Női kézi NB I: húszgólos győzelmet aratott az FTC

K. B.K. B.
2023.03.21. 18:27
Hársfalvi Júlia öt gólig jutott a NEKA ellen (Fotó: Fradi.hu)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 40–20-ra legyőzte a NEKA-t kedden, a női kézilabda NB I 19. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A sereghajtó balatonbogláriak Klujber Katrin, Márton Gréta és Angela Malestein találatai miatt már a 4. percben háromgólos hátrányba kerültek (3–1), s a különbség a folytatásban tovább nőtt, a félidőre tetemes előnnyel vonulhattak a fővárosiak (21–9).

A második harminc percben még jobban kinyílt az olló, s végül 20 góllal, 40–20-ra diadalmaskodott a tabellán jelen állás szerint második Ferencváros, amely eggyel kevesebb meccset játszott a listavezető Győrnél, és mindössze két pontra van tőle. A találkozón Hársfalvi Júlia és Angela Malestein egyaránt öt gólig jutott.

KÉZILABDA
NŐI NB I
19. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–
NEKA 40–20 (21–9)
Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Ignéczi, Pánczél-Héjjas.
FTC: JANURIK – MALESTEIN 5, Bölk, Tomori, Kisfaludy 3, Lekics 1, Márton 4. Csere: Klujber 4 (1), Kukely A. 4 (2), Cvijics 2, Szucsánszki 2, HÁRSFALVI 5, Papp D. 2, STOLLE 4, Szöllősi-Zácsik 4. Edző: Elek Gábor
NEKA: Wéninger – MOLNÁR D. 4, Csíkos L. 3, Kocsis B., Bató, Varga E. 1, Szabó A. 1. Csere: Németh K., Zaj (kapusok), Szabó L. 1, Uhrin 3 (1), Kovalcsik, Juhász K. 2, Kellerman 2, Ferenczy D. 1, Horváth P. 2. Edző: Bohus Bea
Az eredmény alakulása. 12. perc: 10–4. 23. p.: 18–8. 42. p.: 30–12. 51. p.: 33–18. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Köszönjük a NEKA-nak, hogy kedden tudtunk játszani, mert így több időnk marad a BL-felkészülésre. Ugyanakkor meg is védem, mert a Győr és az FTC nem az ő szintje, főleg öt napon belül. Örültem az első félidő védekezésének és a kapusteljesítménynek, most már a BL-visszavágó van célkeresztben.
Bohus Bea: – Ilyen „hosszú” mérkőzést régen játszottunk. Alig vártuk, hogy vége legyen. A Győr elleni találkozó után nem ezt vártam. Tény, hogy nekünk nem a Fradit kell megvernünk, de a visszarendeződés főleg akarati kérdés.

1. Győr 20 19 1 651–458 +193 38
2. FTC 19 17 2 634–449 +185 36
3. Debrecen 18 12 2 4 533–458 +75 26
4. Mosonmagyaróvár 17 10 2 5 518–462 +56 22
5. Vác 17 9 2 6 458–449 +9 20
6. MTK 18 7 2 9 491–483 +8 16
7. Fehérvár 17 7 2 8 428–470 –42 16
8. Siófok 16 7 1 8 433–433 0 15