Megrázta magát az Újpest, négy gólt vágott a Kisvárdának!

2022.10.01. 14:20
null
Fotó: Micheller Szilvia
A labdarúgó NB I 9. fordulójában az Újpest FC hazai pályán 4–0-ra legyőzte a sorozatban harmadik vereségét elszenvedő Kisvárdát.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Újpest FC–Kisvárda 4–0 (3–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1984 néző. Vezette: Pintér Cs.
Gólszerző: Vranjanin (31. – öngól), Gouré (36., 45+1.), Simon K. (68.)
Kiállítva: Kovacic (59.), Ötvös (90+3.) – mindkettő Kisvárda

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Riadt róka szaladgált a kezdés előtt a Megyeri úti stadion gyepszőnyegén. A szurkolók izgatottan figyelték, a vörös bundás merre veszi az irányt, s végül, ha nehezen is, de kimenekült az arénából – az sem elképzelhetetlen, hogy az állatot nem értesítették a pályaválasztói jog felcseréléséről, és ő nyugalmasabb szombat délutánra számított… A két csapat a bajnoki szünet után eredetileg Kisvárdán lépett volna pályára, ám a várdai játéktér felújítása miatt a Szusza Ferenc Stadionban találkoztak – na, a ravaszdinak ezek után kellett menekülőre fognia, s nyugodtabb helyet keresni magának.

A szeptemberi sok eső és hűvös időjárás miatt a fű mindenesetre úgy zöldellt, akár egy golfpályán, és eleinte a játékosok is próbálták a földön járatni a labdát, az más kérdés, hogy annyi hibával, hogy a rossz passzok számlálója negyvenöt perc alatt kiakadt volna. Rengeteg volt a pontatlan átadás, célt tévesztett indítás, mígnem az Újpest az addigi színvonalhoz illő góllal szerzett vezetést, pontosabban kapott ajándékba a vendégektől. A találat előtt ugyan szépen futott az újpesti akció, ám Simon Krisztián kényszerítője pontatlan volt Csoboth Kevinnek, a várdai Milos Vranjanin viszont furcsa mozdulattal emelte saját kapujába a labdát. A hazaiak hirtelen nem is tudták, kit ünnepeljenek… Az ajándékba kapott gól után az Újpest a következő kettőt már magának brusztolta ki, igaz, a vendégek hathatós közreműködésével. Öt perccel később kisvárdai labdavesztést követően Fernand Gouré csapott le a labdára és lőtt a jobb alsóba, a szünet előtti pillanatokban az ide-oda pattogó labdát szintén ő passzolta végül a bal alsó sarokba. Nem akármilyen három találattal szerzett megnyugtató előnyt az Újpest.

Hogy az élet ne legyen könnyű kisvárdaiként, a fordulás után negyedóra elteltével Dominik Kovacic kiállítása miatt emberhátrányba is kerültek a vendégek. Az elmúlt évek meglepetéscsapata az utóbbi esztendők egyik, ha nem a legrosszabb teljesítményét nyújtotta, helyzetbe alig-alig került, hátul pedig sorjáztak a hibák, és a piros lapot követően sem úszták meg kapott gól nélkül a vendégek. Volt ellenben ok az ünneplésre a Megyeri úton, hiszen az egyik kedvenc, Simon Krisztián 2021 februárja (MTK–Újpest: 1–3) után szerzett ismét NB I-es gólt, a drukkerek hosszasan éltették az ősújpesti szélsőt. A gólöröm finoman fogalmazva is különösre sikerült, hiszen az egymást ölelgető futballisták közül kettőnek is begörcsölt a vádlija, Csoboth Kevin és Fernand Gouré is a földön maradt – le is cserélték mindkét játékost…

A találkozó végére a nap is kisütött, a lila-fehér drukkerek énekelve köszönték meg a győzelmet, hosszú idő után felszabadultan tapsolhattak, s hogy ne záruljon eseménytelenül a meccs, újabb várdai kapott piros lapot. Az Újpest fontos három pontot szerzett, önbizalom-növelő kilencven percen van túl, ami jól jöhet a folytatásban. A Kisvárdának viszont nagyon rosszul sült el a pályaválasztói jog felcserélése, ráadásul a hazafelé vezető hosszú úton Török László vezetőedző és Erős Gábor edző azon is elgondolkodhatott, mennyi a valóságalapja a meccs után felröppenő hírnek, hogy a bajnokságban sorozatban háromszor elszenvedett vereség miatt váltás lesz a kispadon…

A Kisvárda egymás után három vereséget szenvedett el az NB I-ben (három fővárosi csapattól: a Honvédtól, az FTC-től és az Újpesttől kapott ki), információnk szerint elképzelhető, hogy ez Török László vezetőedző és Erős Gábor másodedző állásába kerül.