost a labdarúgó NB I 9. fordulójában, és két góllal nyert hazai pályán. Ezzel az FTC elvesztette a veretlenségét, a hazaiak pedig folytatták kiváló szereplésüket.
Nagy Krisztián két gólt lőtt az első félidőben a Fradinak (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy Krisztián két gólt lőtt az első félidőben a Fradinak (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Kecskeméti TE–Ferencvárosi TC 2–0 (2–0)
Kecskemét, Széktói Stadion, 2527 néző. Vezette: Karakó Ferenc
Gólszerző: Nagy K. (28., 34. – 11-esből)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Bicske után, Belgrád előtt. A Ferencváros a válogatott szünet előtt Bicskén, 2–0-s győzelemmel jutott tovább a Magyar Kupa 3. fordulójából, vasárnap pedig a csütörtöki Crvena zvezda elleni Európa-liga-csoportmérkőzést megelőzően Kecskeméten volt bajnokija.

S ha már Kecskemét…

Az FTC 2989 nap elteltével játszott ismét első osztályú bajnokit a városban, legutóbb 2014. július 27-én csapott össze egymással a két csapat a Széktói Stadionban, akkor a Ferencváros 3–1-re nyert, a zöld-fehérek mindhárom gólját Böde Dániel szerezte, és akkor még Botka Endre lilában futballozott az FTC ellen… Botka vasárnap már FTC-szerelésben futott ki melegíteni, ám Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző a cserék közé jelölte. Az orosz szakember a lehető legkomolyabban vette az NB I-es újonc KTE elleni bajnokit, de talán nem kockáztatunk sokat, ha azt írjuk, hogy a fejében azért már ott motoszkált a csütörtöki Crvena zvezda elleni Európa-liga-mérkőzés. A soron következő meccs „szakmai terhe” a kezdőcsapaton is meglátszott, ugyanis Botka Endre mellett Ryan Mmaee, Kristoffer Zachariassen, Aissa Laidouni és Adama Traoré is a kispadon kezdett.

S nemcsak a Ferencvárosnál figyeltek már a csütörtöki európai kupamérkőzésre, a Crvena zvezda megfigyelői is ott ültek a Széktói Stadion lelátóján, és láthatták, hogy az elmúlt napokban tapasztalt nagy mennyiségű csapadék megviselte a gyepet, sáros, rossz minőségű játéktér várta a játékosokat – a bemelegítésnél például Varga Bence egyik védése utána a labda normál körülmények között felpattant volna a levegőbe, míg most leragadt a sárban.

Némi meglepetésre az elmúlt héten még az U21-es válogatottban szerepelő, a Ferencvárostól kölcsönben Kecskeméten lévő, s remek szezont futó Katona Bálint csak a kispadon kapott helyet. Ám ott volt a pályán Tóth Barna, aki a 8. percben Zeke Márió beadása után nagy helyzetben a ferencvárosi kapu mellé fejelte a labdát. Nem sokkal később Tokmac Nguen ígéretes helyzetből lőtt kapu fölé, s ez a kihagyott lehetőség pár perccel később megbosszulta magát: néhány kisebb hazai helyzet után Szabó Alex remekül indította Nagy Krisztiánt, aki mesteri, „alábökős” góllal vezetést szerzett a Kecskemétnek (1–0).

A 250. ferencvárosi bajnokiján pályára lépő Dibusz Dénes így megkapta első gólját az idényben, s nem kellett sokat várni a másodikra sem. Mats Knoester szorításában esett el a tizenhatoson belül Tóth Barna, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A fradisták szerint vitatható eset volt, érdekes, de néhány perccel azelőtt írták ki a kivetítőre, hogy „a VAR üzemen kívül”, mindenesetre Nagy Krisztiánt nem érdekelte sem a vita, sem a technikai üzemszünet, magabiztosan értékesítette a büntetőt (2–0).

Foghatták a fejüket a vendégek (Fotó: Kovács Péter)

Azt lehetett várni, hogy a fordulás után magasabb sebességi fokozatba kapcsol az FTC, s a kapujához szegezi a hazaiakat, ám ez nem történt meg. A Kecskemét kontroll alatt tartotta a mérkőzést, a Ferencvárosnak kisebb lehetőségei adódtak a gólszerzésre. A zöld-fehérek szemmel láthatóan frusztráltak voltak, a 70. percben kisebb csetepaté alakult ki a pályán, aminek következtében három sárga lapot is kiosztott a játékvezető. A hajrában Adama Traoré lövése után hatalmasat védett Varga Bence, a kecskemétiek pedig nagyot küzdve hozták le kapott gól nélkül a meccset.

A Ferencváros először kapott ki a bajnokságban, s vereséggel hangolt a Crvena zvezda elleni csütörtöki Európa-liga-mérkőzésre, míg a Kecskemét folytatta remeklését, továbbra is veretlen hazai pályán az NB I-ben és fellépett a második helyre a tabellán.

Miért a szertároshoz rohant ki Nagy Krisztián a Fradinak lőtt gólja után?