Serie A: Di María és Vlahovics remekelt, simán nyert a Juventus

B. J.B. J.
2022.08.15. 22:40
Micsoda duó! (Fotó: AFP)
A Serie A 1. fordulójának záró mérkőzésén a Juventus hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Sassuolót.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
Juventus–Sassuolo 3–0
(Di María 26., Vlahovics 43. – 11-esből, 51.)

Wojciech Szczesny, Paul Pogba, Federico Chiesa és Kaio Jorge sérülés, Moise Kean eltiltás miatt nem szerepelhetett a Juventus első mérkőzésén, Adrien Rabiot pedig fél lábbal már Manchesterben van.

Az első félidőben sokkal jobban futballozott a Perin – Danilo, Bonucci, Bremer, Alex Sandro – Cuadrado, Zakaria, Locatelli, McKennie – Di María, Vlahovics összeállítású házigazda.

Az egyik hazai debütáns, a középső védő Bremer mellett lövéshez sem jutott Grégoire Defrel (az olasz futball transzfercsodája, a 31 éves ékért a karrierje során 42 millió eurót fizettek már) és a 24-szeres olasz válogatott Domenico Berardi, a másik juvés újonc, Ángel Di María pedig nagyon szép gólt pattintott az ötös jobb sarkáról a Sassuolo kapujába, Alex Sandro keresztpassza után.

Ezután Dusan Vlahovics percei következtek, két közepesen sikerült középtávoli lövés után kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, és eldőlni látszott a mérkőzés.

Nem ment a Sassuolónak, a vendégek egyetlen veszélyes lövését (Kaan Ayhantól) védte a jobb sarok előtt a végig magabiztosan teljesítő Mattia Perin.

Ayhan a szünet után eladta a labdát a tizenhatosa előtt, Di María passza némi szerencsével Dusan Vlahovics elé került, a szerb gólvadász pedig ritkán szokott ziccert hibázni az ötös elől. Estében sem.

Nagyon jó csapat a Sassuolo, a „Juventus fiókcsapata”, a második félidőben beállt az Európa-bajnok támadó, Giacomo Raspadori, akinek a játékjoga közel 30 millió eurót ér a Transfermarkt szerint, és lehetőséget kapott az Intertől kölcsönkért, már felnőtt válogatott kerettag Andrea Pinamonti (őt jövőre húszmillióért meg kell venni).

Di María lesérült a 64. percben, meghúzódhatott a bal combja. Pályára lépett a szintén a nyáron érkező szerb szélső, Filip Kosztics és a rutinos balhátvéd, Mattia De Sciglio, aki remek cselekkel és sarkazásokkal szórakoztatta a nagyérdeműt.

A védekező középpályás Nicolo Rovella, az argentin jobbszélső, Matías Soulé és a középső középpályás Fabio Miretti is játéklehetőséget kapott Massimiliano Allegritől, a hajrában Vlahovics közeli lövése az egyik védőről a bal alsó sarok mellé pattant, Kosztics próbálkozását is blokkolták – nagyon könnyed győzelemmel mutatkozott be a ligában a megújult Juventus.

Az olasz Serie A 1. fordulójában egyetlen mérkőzés sem végződött döntetlenre.

KORÁBBAN
Hellas Verona–Napoli 2–5 (Lasagna 29., Henry 48., ill. Kvarachelia 37., Osimhen 45+3., Zielinski 55., Lobotka 65., Politano 79.)
Salernitana–Roma 0–1 (Cristante 33.)
Spezia–Empoli 1–0 (Nzola 36.)

Fiorentina–Cremonese 3–2
(Bonaventura 16., Jovics 34., Mandragora 90+5., ill. Okereke 19., Bianchetti 68.)
Lazio–Bologna 2–1 (De Silvestri 68. – öngól, Immobile 79., ill. Arnautovic 38. – 11-esből)

Lecce–Internazionale 1–2 (Ceesay 48., ill. R. Lukaku 2., Dumfries 90+5.)
Monza–Torino 1–2 (Mota 90+4., ill. Alekszej Mirancsuk 43., Sanabria 66.)

Milan–Udinese 4–2
(Theo Hernandez 11. – 11-esből, Rebic 15., 67., Brahim Díaz 46., ill. Becao 2., Maszina 45+4.)
Sampdoria–Atalanta 0–2 (Tolói 26., Lookman 90+5.)