Santiago Bernabéu,72 475néző.V:Sánchez Martínez
Real:
Lunyin – Carvajal (Nico Paz, 82.), Nacho, Alaba, F. Mendy (Fran García, 71.) – Valverde (Modric, 59.), Camavinga, Kroos – Brahim Díaz (Lucas Vázquez, 71.) – Rodrygo, Vinícius Júnior (Joselu, 82.).Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Valencia:Mamardasvili – F. Correia (Foulquier, 55.), Gabriel Paulista, Mosquera, Gayá (Gasiorowski, 55.) – Pepelu (Jaremcsuk, 70.), Guerra, Canós (Guillamón, 64.), Fran Pérez (Hugo González, 70.) – Diego López, Hugo Duro.Vezetőedző:Rubén Baraja
Gólszerző:Carvajal (3.), Vinícius Júnior (42., 49.), Rodrygo (50., 84.), ill. Hugo Duro (88.)

A 30 évvel ezelőtti bajnokságban a Real Madrid az Emilio Butragueno, Iván Zamorano (Peter Dubovsky) csatársorral állt ki a ligában a Valencia ellen, mögöttük Míchel szervezkedett, oldalán Robert Prosineckivel, Martín Vázquezzel és Luis Enriquével; 20 éve a Raúl, Ronaldo csatárpáros mögött a Luís Figo, Guti, David Beckham trió passzolgatott (Zinédine Zidane éppen sérült volt), tíz éve a Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Gareth Bale sor támadott, Isco volt a karmester – most Brahim Díaz volt az előretolt, Toni Kroos a mélységi irányító, elöl pedig a Vinícius Júnior, Rodrygo páros csatárkodott.

Sokat változott tehát a Real, de a Valenciában sem Mista, Pablo Aimar, David Villa, Claudio López vagy éppen Fernando Morientes és Predrag Mijatovics csatárkodik, Hugo Duro például mesterhármasig juthatott volna most az első félidőben, ha picit pontosabban céloz.

Nem rosszak azért a „maiak” sem, Toni Kroos pazar átadásából a gyengébbik, a bal lábával nagy gólt lőtt Daniel Carvajal, Rodrygo pár zseniális csel és indítás után gólpasszt adott Vinícius Júniornak, aki csukamozdulattal, mellel (!) tette a labdát a kapuba, a levegőben úszva.

A szünet után 91 másodperc alatt két gólt ért el a Real, Rodrygo adott gólpasszt Vinícius Júniornak, majd ő maga is betalált, és a hajrában is szerzett egy szép gólt. A volt realos Hugo Duro csak lőtt egy gólt a végén, némi szépségtapaszként a Valenciának, de nagyjából ennyi örömük volt csak a vendégeknek ebben a mérkőzésben.5–1

Korábban
Athletic Bilbao–Celta Vigo 4–3(Sancet 37., Guruzeta 45+5., 52., Berenguer 90+8. – 11-esből, ill. Aspas 25., Bamba 41., J. Larsen 66.)
Rayo Vallecano–Girona 1–2 (Álvaro García 5., ill. Dovbik 42., Sávio 65.)
Almería–Real Sociedad 1–3 (Arribas 76., ill. Oyarzabal 62., C. Fernández 90+1. – 11-esből, Zubimendi 90+5.)
Granada–Getafe 1–1 (Villar 45+4., ill. Mayoral 2.)
Osasuna–Las Palmas 1–1 (Budimir 74., ill. Moleiro 70.)

VASÁRNAP
14.00: Mallorca–Cádiz (Tv: Spíler2)
16.15: Barcelona–Alavés (Tv: Spíler2)
18.30: Sevilla–Real Betis (Tv: Spíler2)
21.00: Atlético Madrid–Villarreal (Tv: Spíler2)

20. Almería 13 3 10 15–35 –20 3

Rodrygo: két gól és két gólpassz, egyedüliként a mostani kiírásban.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc A másik volt realos, López lő jobbal a bal alsó felé kissé balról, 22-ről, de Lunyin nagyot véd, vetődve. A korner után Nacho és Mosquera összefejel, kettős ápolás.

Négy perc a ráadás.

88. PERC Lecsap a Hugo, Hugo páros! Szépít a Valencia, Hugo González jobb oldali beadását HUGO DURO Nachót megelőzve hét méterről, kissé balról a bal alsóba rúgja. A vetődő Lunyin csak beleérni tudott: 5–1. Estében lőtt gólt a csatár, a 4 mai helyzete közül ebből volt a legnehezebb betalálni...

84. perc RODRYGO ismét betalál. Kroos passzol Garcíához balra, ő ballal középre ad, a brazil szélső kicselezi a brazil bekket, Paulistát, az ötös bal sarkáról ballal a hosszú alsó sarokba lő. 5–0!

82. perc Joselu be, Vinícius le, van klasszikus ék a Realban. Nico Paz be, Carvajal le. Újoncavatás!

A Madrid legidősebb játékosai a bajnokságban:
Puskás Ferenc (38 évesen és 233 naposan játszott)
Francusco Buyo (38 év, 63 nap)
Luka Modric (38 év, 63 nap)

77. perc Vázquez passzol a jobbján felfutó Carvajal elé, aki jobbal hétről éles szögből kapura lő, bal lábbal véd Mamardasvili, a védő meg kiesik a nézők közé majdnem, de talpra áll. Ma kifejezetten talpraesett ő is, meg a Real is. A grúz meg hatalmasat védett.

72. perc Rodrygo passzát jobbal Vinícius a jobb alsóba rúgná 17-ről, középről, vetődve fogja a labdát Mamardasvili.

71. perc Lucas Vázquez Díazt, Fran García Mendyt váltja.

70. perc Hugo González és Roman Jaremcsuk be, Pepelu és Pérez le.

69. perc Vinícius az ötös bal sarkáról jobbal kapura lő, blokkol Gasiorowski kézzel, de tovább. Mit mond a VAR? Semmit.

57. perc Modric jobb oldali beadását elüti a jobb felső elől a vendégkapus.

56. perc Gabriel Paulista felökleli Camavingát, sárga lap.

65. perc Mamardasvili kivetődik Vinícius elé Díaz indítására.

64. perc Hugo Guillamón be, Canós le.

62. perc Eduardo Camavinga felrúgja becsúszva Canost, sárga lap.

Diego Lópeznek nem megy ma, egy évet játszott anno a Realban.

61. perc Díaz passzát Vinícius túl közel viszi a kapushoz, jobbal közelről Mamardasvilibe lő, de les.

59. perc Luka Modric be, Valverde le.

Érdekes, Ancelotti eddig csak a meccsei 40 százalékát nyerte meg a Valencia ellen realosként. Mumus.

56. perc Dimitri Foulquier felrúgja a meginduló Camavingát, sárga lap.

55. perc Dimitri Foulquier Correiát, Yarek Gasiorowski Gayát váltja.

53. perc Díaz bal oldali, ballábas beadása a kapusé. Gayát kell ápolni, csere lesz?

Két gól 91 másodperc alatt.

50. PERC Az előbb Paulista, most Mamardasvili passzol rosszul, de a kapus pocsék passza egyben gólpassz is, RODRYGO jobbal a bal alsóba lő a 16-os elől megindulva, 13 méterről. 4–0!

Pepelu, Mosquera és Paulista is behátrált, újabb cselekre vártak.

49. PERC EL IS DŐLT, Rodrygo passzát kissé balról, 17-ről VINÍCIUS JÚNIOR a jobb alsóba lövi, a kapus csak beleérni tud. 3–0!

46. perc Rodrygo jobb oldali beadása átmegy Gaya lába között, de tisztáz az ötösön Paulista.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A legtöbb kihagyott ziccer a La Ligában. Anno 3 meccse volt a Realban is Durónak.

A Valencia nem kapott ki előző 4 bajnokiján, 2022-ben voltak legutóbb ilyen jók, Gennaro Gattuso vezetésével.

A Valencia 2008 márciusa óta nem nyert idegenbeli La Liga-mérkőzést a Real Madrid ellen , akkor Ronald Koeman vezette őket. Ez ugyebár 15 meccse volt, mint említettük, ez nekik is klubrekord, csak éppen negatív. De nemcsak a Real ellen, általánosságban véve is.

1998 után pedig most először nyerhet a Valencia a Real ellen egymás után kétszer is a ligában.

Forrás: Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Rodrygo jobbal a jobb alsó mellé lő egy kissé balról, 18-ról járó szabadrúgást.

42. PERC ITT A BÜNTETÉS, Rodrygo jobb oldali beadását VINÍCIUS JÚNIOR bevetődve az ötösről mellkassal (!) a jobb alsóba teszi. Csuka fejes helyes csuka melles: 2–0!

40. perc Hugo Duro Pepelu jobb oldali beadását három méterről a bal alsó mellé fejeli!

36. perc Díaz emelését elfejeli Valverde elől Mamardasvili, majd belerúg véletlenül az uruguayiba, ápolás.

34. perc Pepelu ellenben nagyot rúg a másik szélen Viníciusba, jogos a sárga lap. Kroos beadása Mamardasvilié.

A Real Madrid sorozatban 15 hazai meccsen nem kapott ki a Valenciától a ligában, a 16. klubrekord lennne a denevéresek ellen.

33. perc Rodrygo nagyot esik az ötös jobb sarka és Gaya előtt, tovább. Elcsúszott.

28. perc Rodrygo bemutat egy zseniális cselt, majd három védő közül bokából indítja Viníciust, aki közelről a kapusba lő, de les.

27. perc Mosquera rosszul éri el fejjel az ötösön Pérez jobb oldali beadását.

25. perc Folytatja, de a cseréje melegít.

23. perc Mamardasvili a földön, ápolás.

Nem megy. Legutóbb 2017-ben, éppen a Valencia ellen szerzett odahaza gólt szabadrúgásból a Real, Marco Asensio révén.

21. perc Canos jobbal 17-ről Nachóba lő, Guerra a kipattanót jobbal jócskán a léc fölé küldi picit messzebbről.

Régen lőtt már bekk gólt a Realban a 16-oson kívülről

16. perc Vinícius! A bal alsó mellé lő az ötös bal sarkáról, a korner után meg a bal alsó mellé talál a brazil nyolcról. Az első esetnél Paulista blokkolt.

A Valencia előző 27 idegenbeli bajnokiján csak egyszer nem kapott gólt, az Elche ellen.

15. perc Újabb vendéghelyzet, Nacho nem figyel, Carvajalt lefutja Duro, de az ötös bal sarkáról ballal a balra elmozduló kapusba lő.

10. perc Duro bedob egy zseniális lefordulást Alaba kárára Pérez jobb oldali beadása után, kissé jobbról jobbal kapura lő, hat méterről, de védeni tud Lunyin, balra elvetődve.

8. perc LÉC! Kroosnak nagyon megy ma, 23-ról, kicsit balról jobbal a lécre teker egy szabadrúgást, nem sokkal elvétve a jobb felső sarkot. Mamardasvili el sem indult.

5. perc Paulista ellöki a 16-os előtt Viníciust, szabadrúgás kecsegtető helyzetből. Alaba ballal a bal felső fölé kissé jobbról, 20-ról.

Lendül a bal... (Fotó: AFP)

Carvajal ballal és fejjel is szerzett már gólt ebben az idényben, karrierje első gólját szintén ballal szerezte, még 2014-ben.

3. PERC VEZET A REAL MADRID, a saját térfeléről csodálatos mozdulattal indító Kroos passza után DANIEL CARVAJAL gondol egyet, és kissé jobbról, 18 méterről ballal a bal alsóba lő. A levétellel egyben leültette Gayát: 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta narancssárgában.

Egy kis örökmérleg! 196 mérkőzés, 104 realos és 52 valenciai sikerrel, 365, ill. 243 rúgott góllal.