Osztrák hokiliga: fantasztikus fordítás után nyert a Fehérvár

K. Zs.K. Zs.
2022.11.25. 21:30
Hári János két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a győzelemből (Fotó: Dömötör Csaba)
Sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte a Fehérvár az osztrák jégkorong-bajnokságban (ICEHL): a magyar csapat kétgólos hátrányból fordított bő két perc alatt, és 4–3-ra győzött a Villach vendégeként.

A hazaiak valamivel többet lőttek kapura a gól nélkül végződő első harmadban, de a vezetést a Fehérvár szerezte meg a másodikban: szép összjáték után Hári János ütötte a korongot a VSV kapujába (0–1). Két percen belül érkezett a válasz, Benjamin Lanzinger használta ki helyzetét (1–1).

A második periódus végén Marco Richter passzából Nicolas Rivet-Mattinen is betalált a Volán kapujába (2–1), majd az utolsó húsz perc elején megint ő volt eredményes (3–1). Két góllal vezetett a hazai csapat, nem ígérkezett túl jónak a folytatás, aztán…

…jött egy varázslatos bő két perc! Hári János szépített (46:12), kisvártatva az ő átadásából Anze Kuralt egyenlített (48:11), majd Erdély Csanád előkészítéséből Bartalis István (48:27) vezetéshez juttatta a Fehérvárt!

A hátralévő időben nem született újabb gól, a Fehérvár 4–3-ra megnyerte a meccset – ez volt sorozatban a negyedik győzelme.

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA
VILLACHER SV (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 3–4 (0–0, 2–1, 1–3)
Villach, 2381
néző. Vezette: Siegel (osztrák), Trilar (szlovén), Gatol-Schafranek, Weiss (osztrákok)
VILLACH: Lamoureux – Kulda, Despres / Lindner, MATTINEN 2 (1) / Joslin, Moderer / Kohlmaier, Prodinger – Tschurnig (1), Maxa, M. Richter (1)/ Grafenthin, Rauchenwald, Luciani / SABOLIC (1), Ch. Collins (1), J. Hughes / Desjardins, Tomazevic, Lanzinger 1. Edző: Rob Daum
FEHÉRVÁR: O. Roy – O'Brien, H. Nilsson / Fournier (1), T. Campbell (1) / Stipsicz, Szabó D. / Horváth M. – Magosi B., HÁRI J. 2 (1), KURALT 1 (2) / ERDÉLY CS. (2), Bartalis I. 1, Petan (1) / Ambrus G., Sarauer, Terbócs / Rétfalvi, Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 30–34
Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 1/0
MESTERMÉRLEG
Kevin Constantine:
– Hosszú út vezet Villachba, ha busszal utazik a csapat, ez meg is látszott az első harmadunkon. A kapusunknak köszönhetjük, hogy még meccsben voltunk, és ne felejtsük el, a liga második legjobb támadóerejű csapatánál játszottunk. Aztán még a vezetést is megszereztük, de valljuk be, nem reális, hogy egy ilyen kaliberű csapat ellen egy-nullára nyerjen valaki. Kaptunk is néhány gólt, de kitartóan küzdöttünk, és nem sok esetben győz egy csapat, ha az utolsó játékrészben még három-egyre vezet az ellenfél, úgyhogy kiélvezzük a sikert.