Ligue 1: Messi szabadrúgásból lőtt gólt, Mbappé is betalált – nyert a PSG

D. Á.D. Á.
2022.10.01. 22:57
Messi parádés szabadrúgásgólt szerzett (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 2–1-re legyőzte az OGC Nice-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának szombati játéknapján.

A PSG egyértelmű esélyesként fogadta a Nice-t, amely nyolc mérkőzés után csupán két győzelemnek örülhetett, a tabellán is csak a 13. helyen állt a forduló előtt.

A 29. percben 18 méterről jöhetett szabadrúgással a fővárosi együttes, a labda mögé Lionel Messi állt. Az argentin világklasszis egy laza mozdulattal tekerte a labdát a sorfal fölött a bal felsőbe, Kasper Schmeichelnek esélye sem volt védeni. 1–0

A szünetre egygólos hazai előnnyel mehettek a felek, ám a fordulás után jött a hideg zuhany – jobb oldali beadás után képtelenek voltak felszabadítani a hazai védők, s ezt kegyetlenül megbüntette Gaetan Laborde. 1–1

Bár a Nice sokáig tartotta az ikszet, a 83. percben a csereként pályára lépő Kylian Mbappé eldöntötte a három pont sorsát – a vendégek a saját térfelükön vesztettek labdát, Mukiele passzából nem volt nehéz dolga a francia csatárnak, tíz méterről laposan lőtt a kapuba. 2–1

A győzelemnek köszönhetően a párizsiak maradtak az élen, Neymarékat két ponttal lemaradva követi a Marseille.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT TEKINTHETIK MEG!

FRANCIA LIGUE 1
9. FORDULÓ

Paris Saint-Germain–OGC Nice 2–1
(Messi 29., Mbappé 83., ill. Laborde 47.)

KORÁBBAN
Strasbourg–Rennes 1–3 (H. Diallo 72. – 11-esből, ill. Kalimuendo 38., Terrier 49., Gouiri 61.)