A 96. percben mentett pontot a Paks a Bozsik Arénában

PIETSCH TIBOR (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)PIETSCH TIBOR (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.08.14. 19:45
Fordulatos meccsen döntetlent játszott a Paks a Budapest Honvéd otthonában az NB I 3. fordulójában. A végeredmény 3–3 lett.
Az utolsó pillanatban bukta el a győzelmet a Honvéd (Fotó: Balogh László)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Az utolsó pillanatban bukta el a győzelmet a Honvéd (Fotó: Balogh László) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Paksi FC 3–3 (2–0)
Budapest,Bozsik Aréna,1500néző.Vezette:Karakó
Gólszerző: Lukics (14., 20. – mindkettőt 11-esből), Kerezsi (73.), ill. Varga B. (54., 59., 90+6. – a harmadikat 11-esből)
Kiállítva: Plakuscsenko (75.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A boldog és elégedett szurkolókat manapság nem Kispesten kell keresni.

„3 év, 7 edzőváltás, 47 igazolás, 0 eredmény...” – állt a kerítésre kifeszített drapérián, és ami azt illeti, az üzenetnek nem kevés valóságtartalma volt. Mert ami a Honvédnál jó ideje zajlik, méltatlan Puskás Ferenc, Bozsik József és a többi legenda nevéhez, a 2020-ban elért Magyar Kupa-győzelmen kívül a klub semmit sem tud felmutatni. S két, épphogy túlélt idény után nagyon úgy tűnik, hogy a 2022–2023-as bajnokságban is jórészt a szenvedés jut majd a kispestieknek...

Más kérdés, hogy a ZTE és a Fehérvár elleni vereség után a drukkerek megint csak bizalmat szavaztak a csapatnak, az első perctől fogva űzték-hajtották Zsótér Donátékat. Igaz, a kilencedik percben elhalkultak egy pillanatra: Haraszti Zsolt szöglete után Varga Barnabás alig fejelte a kapu mellé a labdát. A Honvéd vezetőedzője, Tam Courts még két perccel később is bosszankodott emiatt: fennhangon kérte a védőket, legközelebb legyenek szívesek felugrani az ellenféllel, hogy legalább megnehezítsék a dolgát.

Újabb két perc múltán viszont már megjelent egy mosoly a skót tréner arcán: Nenad Lukics büntetőjével megszerezte idénybeli első gólját a Kispest. S ha egy üzlet beindul: a 20. percben, miután a VAR úgy ítélte meg, hogy a 16-oson belül Bőle Lukács kezezett, újabb tizenegyest végezhetett el a szerb csatár, és ezúttal sem hibázott. A nyáron az éppen a Honvéd mezét a Pakséra cserélő szélső hamar javíthatott volna, a jó helyzetből leadott lövését követően azonban mellé szállt a labda. Ezt látva néhány hónappal ezelőtt még idegbajt kaptak volna a piros-feketék hívei, most boldogan nyugtázták, hogy a lehetőség kimaradt.

Mindkét csapatot lehetett dicsérni: a hazait azért, mert kétgólos előnyben sem állt vissza, a vendéget pedig azért, mert nem tört meg a két kapott gól után, szakadatlanul ment előre a szépítésért, a kispestiek különösen akkor izgulhattak, ha Szabó Bálintnál volt a labda. Az elszántság jó tempóval és időnként közönségszórakoztató játékkal párosult – a Honvéd szurkolóinak máris jobb kedvük volt a szünetben, mint a kezdést megelőzően.

Waltner Róbert biztosan nem jó kedvében cserélt hármat, de hangulata rögvest jobb lett volna mindjárt a második félidő első percében, ha Sajbán Máté átadását a ziccerben érkező Varga Barnabás gólra váltja, ám ami késett, nem múlott, sőt: a paksiak támadója három percen belül két fejes góllal egyenlített (2–2). A kispestiek meg a fejüket fogták, miért nevesincs külföldieket szerződtetnek a vezetők, miért nem Varga Barnabás kaliberű futballistákat...

Őszinte focit hozott a folytatás is, a Honvéd gyorsan magához tért a két kapott gól okozta sokkból, előbb Richie Ennin, majd Zsótér Donát találhatott volna a kapuba, de amit ők elmulasztottak, megtette a saját nevelésű Kerezsi Zalán: a 73. percben gyönyörű lövéssel juttatta ismét előnyhöz csapatát. Sokáig nem tartott az öröm: Makszim Plakuscsenko Osváth Attila ellen elkövetett buta szabálytalanságát kiállítással „honorálta” Karakó Ferenc. A kispestiek hevesen reklamáltak, ám a VAR ellen nem volt apelláta.

Amikor pedig már úgy tűnt, emberhátrányban is kihúzza a Honvéd, jött a drámai befejezés: a hosszabbítás utolsó pillanataiban, a 96. percben Varga Barnabás tizenegyesből egyenlített. Hogy ki örült a végén, azt nehéz volt eldönteni... 3–3

1. Ferencvárosi TC 2 2 5–0 +5 6
2. Paksi FC 3 1 2 7–5 +2 5
2. Kisvárda 3 1 2 7–5 +2 5
4. Kecskeméti TE 3 1 2 2–1 +1 5
5. Puskás Akadémia 3 1 1 1 3–2 +1 4
6. Zalaegerszegi TE 2 1 1 2–1 +1 4
7. Mol Fehérvár 3 1 2 4–6 –2 3
8. Debreceni VSC 3 3 4–4 0 3