Női kézi NB I: Bíró, Stolle és Szöllősi-Zácsik is visszatért, nyert az FTC

N. T.N. T.
2022.11.27. 19:46
Stolle és Szöllősi-Zácsik is visszatért (Fotó: Török Attila, archív)
Az Európa-bajnoki szünet utáni első bajnoki mérkőzésén 15 góllal nyert a NEKA ellen a Ferencváros női kézilabdacsapata. A találkozón újra pályára lépett a vendégeknél a januárban térdsérülést szenvedő Bíró Blanka, valamint a kontinenstornát sérülés miatt kihagyó Szöllősi-Zácsik Szandra és Alicia Stolle.

Több visszatérő játékossal utazott el a Fradi Balatonboglárra: Bíró Blanka tíz hónap után lépett újra pályára, de ott volt a csapatban a ljubljanai BL-meccsen vállsérülést szenvedő, és ezzel az Eb-ről lemaradó Szöllősik-Zácsik Szandra, valamint a szeptemberben kéztöréssel kidőlő Alicia Stolle.

Azért is volt hasznos a mostani bajnoki a fővárosiaknak, mert jövő hétvégén már Bukarestben vár fontos BL-találkozó Elek Gábor együttesére. Hiába kezdett 5–1-gyel az FTC, utána sok hiba csúszott a támadójátékába, így a lelkes hazaiak fel tudtak zárkózni. A szünet után aztán egy kilencgólos sorozattal végleg ellépett a Fradi, amelyben a Kovács Anettet helyettesítő (mellette Béatrice Edwige is hiányzott) tizenhat éves jobbszélső, Papp Dorka két gólt szerzett.

A biztos győzelemben főszerepet vállalt a kiválóan védő Janurik Kinga, míg a mezőnyben Angela Malestein hat, Kukely Anna pedig öt gólig jutott. Bíró az utolsó negyedórában kapott szerepet, és öt védéssel zárt.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
NEKA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 16–31 (9–13)
Balatonboglár, 500 néző. V:
Őri, Pozdena
NEKA: WÉNINGER – Gém 1, Ferenczy 1, KELLERMANN 6, Juhász K., Varga E. 2 (1), Szabó A. 1. Csere: Zaj (kapus), Kovalcsik B., Szabó Lili 1, Uhrin, Csata 1, HORVÁTH P. 3, Molnár D., Zsembery. Edző: Bohus Beáta
FTC: JANURIK – MALESTEIN 6 (1), Klujber 2 (1), Lekics, Cvijics 3, Bölk 2, Márton 2. Csere: Bíró B. (kapus), Tomori, Kisfaludy 2, Hársfalvi 2, KUKELY A. 5 (2), Papp D. 2, Stolle 1, Szöllősi-Zácsik 2, Szucsánszki 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–5. 12. p.: 5–6. 19. p.: 6–10. 25. p.: 9–11. 42. p.: 9–22. 48. p.: 13–23. 55. p.: 13–28.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG
Bohus Beáta:
– Nyilván a BL-szereplő Fradi ellen a fiatal csapatunktól nem lehetett csodát várni. Az első félidő kimondottan tetszett, majd a második játékrészre elfogytunk.
Elek Gábor: – Az első félidőben jól játszottak a hazaiak, gyors tempót diktáltak, a játékosaimat meglepte, hogy ekkora ellenállással találták magukat szembe. A szünetben rendeztük a sorokat, a második játékrészben a fizikai fölényünket érvényre tudtuk juttatni.

1. Győr 7 7 220–150 +70 14
2. FTC 6 6 192–135 +57 12
3. Debrecen 7 5 2 211–172 +39 10
4. Mosonmagyaróvár 7 5 2 226–192 +34 10
5. Dunaújváros 6 3 1 2 165–181 –16 7
6. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
7. Fehérvár 5 2 1 2 131–141 –10 5
8. Siófok 5 2 3 121–130 –9 4