Férfi kézi MK: nagy csata, a Tatabánya kiejtette az FTC-t

2023.02.02. 19:47
Székely Márton (a képen válogatott mezben) biztos pont volt a hazai kapuban (Fotó: Török Attila, 2022)
A Tatabánya hazai pályán 27–24-re legyőzte a Ferencvárost a férfi kézilabda Magyar Kupa csütörtöki játéknapján, és bejutott a legjobb nyolc közé.

Az első félidő hajrájában, nem egészen három perccel a szünet előtt még hat góllal vezetett a Tatabánya (17–11), de a szünetben már csak három volt a különbség (17–14).

A második játékrészt megint jobban kezdte a hazai csapat (20–15), csakhogy a zöld-fehérek elkapták a ritmust, és kilenc perccel a vége előtt, Imre Bence góljával átvették a vezetést (21–22). A remekül védő Borbély Ádám hetest hárított, de a Fradi hét emberrel támadva sem tudott meglépni kettővel, Cristian Ugalde üres kapus góllal egyenlített.

Hét perccel a vége előtt az FTC időt kért, utána is bevállalta az üres kaput – és újabb gólt kapott. Egygólos hazai előnynél kapufát dobtak a fővárosiak – nekik a döntetlen is továbbjutást ért volna a versenykiírás értelmében –, Győri Mátyás felső sarkos bombával válaszolt, és bár Borbély kivédett még egy hazai büntetőt, az izgalmas hajrában a hazaiak nem engedték ki kezükből a győzelmet.

Budai Farkasok–Fejér B.Á.L.-Veszprém 28–32

A Bajnokok Ligájában szereplő Veszprém és Szeged a legjobb nyolc között csatlakozik a Magyar Kupa küzdelmeihez.
Az MK négyes döntőjét április 8–9-én rendezik meg.